Tromba

odbyło się
18
02.2012
Sobota
Tczew - Hatifnats i Folder w Trombie

Hatifnats i Folder w Trombie

W sobotę, 18.02, zapraszamy na koncert zespołów, na które wiele osób z pewnością długo czekały. Zagrają dla Was: trójmiejski Folder oraz Hatifnats z Warszawy.

Start: 21.00
Drzwi: 20.00
Wstęp: 15 zł


HATIFNATS
to trio powstałe pod koniec 2006 roku na ulicy Chłodnej w Warszawie. Ich debiutancki krążek "Before It Is Too Late" ukazał się w 2009 roku spotykając się z niezwykle ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyków. Jedna z ich piosenek znalazła się na wydawnictwie Polskiego Radia - Polski Top Wszech Czasów. Muzyka zespołu gościła również na wielu wydawnictwach audycji Offensywa Piotra Stelmacha.
Hatifnats mają na koncie występy na festiwalach: Off Festiwal, Opener i Jarocin.
Hatifnats to ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, o których wyjątkowości decydują przestrzenne dźwięki gitar, ekspresyjna gra sekcji rytmicznej i wysoki melodyjny głos.

FOLDER
Historia grupy nie jest ani długa, ani skomplikowana, ani szczególnie oryginalna. Około 2006 roku w Trójmieście spotyka się czwórkamłodych ludzi, którzy postanawiają wspólnie tworzyć muzykę. Zaczynają powstawać pierwsze piosenki oraz krystalizuje się klimat muzyczny grupy. W 2008 roku zespół opuszcza Michał Wasilewski a pojawia się Joanna Kuźma której głos wraz ze specyficznym stylem grania zespołu stają się elementem rozpoznawczym grupy (swoisty balans pomiędzy stylistykami zimnej fali lat 80-tych oraz shoegazer).
Rok 2009 to nawiązanie współpracy z kolektywem Nasiono Records która to trwa i trwać będzie!

Efekty pracy zespołu to koncerty oraz publikacje muzyczne:
- 'Inside' (EP, Transtienda Netlebel, 2008)
- 'Red Lof' (LP, Nasiono Records, 2009)
- 'Hello' (EP, Nasiono Records, 2010)
- ‘Get Real’ (EP, Nasiono Records, 2011)

Utwory zespołu Folder pojawiły się również na kompilacjach: "We are from Poland" (vol.3 i 7) oraz "Generacja XXI - Jarocin Festival 2008"

Aktualny skład zespołu to Joanna Kuźma (voc, piano), Mariusz Kużownik (guit), Jędrek Chrapek (bass) oraz Wojtek Pietras (dr), który to w październiku 2010 zastąpił Marcina Miśkiewicza.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

  • _gość

    17.02.2012, 13:52

    tromba to konfidenci i te same naćpane ryje, ble !

    Odpowiedz
    IP: 79.162.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - III Memoriał Damiana Grzmila

III Memoriał Damiana Grzmila

III Memoriał Damiana Grzmila 29 stycznia 2017 Arkadia Tczew Regulamin Klub Sportowy Arkadia Tczew oraz Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy zapraszają na III Memoriał Damiana Grzmila. Data: 29 stycznia 2017 ( niedziela) start g. 10. 00 wpisowe 30...

Komentarz dnia