Krzyżacy w MBP (fot. MBP)

odbyło się
22
04.2010
Czwartek
Tczew - Jak Krzyżacy Tczew zajęli - wykład

Jak Krzyżacy Tczew zajęli - wykład

W ubiegłym roku mieszkańcy Tczewa mogli wysłuchać wykładu o księciu tczewskim Samborze II, założycielu naszego miasta. Tym razem poznamy kolejną odsłonę dziejów grodu Sambora II - zajęcie Tczewa przez Krzyżaków w 1308 roku.

Prelekcję na ten temat wygłosi prof. dr hab. Błażej Śliwiński, specjalista historii średniowiecznej i nauk pomocniczych historii Polski, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego. Promotor wielu prac doktorskich, autor i redaktor publikacji z zakresu średniowiecza oraz historii Pomorza. Najnowsza jego publikacja "Sambor II książę tczewski”"była promowana przed miesiącem.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 16:30 w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

 • HerrMan

  19.04.2010, 19:42

  Jak ktoś interesuje się historią miasta to powinien posłuchać profesora. Jest oblatany w temacie i potrafi podzielić się wiedzą w przystępny sposób, na pewno jest ciekawiej niż czytając jakieś drętwe notatki o mieście...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • czesiu_gość

  21.04.2010, 08:48

  he

  Prof. to spoko gość jest i fajnie opowiada

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Spektakl "Dziwne materii pomieszanie"

Spektakl "Dziwne materii pomieszanie"

Tczewskie Towarzystwo Kulturalne BRAMA zaprasza mieszkańców Tczewa (w ramach cyklu OGRODY SZTUK, który TTK Brama organizuje od 15 lat) dnia 24 marca 2017r. , o godz. 17. 00 do Gimnazjum Nr 1 im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, w Tczewie, ul. Czyżykowska...