tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 20 października 2016r, godz. 21:38
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Warszaty jazzowe z Grażyną Łobaszewską

Data wydarzenia: sobota, 10.10.2009
Opublikowano: poniedziałek, 07.09.2009, 09:59. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Grupa Coolturalni w ramach projektu "Jazzowe inspiracje - muzyka, film, taniec" zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych, które poprowadzą wybitni muzycy jazzowi Grażyna Łobaszewska - wokal, Zbigniew Wrombel - gitara basowa oraz Michał Szczeblewski - perkusja. Warsztaty odbędą się 10 października w ramach III Off Jazz Festivalu.

Zajęcia odbędą się w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Wyszyńskiego 10 i będą trwały od 6 do 8 godzin (w zależności od rodzaju warsztatu). Na warsztaty gitarowe każdy uczestnik będzie musiał przynieść własną gitarę oraz wzmacniacz. Liczba uczestników ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!
 Warsztaty są darmowe, jednak należy zdeklarować chęć udziałów w zajęciach drogą elektroniczną (e-mail ckis@ckis.tczew.pl, w treści podając imię i nazwisko, nr tel, rodzaj warsztatu - wokal, gitara basowa, perkusja), telefonicznie (tel. 058 531 07 07, 639 368 191), lub osobiście w sekretariacie CKiS, Tczew, ul. Wyszyńskiego 10. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.

Projekt "Jazzowe inspiracje - muzyka, film, taniec" dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie VI" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Instruktorzy

Grażyna Łobaszewska - polska wokalistka i kompozytorka. Znana z takich piosenek jak Czas nas uczy pogody, Ludzie z duszą, Brzydcy czy Gdybyś.Grażyna Łobaszewska należy do nielicznego grona muzyków, których nikt nie śmie porównywać z innymi, czy też sugerować naśladownictwa. Jest niedoścignionym wzorem dla młodych, marzących o karierze, wokalistek i wokalistów. Basista i kompozytor - Krzysztof Ścierański, mówi o niej - to najczarniejsza z białych kobiet, a sposób w jaki śpiewa, charyzma i dynamika jej głosu, stawiają ją na równi z Aretą Franklin czy Billie Holliday.

Zbigniew Wrombel - był członkiem znanych zespołów String Connection i Walk Away, orkiestry Alex Band i wielu innych big bandów w kraju i za granicą. Jako muzyk studyjny nagrał setki utworów dla potrzeb radia, telewizji, filmu i fonografii. Współpracował z wieloma muzykami jazzowymi takimi jak Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarek Śmietana, Janusz Muniak, Zbigniew Jaremko, Andrzej Jagodziński, Tomasz Szukalski, Janusz Skowron, Zbigniew Lewandowski, Artur Dutkiewicz, Kuba Stankiewicz, Robert Majewski, Jacek Pelc, Karol Piasecki, Mirek Sitkowski, John Hick, Deborah Brown. Poszerzone instrumentarium (kontrabas akustyczny i elektryczny, gitary basowe, 4, 5, 6 –strunowe, progowe i bezprogowe), umiejętne łączenie dynamicznej gry sekcyjnej ze śpiewną melodyką solówek i wirtuozerią nie są jedynymi atutami tego basisty. 0 jego wysokiej klasie stanowi przede wszystkim wszechstronność stylistyczna, naturalne poczucie czasu i żelazny groove.

Michał Szczeblewski - Współzałożyciel Blue Mind Quartet wraz z czołowym wibrafonistą młodego pokolenia - Dominikiem Bukowskim. Na swoim koncie ma współpracę oraz nagrania płytowe z takimi gwiazdami polskiej sceny jak: Hanna Banaszak, Grażyna Łobaszewska czy Krystyna Prońko. Obecnie jest również perkusistą teatru ATELIER im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz zespołu Andre Ochodlo, z którym koncertuje w całej Europie. Michał Szczeblewski jest również perkusistą kwartetu J. Mackiewicza oraz folkowej grupy Ajagore
drukuj
Artykuł przeczytano 1462 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Zabytkowe motocykle w Galerii Kociewskiej
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew