odbyło się
15
12.2011
Czwartek
Tczew - "Ikony i płaskorzeźby" - wystawa w "Fabryce Sztuk"

"Ikony i płaskorzeźby" - wystawa w "Fabryce Sztuk"

Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie serdecznie zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Galeria dla Ciebie "Ikony i płaskorzeźby", na której zostaną zaprezentowane prace Izabeli Czapskiej - Pruszak, Małgorzaty Dudzińskiej, Mieczysława Wąsa i Zenona Wąsa. Wernisaż odbędzie się w czwartek 15 grudnia br. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 stycznia 4.

Ikony powstały w kręgu kultury bizantyjskiej i są popularne w kościołach obrządku wschodniego. Ikony są religijnymi obrazami z wyobrażeniami świętymi. Nie tylko przedstawiają, ale i uosabiają oraz reprezentują świętego. Ikona jest pomostem łączącym ludzi ze świętym. Każdy gest, każda brawa na ikonie ma swoje głębokie znaczenie symboliczne oraz religijne.

Na ekspozycji zostaną pokazane różne typy ikonograficzne: Pantokrator, Dobry Pasterz, Hodegetria oraz liczne przedstawienia świętych.

Wstęp wolny!
Wystawa jest czynna do 15 stycznia 2012 r.
Serdecznie zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Archiwum wydarzeń

Tczew - Spotkanie z Urzędem Skarbowym

Spotkanie z Urzędem Skarbowym

Pracodawcy Pomorza, Cech Rzemiosł Różnych i Dom Przedsiębiorcy zapraszają przedsiębiorców na spotkanie z przedstawicielami Urzędu Skarbowego. Termin spotkania: 14 luty 2017 godz. 10:00 ? Dom Przedsiębiorcy ? I piętro sala konferencyjna Agenda.