Wieczór jazzowy (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
12
03.2010
Piątek
Tczew - Wieczór dla miłośników jazzu

Wieczór dla miłośników jazzu

Centrum Kultury i Sztuki oraz Restauracja Milenium zapraszają na Wieczór Jazzowy, który odbędzie się 12 marca o godz. 20:00 w Piwnicy Milenium przy ul. Wyszyńskiego 10. Zagrają: pianistka i wokalistka Ilona Gliwa Damięcka, Szymon Zuehlke (sax tenorowy), Daniel Speer (kontrabas) oraz Piotr Jankowski (perkusja). Wstęp wolny.

Ilona Gliwa - Damięcka - Pierwsza w Polsce pianistka i wokalistka jazzowa. Absolwentka Akademii Muzycznej - Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku - III nagroda za utwór "Bossa For Bosa" do tekstu Andrzeja Schmidta. Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z saksofonistą Januszem Muniakiem, od którego uczyła się pracy w zespole. Ilona współpracowała z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej jak na przykład Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Marcin Jahr oraz wielu innych. Muzyka pianistki inspiruje do poszukiwania prawdy i sensu życia. Występowała na wielu festiwalach między innymi Gdańskie Noce Jazsowe, "Jazz w Lesie" w Sulęczynie i wielu innych.
W 2009 roku artystka wydała debiutancki album Hurry up.
www.ilonadamiecka.com, www.myspace.com/ilogd

Szymon Zuehlke - Muzyk - saksofonista tenorowy, pedagog i animator kultury.
Koncertuje z wieloma formacjami i artystami. W Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu prowadzi sekcję jazzową. Laureat wielu konkursów m.in.: dla najlepszego instrumentalisty Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych. W 2006 roku otrzymał od Prezydenta Elbląga nagrodę z okazji Dnia Działacza Kultury.

Daniel Speer
- Niemiecki kontrabasista, studiował w Mannheim. Koncertował i nagrywał z wieloma światowymi zespołami. Z zespołem Cauldron zdobył pierwszą nagrodę w konkursie kompozytorów Bunker Ulmenwall Bielefeld 2002.
www.mysapace.com/danielspeer

Piotr Jankowski - Tczewianin, studiował jazz w Hamburgu. Współpracował z takimi sławami, jak Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin czy Trio Włodka Pawlika. Zainicjował powstanie zespołu Asaf. W Polsce jest znany wśród fanów muzyki chrześcijańskiej jako współzałożyciel zespołu New Life M, który stal się prekursorem tego ruchu muzycznego w Polsce.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Konsultacje feng shui

Konsultacje feng shui

Życie tak szybko biegnie, że pewnie już zapomnieliście, że niedawno zaczął się nowy rok. Większość nie zdaje sobie sprawy, że trwa karnawał, choć karnawał też już nie jest tak wykorzystywany na zabawę jak przed laty. Ten pośpiech życia...

Komentarz dnia