odbyło się
01
09.2011
Czwartek
Tczew - Kresy kresów - nieznane historie. Świat, który przeminął

Kresy kresów - nieznane historie. Świat, który przeminął

W dniu 1. września o godz. 17:00 odbędzie się otwarcie wystawy "Kresy kresów - nieznane historie. Świat, którzy przeminął". Ekspozycja będzie czynna od 1 do 18 września br. Wystawie będą towarzyszyć wspomnienia Pani Ireny Ukleji - przewodniczącej Związku Sybiraków w Starogardzie Gdańskim.

Irena Ukleja w oparciu o własne przeżycia opowie historię wywózek z Kresów na Sybir, przedstawi problemy, z jakimi musiała się borykać na nowym terenie, a także o patriotyzmie zesłanych i ich powrocie do Polski. Ponadto na wystawie będzie można zapoznać się z poezją Sybiraków, lokalnie wydawaną w Kazachstanie gazetą "Głos Polski" oraz z prywatnymi pamiątkami Ireny Ukleji.

Wystawie będzie towarzyszyła lekcja historyczna na temat - Patriotyzm Polaków pozostawionych w Kazachstanie. Na lekcje można umawiać się w sekretariacie CWRDW oraz pod nr tel.: 58 530-44-81.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Dancing w Restauracji Hacjenda

Dancing w Restauracji Hacjenda

Serdecznie zapraszamy na roztańczony wieczór w Restauracji Hacjenda! Zaczynamy o godzinie 20. 00 Za wcześniejszą rezerwację stolika pobieramy w pełni zwrotną kaucję - wysokość kaucji zależy od liczby osób. Rezerwację przyjmujemy do godziny...