Stare zawody w CWRDW (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
09
12.2009
Środa
Tczew - Stare zawody w "Fabryce Sztuk" - wystawa powarsztatowa

Stare zawody w "Fabryce Sztuk" - wystawa powarsztatowa

Fundacja Domu Kultury w Tczewie oraz Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie zapraszają 9 grudnia o godz. 13.00 na otwarcie wystawy po-warsztatowej zrealizowanej w ramach projektu "Stare zawody w Fabryce Sztuk". Wernisaż odbędzie się w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe.

Projekt został realizowany od kwietnia do grudnia 2009 r. i zakładał zapoznanie młodych ludzi z tradycyjnym rzemiosłem ludowym na Kociewiu. Celem komplementarnym jest popularyzacja dziedzictwa kultury ludowej Kociewia oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej Kociewiaków. Zakładał wskazanie na konieczność zachowania i przekazania tradycji i obyczajów, które stanowią o tożsamości kulturowej każdego człowieka. Było to również działanie ukierunkowane na zachowanie starego, częstokroć ginącego już rzemiosła ludowego. Udział w warsztatach stanowił znakomitą okazję do poznania zanikającego rzemiosła ludowego oraz walorów pięknej ludowej estetyki. Miał również uzmysłowić młodym ludziom konieczność ochrony unikalnych umiejętności związanych z pracą rąk. Należy także podkreślić aspekt dydaktyczno-wychowawczy zajęć – naukę poszanowania wartości, tradycji i dokonań naszych przodków.

W ramach projektu odbyły się warsztaty malowania na szkle, garncarstwa, bursztyniarskie, tkackie oraz rzeźbiarskie.

Wystawa jest czynna do 28 grudnia 2009 r.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Spotkania z Bałwankiem

Spotkania z Bałwankiem

Jak wygląda zima - ta za oknem i ta widziana oczyma dziecięcej wyobraźni? Przekonamy się o tym podczas „Spotkania z Bałwankiem”, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 14. 00 w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Komentarz dnia