Słownik kociewski (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
02
07.2010
Piątek
Tczew - Promocja słownika kociewskiego

Promocja słownika kociewskiego

Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie zaprasza na promocję Popularnego słownika kociewskiego pod red. Marii Pająkowskiej-Kensik, która odbędzie się w najbliższy piątek, 2 lipca, o godz. 17:30 w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły przy ul. 30 Stycznia nr 4 w Tczewie.

"Popularny słownik kociewski - co o kulturze i przyrodzie regionu warto, a nawet trzeba wiedzieć" zawiera 2700 haseł związanych z kulturą, historią, przyrodą Kociewia, które zostały wzbogacone rycinami i kolorowymi zdjęciami. Poza sprawami językowymi opisana w nim został także przyroda Kociewia oraz załączona płytka CD z wypowiedziami w gwarze kociewskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Jednocześnie zapraszamy do rejestrowania się do udziału (i uczestnictwa) w części starogardzkiej IV Kongresu Kociewskiego, która odbędzie się w sobotę 3 lipca w stolicy Kociewia. Szczegóły: http://www.kongres.kociewie.eu/index.php?tab=form .
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

 • +1

  Patriot_gość

  02.07.2010, 09:59

  Najważniejsze słowo

  Mówi sie - ,,jo'' a nie - ,,tak'' na Kociewiu.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • hmm_gość

  02.07.2010, 22:43

  hm

  Tak samo jak mówi się "se" a nie "sobie" ? :D

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Kino Kobiet. "Porady na zdrady"

Kino Kobiet. "Porady na zdrady"

Serdecznie zapraszamy na wiosenną odsłonę Kina Kobiet. Tym razem spotkamy się z polską komedią „Porady na zdrady”, w której zobaczymy m. in. Weronikę Rosati, Tomasza Karolaka, Annę Dereszowską i Mikołaja Roznerskiego. Kochane Panie,...