tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 14:07
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Kwiaty na poddaszu - wystawa

Data wydarzenia: piątek, 04.02.2011
Opublikowano: wtorek, 11.01.2011, 14:29. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Motyw wiecznie piękny i niezmiennie lubiany w malarstwie - kwiaty, ich niebywały urok będziemy mogli podziwiać podczas wystawy "KWIATY NA PODDASZU. Malarskie inspiracje na temat natury". Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 4 lutego o godz. 18:30 w Galerii na Poddaszu CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew.

Swoje prace, wykonane za pomocą różnych technik malarskich, zaprezentują: Joanna Czarnecka, Katarzyna Lauer, Barbara Bielecka-Przygodzka, Maria Świderek i Bogumiła Szczepańska.
Oszukajmy zimę i wybierzmy się na pełną wiosny wystawę do CKiS.
Wstęp wolny.

Wystawa czynna do 27 lutego 2010.

Joanna Czarnecka - Urodziła się w 1964 roku w Elblągu. W 2005 ukończyła edukację artystyczną z tytułem magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Tczewie. Jest instruktorem zajęć i warsztatów plastycznych we wszystkich grupach wiekowych w Centrum Kultury i Sztuki. Od pięciu lat przeprowadza plenery plastyczne z młodzieżą, jest również opiekunem cyklicznych plenerów "Tczew miasto nad Wisłą" dla dorosłych. Od kilku lat maluje wyłącznie akwarele, pozostając wierna "roślinnej" tematyce. "Akwarela, jako technika malarska oraz kwiaty jako temat, doskonale się uzupełniają, obydwie lekkie i ulotne, niezmiennie fascynują stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji".

Katarzyna Lauer - Gdańsk, Architekt. Maluje od 16 lat. Jej ulubionymi tematami są kościoły, anioły, pejzaże i kwiaty, natomiast technikami - akwarela, rysunek piórkiem, tusz i monotypia. Eksponuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Bierze udział w plenerach plastycznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. M. Mokwy w Gdańsku. W 1945 jej rodzice przenieśli się do Gdańska, a ona stała się GDAŃSZCZANKĄ. Tu skończyła wszystkie etapy nauki: podstawówkę, drugie liceum, Politechnikę Gdańską - Wydział Architektury. Zajęcia z rysunku u prof. Władysława Lama dały podstawy do rozwijania hobby, ujawnionego po przejściu na emeryturę. Cały czas mieszka w Gdańsku, lecz sporo podróżuje, a wrażenia z podróży zapisywała pędzlem i piórkiem. Od 15 lat jest członkiem Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. Mariana Mokwy. Brała udział w wielu plenerach, a prace prezentowała w około 30 wystawach zbiorowych i 4-ch indywidualnych: w Gdańsku, Gdyni i na Litwie. Szereg jej prac weszło w skład prywatnych kolekcji. Uczestniczyła w czterech projektach wspólnego malowania - około 20 malarzy - wielkoformatowych obrazów Gdańska. Dwa z nich znajdują się w siedzibie Rady Miasta Gdańska, jeden w Filharmonii Bałtyckiej, a jeden w sali obrad Rady Miasta Druskiennik. Od lat przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, przygotowuje serie kartek okolicznościowych, którymi obdarowuje przyjaciół i oddaje na świąteczne kiermasze charytatywne organizowane przez różne gremia.

Barbara Bielecka-Przygodzka - Sopot. Od kilkunastu lat maluje akwarelą, najczęściej pejzaże, architekturę oraz martwe natury. Bierze udział w wystawach zbiorowych i plenerach plastycznych. Od urodzenia jest mieszkanką Trójmiasta - urodziła się w Gdyni. Wiosną 1945 r. rozpoczęła naukę w Szkole nr 2, a potem w żeńskim liceum w Gdyni. Politechnikę Gdańską - wydział Budownictwa Wodnego ukończyła w 1958 r. a następnie pracowała na tym wydziale. Rok 1964 był przełomowy. Przeniosła się do powstającego Zagłębia Miedziowego w Lubinie i jednocześnie podjęła dalsze studia na wydziale Górniczym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zakończone pracą doktorską w 1978 r. Już jako emerytka powróciła do Sopotu i tu mieszka. Trafiła w szeregi Stowarzyszenia Nieprofesjonalnych Plastyków - przekształconego w obecne Stowarzyszenie Nadbałtyckie Plastyków im. Mariana Mokwy. Skończyła kurs podstaw malowania akwareli pod kierunkiem dr Zbigniewa Szczepanka. Ta technika jest jej najbliższa i za prace - akwarele otrzymała kilka znaczących nagród i wyróżnień. Tematem jej prac są głównie pejzaże z architekturą i kwiaty. Brała udział w kilkunastu plenerach i wystawiła swe prace w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w województwie pomorskim, Bydgoszczy i Druskiennikach. Ma na swoim koncie 2 wystawy indywidualne w Gdańsku. Czynnie uczestniczy w życiu Stowarzyszenia i od lat prowadzi jego ilustrowaną kronikę. Jej prace zdobią ściany wielu mieszkań w Polsce i za granicą.
Często przekazuje swoje prace na cele charytatywne.

Maria Świderek - Gdańsk. Urodzona w Malborku, zamieszkała w Gdańsku. Interesuje się tkaniną artystyczną i malarstwem współczesnym. Maluje techniką olejną i akrylem. Brała udział w przeglądach plastycznych i plenerach malarskich. W 2004 roku w Centrum Kształcenia Kadr otrzymała dyplom na kierunku Plastyka. Członek Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków w Gdańsku, gdzie doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem St. Olesiejuka i D. Kufla.

Bogumiła Szczepańska - Gdańsk. Ukończyła edukację artystyczną z tytułem magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Jest nauczycielem - instruktorem twórczego rozwoju w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, gdzie swoją pasją i wiedzą zaraża młodych ludzi. Od wielu lat maluje oleje, pozostając wierną technice suchego pastelu i tkaninie. Brała udział w wielu plenerach malarskich, wystawach indywidualnych i zbiorowych.
drukuj
Artykuł przeczytano 2052 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - USG
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew