tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 17:41
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Artyści z Mazur przedstawią swoje prace

Data wydarzenia: Środa, 07.12.2011
Opublikowano: poniedziałek, 28.11.2011, 17:49. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę zbiorową grafiki, malarstwa i rzeźby artystów związanych z Uniwersytetem Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Wernisaż odbędzie się w środę 7 grudnia br. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Na wystawie swoje prace zaprezentują:

Izydor Borys
- studia rozpoczął w 1985 r. w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Dyplom w pracowni prof. Stanisława Radwańskiego obronił w 1991 r. Od 1 października 1995 r. zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Rzeźby Instytutu Wychowania Plastycznego ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W czerwcu 2003 r. zamknął przewód doktorski I stopnia w dyscyplinie artystycznej rzeźba. W październiku 2003 r. otrzymał mianowanie na stanowisko adiunkta na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego UWM. Obecnie, poza pracą w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, zajmuje się twórczością w dziedzinie ceramiki i rzeźby.

Marzena Huculak - studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1994 r. w Pracowni Malarstwa prof. Hugona Laseckiego, aneks z witrażu w Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Andrzeja Dyakowskiego. W 2002 r. uzyskała doktorat w ASP w Gdańsku. Od 1994 r. asystent w olsztyńskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, w Pracowni Malarstwa prof. zw. Kiejstuta Bereźnickiego, od 2003 r. adiunkt w Katedrze Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. Członek ZPAP. Uprawia malarstwo, rysunek, fotografię. Autorka 20 wystaw indywidualnych.

Wioletta Jaskólska - studia na Wydziale Artystycznym WSP w Olsztynie, później studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Pracuje w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na stanowisku profesora w Instytucie Sztuk Pięknych. Doktorat w zakresie sztuk pięknych w dyscyplinie malarstwo w 2003 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Habilitacja na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2010 roku.Od 1997 należy do ZPAP w Olsztynie. Współtwórczyni Grupy Exaequo. Kurator Pleneru Grunwald ART 2009, 2010, 2011. Kurator ok. 20 wystaw w Galerii LDK w Lidzbarku Warmińskim w latach 2005-2011.

Miłosz Piotrowski - absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w roku 1989. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Asystent w Pracowni Rzeźby Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uprawia rzeźbę w terakocie, kamieniu i brązie.

Andrzej Popiel - w 1977 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki - malarstwo w pracowni prof. Jerzego Tchórzewskiego i grafika w Pracowni prof. Haliny Chrostowskiej, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. W 1976 r. ukończył Studium Pedagogiczne w ASP.

Marek Szczęsny - studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w pracowni prof. Zygmunta Kotlarczyka w 1992 r. Stopień doktora z zakresu malarstwa w 1999 r. w ASP w Gdańsku. Obecnie adiunkt w Pracowni Malarstwa i Rysunku Instytutu Sztuk Pięknych UWM, której jest kierownikiem. Otrzymał siedem nagród i wyróżnień.

Wystawa jest czynna do 8 stycznia 2012 r.
Wstęp na wystawę jest wolny!
Serdecznie zapraszamy!
drukuj
Artykuł przeczytano 864 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Przed Świętami sklepy kuszą nas promocjami
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew