tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 15:16
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

World Harmony Run - międzynarodowa sztafeta przebiegnie przez Tczew, dołącz do biegaczy

Data wydarzenia: wtorek, 10.08.2010
Opublikowano: Środa, 04.08.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Po raz kolejny przez Polskę będzie przebiegała sztafeta międzynarodowego biegu World Hormony Run (Bieg Harmonii Świata). Na odcinku polskim od Zosina - Hrubieszowa przez Białą Podlaską, Łomżę, Olsztyn do Sopotu, biegacze pokonają dystans ok. 734 km. 10 sierpnia sztafeta dotrze do Tczewa.

Biegacze przenocują w Tczewie i następnego dnia rano spotkają się z przedstawicielami samorządu miasta. W kierunku Pruszcza Gdańskiego wystartują ok. godz. 9.30 z kanonki. Do sztafety może dołączyć każdy i towarzyszyć jej na dowolnym odcinku trasy. Jak podkreślają organizatorzy, każdy może wziąć udział w Światowym Biegu Harmonii: sportowcy i niesportowcy, młodzi i starsi. Każdy może nieść znicz przez kilka kroków, kilka ulic czy kilka kilometrów albo dopingować biegaczy przebiegających przez ich miejscowość

Bieg ten każdego roku gości w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, jest największym niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie, zachęcając setki tysięcy ludzi do czynnego uczestnictwa.
Tegoroczna, europejska edycja World Harmony Run rozpoczęła się 25 lutego w Dublinie. Międzynarodowa sztafeta biegaczy, przekazując sobie znicz - symbol biegu, odwiedzi 50 krajów pokonując ok. 25 000 km. Bieg zakończy się w 27 września w Moskwie.

W Polsce sztafeta gości od 5 do 11 sierpnia, na trasie: Zosin - Hrubieszów - Chełm - Włodawa - Biała Podlaska - Siemiatycze-Zambrów - Łomża - Pisz - Mikołajki - Mrągowo - Olsztyn - Morąg - Zalewo - Malbork - Tczew - Pruszcz Gdański - Sopot w ciągu 7 dni biegacze pokonają dystans 743 km.

Głównymi założeniami biegu, są:

• rozwój harmonii świata poprzez przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych pomiędzy narodami,
• "Harmonia świata zaczyna się w tobie, do ciebie należy pierwszy krok".

Bieg World Harmony Run jest kontynuacją poprzednich 11 ogólnoświatowych sztafet, które od 1987 roku odbywały się co dwa lata, również regularnie na terenie Polski. Jedna edycja Biegu trwa od 4 do 8 miesięcy w roku, w zależności od kontynentu. Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 5 milionów biegaczy i młodzieży.

World Harmony Run współpracuje ze społecznościami, aby szerzyć ideały harmonii pomiędzy ludźmi różnych kultur, narodowości i wyznań poprzez prezentacje i programy dla szkół, klubów sportowych, a także spotkania z przedstawicielami władz lokalnych i najwyższego szczebla.

Bieg jest wspierany przez wielu znanych sportowców m.in. Carla Lewisa (USA), Paula Tergata (Kenia), poprzedniego rekordzistę świata w maratonie i Tatianę Lebedevą (Rosja), złotą medalistkę w skoku w dal w 2004 r. w Atenach. Bardzo pozytywnie o biegu wyrażali się min. papież Jan Paweł II, prezydent Nelson Mandela, Dalaj Lama, Matka Teresa, arcybiskup Desmond Tutu, wielu premierów i prezydentów, wśród nich prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, a także znani sportowcy i ludzie kultury.

Więcej informacji: www.worldharmonyrun.org/poland
Autor: M.M. (tczew.pl)
drukuj
Artykuł przeczytano 1970 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew