tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 03:27
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Spotkanie z poezją i... cenionymi aktorami

Data wydarzenia: sobota, 27.03.2010
Opublikowano: piątek, 19.03.2010, 16:55. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza na spotkanie z poezją pod tytułem "Wszystko pamiętam, wszystko zapomniałem", które odbędzie się w sobotę, 27 marca, o godzinie 17.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 stycznia 4. Poprzez arkana sztuki poezji prowadzić widzów będą znamienici goście - Krzysztof Gosztyła i Andrzej Ferenc.

Krzysztof Gosztyła
jest znakomitym aktorem warszawskim. Uczeń m. in. Łomnickiego czy Holoubka. Przez, niemalże całe lata 80. ubiegłego wieku był związany z teatrami Dramatycznym i Polskim. W 1988 roku wyjechał za granicę by po 5 latach wrócić do kraju i do współpracy z rodzimymi scenami (Teatr na Woli, Teatr Dramatyczny i teatr Muzyczny "Roma"). W drugiej połowie lat 90. wstępuje do reaktywowanego Teatru Narodowego. Od 2000 roku współpracuje z Teatrem Ateneum będącym wówczas pod dyrekcją G. Holoubka. Z ważniejszych ról teatralnych wymienić należy jego znakomitą kreacje Cara w "Kordianie" (reż. J. Englert) czy horodniczego w "Rewizorze" reżyserowanym przez K. Zalewskiego. Aktor znany jest również z srebrnego ekranu (m.in. "Dolina Issy" T. Konwickiego, "Chopin - pragnienie miłości" w reżyserii J. Antczak / J. Barańska) oraz telewizji. Grywa również w teatrze TV, gdzie zapisał się w pamięci widzów m.in. rola Kreona w "Antygonie" reżyserowanej przez A. Seweryna. Klasę aktorską podkreślają liczne nagrody i wyróżnienia, także za współpracę z radiem ("Wielki Splendor", główna nagroda Festiwalu Radia i Telewizji "Dwa Teatry", "Złoty Mikrofon" przyznawany za całokształt dokonań artystycznych na antenie Polskiego Radia )

Andrzej Ferenc
- absolwent PWST w Warszawie, od 1982 do 1990 roku współpracował z warszawskim Teatrem Rozmaitości. W filmie zadebiutował w 1979 roku. Wystąpił m.in. w "Godzinie W" J. Morgensterna, "Scenach dziecięcych z życia prowincji" w reż. T. Zygadło czy też "Lawie" T. Konwickiego. Jest, także doskonałym aktorem telewizyjnym oraz głosowym.

Spotkanie z poezja podzielone zostało na dwie części: podczas pierwszej wykorzystane będą utwory Krzysztofa Karaska, druga natomiast; utrzymana w konwencji mniej poważnej zaprezentuje dzieła autorów takich jak T. Boy - Żeleńskiego, A.P. Czechowa czy też K.I. Gałczyńskiego.

Wieczór uświetni aranżacja muzyczna Michała Krężlewskiego, który wykonana na pianinie utwory m.in. Schumanna i Chopina.
drukuj
Artykuł przeczytano 1207 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
pool_gość
IP: 79.163.xx4.xx5
Data: 23.03.2010, 21:47
w końcu coś ambitnego, obecność obowiązkowa !!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew