Cyrulik Sewilski (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
09
01.2010
Sobota
Tczew - "Cyrulik Sewilski" na tczewskich deskach

"Cyrulik Sewilski" na tczewskich deskach

Centrum Kultury i Sztuki oraz Samorząd Miasta Tczewa zapraszają na tczewską premierę opery komicznej G. A. Rossiniego "CYRULIK SEWILSKI" - opera w 2 aktach.

Wystąpią soliści z Gdańskiej Symfonicznej Orkiestry Festiwalowej przy współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną
Prowadzenie - Barbara Żurowska - Sutt
Dyrygent - Tadeusz Żmijewski

Spektakl odbędzie się dnia 9 stycznia 2010r, w CKiS, godz. 16.00 i 19.30.

"Cyrulik Sewilski" swe powodzenie zawdzięcza zarówno świetnemu librettu, jak też muzyce Rossiniego, w której trudno nawet wyszukać najlepsze fragmenty, gdyż każda strona partytury jest prawdziwym klejnotem kompozytorskiego mistrzostwa i muzycznego dowcipu. Opowiada o miłości pięknej Rosiny i szlachetnego Almavivy, na których drodze staje Don Bartolo – opiekun dziewczyny, tyran i despota. Kochankowie nie obejdą się bez pomocy sprytnego Figara.
Sieć intryg zastawiona na zazdrośnika owocuje mnóstwem komicznych sytuacji, które, oczywiście poza wspaniałą muzyką, są największą zaletą Cyrulika… Każdy fragment jej partytury skrzy dowcipem i wirtuozerią, stając się wspaniałym polem do popisu dla utalentowanych śpiewaków.

Uwaga! Spektaklom operowym towarzyszyć będą postrzyżyny tczewian - przed spektaklami, tj w godz. 11.00 - 15.30 i 17.30 - 19.00 każdy posiadacz biletu na operę upoważniony jest do bezpłatnego uczesania/strzyżenia lub makijażu wykonanego przez tczewskich fryzjerów i kosmetyczki.

Bilety w cenie 30zł i 35 zł do nabycia w kasie CKiS, Tczew,
ul. Wyszyńskiego 10, tel. 058 531 07 07.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Konsultacje feng shui

Konsultacje feng shui

Jak niektórym wiadomo, wiedza związana z feng shui dotyczy w zasadzie każdej strony życia. A jak się to ma do realizowanego w Polsce programu 500+? Ano ma się tak jak do każdego urodzenia dziecka. Jak wiadomo nie jesteśmy wszyscy tacy sami. Dlaczego?...