odbyło się
26
01.2012
Czwartek
Tczew - "Kury" Dąbrówki Tyślewicz

"Kury" Dąbrówki Tyślewicz

Fabryka Sztuk w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną "Kury" Dąbrówki Tyślewicz. Wernisaż odbędzie się w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w czwartek 26 stycznia o godz. 18.00.

Kaszubskie obejścia tradycyjnych gospodarstw rolnych coraz bardziej zmieniają swoje oblicze. Idąc z duchem czasu modernizują się, otwierają na turystykę, coraz częściej wprowadzają uprawy monokulturowe. Coraz mniej ma czas i ochotę na opiekę nad drobiem, a czasami jest to niemożliwe w związku z przepisami dotyczącymi ukierunkowanej produkcji w rolnictwie. Ale ciągle można znaleźć pomiędzy nimi takie, które zachwycają różnorodnością i spokojniejszym trybem życia. To właśnie one zainspirowały artystkę
do rozpoczęcia pracy nas cyklem fotografii pt. "Oblicza Obejścia". Pierwsza wystawa jest poświęcona kurom, zdawałoby się tak oczywistym i znanym mam wszystkim przedstawicielom przydomowego inwentarza.

Dąbrówka Tyślewicz Artysta rzeźbiarz, ur. i zamieszkała w Gdyni. Ukończyła Wydział Rzeźby PWSSP (obecnie ASP w Gdańsku) w 1994. Obecnie adiunkt w Katedrze Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Ulubionym materiałem w pracy twórczej jest ceramika.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Przebadaj bezpłatnie swój wzrok

Przebadaj bezpłatnie swój wzrok

Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku. Badanie odbywa się w naszym gabinecie w salonie optycznym Doktor Marchewka na ul. Kwiatowej 17, w markecie Kaufland. Badanie optometrystyczne wzroku ma na celu ocenę jakości widzenia i diagnozę wad jawnych...