Gdańsk odchodzący

odbyło się
03
02.2011
Czwartek
Tczew - "Gdańsk odchodzący" - wystawa w CWRDW

"Gdańsk odchodzący" - wystawa w CWRDW

Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie oraz Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne w Gdańsku serdecznie zapraszają na wystawę fotografii "Gdańsk odchodzący". Wernisaż odbędzie się w czwartek 3 lutego o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

"Gdańsk odchodzący", czyli miejsca, które już zniknęły lub niedługo znikną na naszych oczach. Fotografowie z Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego usiłowali zatrzymać je w czasie, pokazując miasto zaniedbanych zaułków, domów, które za chwilę zostaną wyburzone, jednocześnie odsłaniając intrygujące i na co dzień niezauważalne detale architektoniczne. Autorzy stosują różnorodne techniki. Znajdziemy w albumie zarówno przykłady tradycyjnej fotografii analogowej, technik specjalnych, jak wielokrotna ekspozycja czy odbitki litowe, a także przykłady zdjęć cyfrowych z mniejszym lub większym stopniem ingerencji komputerowej.

Wystawa będzie czynna do 27 lutego br.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny!
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Światowy dzień Kociewia

Światowy dzień Kociewia

Od kilku lat 10 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kociewia. Data wspólnego świętowania mieszkańców naszego regionu nie jest przypadkowa, bowiem nazwa „Kociewie” w źródłach pisanych pojawiła się 10 lutego 1807 roku. Było to...