tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 20 października 2016r, godz. 21:39
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Plastycy z plastyka

Data wydarzenia: Środa, 07.10.2009
Opublikowano: wtorek, 29.09.2009, 12:26. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie zaprasza na wystawę "Plastycy z plastyka" - prezentację dorobku nauczycieli przedmiotów artystycznych z Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowo, szkole artystycznej z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Wernisaż odbędzie się 7 października o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.

Adam Arabski - w 2004 r. ukończył ASP w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Dyplom w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego. Specjalizacja ceramika w pracowni prof. Teresy Klaman. Absolwent Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. Dyplom w zakresie specjalności Formy Użytkowe ze specjalizacją Metaloplastyka.

Karolina Aszyk- Treppa - w 1996 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Doktorat z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Małgorzata Weronika Borowska- w 2003 r. uzyskała dyplom licencjacki na ASP w Gdańsku w zakresie fotografii. 2006 r.- dyplom magisterski na ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni na Wydziale Fotografii.

Piotr Budziszewski - studiował malarstwo na gdańskiej PWSSP gdzie obronił dyplom w pracowni Kiejstuta Bereźnickiego w 1985 roku. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Paweł Domaszewicz - artysta malarz, grafik. Dyplom na PWSSP w Gdańsku w 1991 roku. Liczne wystawy zbiorowe i indywidualne w kraju i za granicą. Szereg realizacji z zakresu monumentalnego malarstwa ściennego. Zrealizował cykl obrazów sztalugowych oraz wielkoformatowych fresków do Bazyliki NMP w Licheniu, realizacje ścienne w gmachu Filharmonii Bałtyckiej.

Maria Jelnicka - Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale malarstwa.

Igor Duszyński - absolwent rzeźby na ASP w Gdańsku. Pracę dyplomową "Artheus kotopulo" obronił w 2008 r. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni zakończył z wyróżnieniem pracą "Szezlong" w 2003 roku.

Malwina Gajewicz - w 2002 r. kończyła ASP w Gdańsku - kierunek grafika, dyplom z projektowania graficznego , aneks z rysunku. Absolwentka PLSP w Gdyni. Realizacje w zakresie identyfikacji wizualnej, projektowania graficznego, portrecistka.

Dorota Grubba - absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, dyplom z rzeźby, doktorat z zakresu rzeźby współczesnej. Zajmuje się rzeźbą, realizacjami procesualnymi, projektami z pogranicza obiektów i instalacjami z zastosowaniem dźwięku, obrazu filmowego, ponadto działaniami z zakresu badań oraz promocji historii rzeźby współczesnej, w tym aranżacją przestrzenną wystaw.

Małgorzata Jarocka - Absolwentka ASP w Krakowie. W 2000 roku prezentowała „Obrazy starego świata. Odbicia w suwalskiej Galerii Pacamera. Na początku roku 2009 prezentacja "Zwyczajne Fotografie" w Galerii Żak w Gdańsku.

Barbara Jarych - absolwentka gdyńskiego PLSP oraz Policealnego Studium Artystycznego w Nysie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w 1996 r. w pracowni wklęsłodruku. Przez wiele lat związana z konserwacja zabytków {architektura, malarstwo}. Obecnie prowadzi edukacyjna galerię "Debiut" w ZSP w Gdyni Orłowo.

Joanna Nurowska - Absolwentka PLSP w Gdyni Orłowo. Studia ukończyła w gdańskiej WSSP na Wydziale Malarstwa i Grafiki, ze specjalizacją grafiki warsztatowej i fotografii artystycznej . Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się linorytem kolorowym, fotografia artystyczną i projektowaniem wnętrz.

Tomasz Sójka - studiował w PWSSP w Gdańsku, gdzie w 1987 r. obronił dyplom malarski. Zajmuje się malarstwem plenerowym, równolegle tworzy abstrakcyjne kompozycje malarskie, które układa w cykle. Interesuje się związkiem malarstwa z muzyką.

Dorota Stec-Grochal - absolwentka Wydziału Fizyki UG oraz Architektury Wnętrz na ASP w Gdańsku. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym i drobnymi formami użytkowymi. Od 2003 r. nauczyciel podstaw projektowani, reklamy i projektowania wnętrz w ZSP w Gdyni. Liczne wystawy zbiorowe i indywidualne.

Katarzyna Szczodrowska - w 2001 r. ukończyła z wyróżnieniem ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Absolwentka PLSP w Gdyni na Wydziale Fotografii Artystycznej. Prace w zbiorach min. A.D.A.F.A./Collezione internazionale dellarte a Stampa oryginale, Museo Civico di Cremona, M.M Pieńkowskiego, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki.

Piotr Zabłocki - absolwent UG{1992}r. Obecnie pracuje jako nauczyciel w ZSP w Gdyni oraz w wsz w Gdańsku. Od 1996 r. członek ZPAF, od 2006 r. członek honorowy GTF. Uczestnik około 75 wystaw w tym 6 indywidualnych. Na wystawie prezentuje fragment cyklu „Restrukturyzacje” powstałego w 2008 r. na terenach należących niegdyś do Stoczni Gdańskiej.

Irena Zabrocka - w 1961 r. dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby na PWSSP w Gdańsku. Udział w wielu wystawach rzeźby poplenerowych, okrętowych ogólnopolskich, międzynarodowych oraz wystawach rysunku. Rzeźby w zbiorach MKiS w Warszawie, w Parku Oliwskim, Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, w Turku oraz prywatnych kolekcjach.

Wstęp wolny!
drukuj
Artykuł przeczytano 1686 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew