tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 11:55
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

WarsztatDay oraz Swapping Party - powymieniaj się!

Data wydarzenia: piątek, 14.10.2011
Opublikowano: wtorek, 04.10.2011, 22:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wymieniaj się tym co masz - ciuchy, książki, płyty + Koncert COCODRAŻE. 14 i 15 października w Alternatywnym Centrum Kultury "Zebra" odbędzie się cykl warsztatów artystycznych - WarsztatDay, którego podsumowaniem będzie kolejne działanie projektu "Globalny zawrót głowy" - Swapping Party! Impreza rozpocznie cykl projektowy - "wymiany na rzecz zmiany" propagujący idee wymiany ekologicznej produktów życia codziennego.

Program:

14.października, piątek
godz. 16:30 - 18:30 Warsztaty sitodruku + badziki (dzień pierwszy)

15. października, sobota
godz. 12:00 - 16:00 Warsztaty sitodruku + badziki (dzień drugi) + warsztaty tworzenia biżuterii ekologicznej z filcu

godz. 16:00 - 20:00 SWAPPING PARTY! Wymieniaj się tym co masz - ciuchy, książki, płyty.
+ warsztaty - Pomaluj w rytm muzyki z Dj-em !

godz. 20:00 Koncert COCODRAŻE (rock, funk, jazz, psychodela)

Dodatkowo powstanie stoisko Lokalnej Grupy Amnesty International dotyczące składania podpisów w sprawie Delty Nigru, więcej info: http://www.amnesty.org.pl/index.php?id=1116 .

Wstęp wolny! Zapraszamy do przyjazdu na imprezę rowerem!

Zapisy na warsztaty: ackzebra@gmail.com .

Więcej info na www.globalnytczew.pl oraz www.ackzebra.org .

Idea swapp opiera się na bezgotówkowej wymianie dóbr, w tym przypadku ubrań, książek, płyt których z jakiegoś powodu już nie używamy (a szkoda wyrzucić, więc lepiej je wymienić na coś niepowtarzalnego). Taka postawa ma na celu dbanie o ekologię, poprzez dobrą zabawę i oszczędność pieniędzy. Zasady są proste - każdy uczestnik dostaje swój numerek, którym będą oznaczone także wszystkie jego ubrania, książki, płyty. Kiedy komuś wpadnie w oko któraś z rzeczy - odnajduje daną osobę po numerku, po czym proponuje zamianę na coś ze swoich skarbów.

O godz. 20:00 odbędzie się koncert zespołu COCODRAŻE - formacji grającej nieskrępowanego rocka, z wpływami muzyki funkowej, jazzu, psychodeli, niemieckiego britpopu, sztuki retoryki dawnej oraz kałmuckiego wrzasku. Główną zaletą kapeli są żywiołowe koncerty, podczas których wszystkie chwyty są dozwolone. Ostatnio zespół gościł na Festiwalu poświęconemu twórczości Grzegorza Ciechowskiego- In memoriam, gdzie w bardzo interesujący sposób przedstawił swoją interpretacje utworu „Piejo kury, piejo”, zdobywając nagrodę Starosty Tczewskiego.

http://www.myspace.com/cocodrazeProjekt "Globalny zawrót głowy" jest realizowany przez Fundację Pokolenia, Centrum Kultury i Sztuki oraz Lokalne Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, a dofinansowany z programu "Edukacja rozwojowa 2011" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Warsztat Day jest realizowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew.

Więcej o zespole COCODRAŻE:

Warto zaznaczyć, że warstwa tekstowa kompozycji sięga do często absurdalnej, codziennej rzeczywistości, poddając ją daleko idącej metaforyzacji. - Jesteśmy poszukiwaczami ważności w sprawach błahych, do których zmusza nas każdy kolejny przedświt. Interesują nas zjawiska, które z pozoru stanowią odpychające kłębowiska chaosu. W nich upatrujemy prawdziwej harmonii bytu - mówi w wywiadzie dla Junkahmart Jurnal - sumatryjskiego dziennika - Atanazy B., odpowiedzialny za warstwę liryczną.

Członkowie zespołu starają się każdorazowo zaskoczyć swoją publiczność, zrozumieć ją w tym miejscu i tego właśnie wieczoru. To zestaw zachowań i niestandardowych wykonań własnych utworów, żarliwy dialog z kolażem zaskakujących niespodzianek wszelakiego typu. Cocodraże na scenie to wypracowany i odpowiednio rozłożony układ pięciu charakterów. To one przeplatając się ze sobą, stwarzają nowe, niepowtarzalne widowiska, które na długo pozostają z odbiorcami.

W roku ubiegłym ukończyli kolejną podróż w ramach trasy „Nerwówka jak smok”. Skład pojawił się praktycznie na wszystkich trójmiejskich i nie tylko scenach klubowych. Zaproszony został na festiwal Moving Baltic Sea, zagrał również na FAMIE. Na podstawie zamieszczonych na portalu myspace.com nagrań nominowany został do udziału w festiwalu Red Bull Tourbus, którego gdańskie eliminacje wygrał. Następstwem były koncerty u boku zespołów Pogodno i Muchy. Ostatnio trafił do wąskiego grona laureatów Lizard King Festiwal, w ramach, którego kontynuował trasę po polskich miastach zatytułowaną "Rączki do sosiku 2010 tur". Cocodraże trafiły do pierwszej 100-tki z 10 000 chętnych zespołów walczących w programie Must Be The Music – Tylko Muzyka emitowanym w telewizji Polsat. Po otrzymaniu maksymalnej ilości głosów nie doczekali się półfinału.

Zespół istnieje od roku 2007. Założycielem, frontmenem, ex-gitarzystą i autorem tekstów jest Atanazy B. Motorniczy zespołu, a jednocześnie najbardziej doświadczony muzyk w składzie to perkusista, ukrywający się pod pseudonimem Arcybiskupa Bonawentury. Następne miejsce na piedestale szaleńców zajmuje niejaki Bartolo Meo. Jazzowa improwizacja pianistyczna, za której powiew odpowiada, uelastyczniła rockowy szkielet kompozycji zespołu. Dalej wymienić należy trzęsącego najgrubszymi strunami wszechstronnego Stefana Łekłesza. Nie istnieje na świecie abstrakcja, która nie podałaby się jego głęboko otwartemu umysłowi muzycznemu. Całości dopełnia wyposażony w paletę indywidualnych odgłosów Doktor Andżodżo. To on zapewnił gitarze pełnoprawną rolę w zespole, z rytmicznej przeobrażając ją wielobarwną, indywidualną paletę dźwiękową.

Obecnie Cocodraże zakończyli prace nad debiutancką płytą długogrającą zatytułowaną "Keszka Najc?" z gościnnym udziałem nieskromnych sław polskiej estrady.
drukuj
Artykuł przeczytano 2705 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
zebra_gość
IP: 80.55.xx2.xx0
Data: 13.10.2011, 09:52
Zostało ostatnie miejsce na warsztaty sitodruku. Natomiast na warsztaty z tworzenia biżuterii jest jeszcze dosłownie kilka. Kto pierwszy ten lepszy! :)
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 109.207.xx2.xx9
Data: 14.10.2011, 14:00
Brawo Zebra !
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew