tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 22:53
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla powodzian

Data wydarzenia: niedziela, 04.07.2010
Opublikowano: Środa, 23.06.2010, 14:53. Ilość komentarzy: 16

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Na najbliższą niedzielę (4. lipca) Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaplanowała ogólnopolską zbiórkę na zakup sprzętu dla straży pożarnych, który posłuży do walki ze skutkami powodzi. Kwesta prowadzona będzie również w grodzie Sambora. Z tej okazji sztab WOŚP przygotował specjalne atrakcje - m. in. pokazy akcji ratowniczych.

Pieniądze pozyskane w wyniku zbiórki zostaną przeznaczone na zakup wydajnych motopomp, agregatów prądotwórczych, czy specjalnego sprzętu pływającego. Tczewski sztab działać będzie przy Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły. Wolontariusze od godz. 8.00 do 19.00 będą prowadzić kwestę na ulicach grodu Sambora. Zaplanowano również specjalne atrakcje:

- Zapraszamy wszystkich na plac przed sklepem Carrefour (Tczew, ul. Braci Grimm). Przygotowujemy pokaz sprzętu państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Przeprowadzone zostaną pokazy ratownicze, udzielania pierwszej pomocy, pokazy wysokościowe, będzie drabina, z której będzie można skorzystać oraz niedawno zakupiony strażacki wóz techniczny - wylicza Sławomir Kussowski ze sztabu WOŚP. - W samo południe planujemy zrobić pamiątkowe zdjęcie wszystkich zebranych gości i wolontariuszy.

Impreza przy sklepie Carrefour odbędzie się w godzinach od 11.00 do 15.00. W trakcie jej trwania zaplanowano m. in. loterię fantową - nie zabraknie również czegoś dla ciała - czyli pysznego bigosu, czy domowej zupy.
Autor: red, robak
drukuj
Artykuł przeczytano 2625 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (16)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Stop powodziom - stop naturze! ~ Pasja_gość
IP: 83.25.xx2.xx9
Data: 01.07.2010, 01:01
Stop powodziom - stop naturze! - I tyle w tym temacie - ogłoście konkurs na największą bzdurę - ta akcja może to wygrać.
user_ico_robak
+4
robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 01.07.2010, 08:42
"Pasja" - może rozwiń nieco swoją wypowiedź...
Brak zdjęcia
+4
Stop powodziom ~ michu_gość
IP: 84.38.xx1.xx9
Data: 01.07.2010, 10:39
to nie stop naturze, tylko temu, co powódz wyrządziła. To nie natura! To brak sprzętu do usuwania skutków powodzi i innych klęsk poprzez brak pieniędzy na modernizację istniejących już wałów, pogłębiania i regulację rzek, pozarastane rowy melioracyjne, brak sprzętu, środków i zasobów do takich działań. Co z tego, że po klęsce można można jej skutki usunąć, jak nie ma czym? Myslisz Pasja, że sprzęt stoi w magazynach i czeka? I tu duża pomyłka. Sprzętu nie ma a jak jest to z lat 70-tych. Ludzie mają zawsze pretensje do służb. Ale co one mają zrobić, jak nie ma czym? A skoro teraz społeczeństwo może pomóc i ma do tego okazję- to pewnie woli siedzieć na d*upie i narzekać. Trochę się zastanów co piszesz, bo to trącikretynizmem.
user_ico_robak
+7
robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 01.07.2010, 12:04
michu - brawo! Wielka Orkiestra chce zająć się doposażeniem jednostek straży OSP i PSP, aby w przyszłości ten sprzęt był; gotowy, dostępny; WOŚP jak już coś robi to robi dobrze - przykładem sprzęt zakupiony lat temu 10 czy 15 dalej działa; bo zawsze w przetargach zakupy są najlepszego jakościowo sprzętu; w konkursach są specjaliści od danej dziedziny; tak zapewne będzie i tym razem - to strażacy ocenią co im potrzeba i na podstawie kwoty zebranej powstanie ogólnopolskie zamówienie już teraz wszystkich zapraszam - od 11 do 15 parking carrefoura; ale wolontariusze bądą na ulicach, przy kościołach; duże puszki stacjonarne czekać będą w Restauracji Przystań, na odkrytym basenie, w centrum Wystawienniczo_regionalnym Dolnej Wisły przybywajcie; pokażcie, że nam zależy aby w przyszłości minimalizować skutki powodzi; choć lepiej aby więcej takich tragedii nie było
Brak zdjęcia
-3
wow ~ mieszkanka_tczewa_gość
IP: 78.141.xxx.xx6
Data: 03.07.2010, 12:08
i jak zwykle nasze miasto (sztab?) nie potrafia nic zorganizowac w kwestii wosp w tczewie. Po 2 latach nareszcie w tczewie byla impreza a nawet dwie. teraz widze znowu powrot do korzeni i mamy pokaz osp. dobrze ze nie ma plakatow na miescie, bo znowu sie okaze ze miasto i p.kussowski sa sponsorami niczego! zenada. z calym szacunkiem do strazakow bo to oni wykonuja robote jak cos sie dzieje ale w 60 tysiecznym miescie pokaz osp jest glowna atrakcja?! mamy lato i placowki gdzie mozna zrobic koncert ale pewnie nikomu na tym nie zalezy. afiszowac sie w gazetach za to kazdy potrafi.
user_ico_robak
+4
robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 03.07.2010, 19:03
mieszkanko tczewa - idź zapytaj dlaczego miejska insytucja kultury CKiS nie jest zainteresowana ani wielką orkiestrą świątecznej pomocy ani tym przedsięwzięciem; nie mi jest na to pytanie odpowiadać Centrum Kultury i Sztuki otrzymało ode mnie wiadomośc na temat tej akcji; telefonicznie zostałem powiadomiony, że nie włączają się w nią sztab to osoby, które wszystke działania wykonują za darmochę; poświęcają nie tylko czas ale i pieniądze - telefon, paliwo, poświęcony czas, urlopy w tczewie to nasi strażacy zainicjowali pokazy sprzętu i bardzo dobrze, że włączają się w tę akcję - będzie zarówno OSP, jak i PSP będzie 80 wolontariuszy i proszę nie mylić pojęć - miasto to nie sztab, sztab to prywatne osoby! i gdzie jesteś narzekająca osobo, jak pytamy i szukamy chętnych do pomocy? sławomir kussowski sztab
Brak zdjęcia
+3
Wolontariuszka_WOSP_gość
IP: 109.207.xx6.xx9
Data: 03.07.2010, 22:12
Brawo Panie Sławku! Takich ludzi jak "mieszkanka tczewa" trzeba tepić. Wydaje im się ze ludzie biorący w akcji WOSP za kazdym razem maja byc wychwalani i zbierac sławe a ci co nic nie robia nawet nie przyczynia sie by pochodzic chociaz te pare godzin z puszka narzekaja tylko na ciagły brak imprez. Jestem razem z WOSP juz 4 lata i widze ile ci ludzie w sztabie sie staraja ! Podziwiam tez chlopaków ze sztabu (sa moimi dobrymi znajomymi) i widze ile im to zajmuje poswiecenia i czasu by cokolwiek zalatwic. A to ze nasze kochane miasto Tczew nie chce ruszyc palcem i pomoc w jakąs organizacje to juz nie jest problem sztabu. Respekt dla całego sztabu i pana Kussowskiego!
Brak zdjęcia
0
WOlontariuszka ~ Kajot55_gość
IP: 109.207.xx7.xx4
Data: 04.07.2010, 10:15
Moze nie tepic ,tylko zabic,wypatroszyc,skorke,...itd zostaniesz ty i kolesie Slawek,Burek ,lecz sie dziecko.
 
Brak zdjęcia
+2
STOP POWODZIOM - WOŚP gra dla strażków ~ zbylo_gość
IP: 95.40.xx3.xx9
Data: 04.07.2010, 08:47
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla strażaków W niedzielę 4 lipca 2010 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje ogólnopolską zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Stop Powodziom!”, z której dochód ma być przeznaczony na zakup sprzętu do likwidowania skutków powodzi dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Zbiórka funduszy prowadzona przez wolontariuszy WOŚP będzie odbywać się na terenie jednostek PSP i OSP, podczas pokazów organizowanych przez strażaków w całej Polsce oraz podczas pikników, koncertów organizowanych właśnie tego dnia. Na terenie jednostek ratowniczo-gaśniczych w całej Polsce w godz. 10.00-19.00 zorganizowany będzie „dzień otwartych strażnic”. Odbędą się pokazy sprzętu strażackiego oraz różnych form działalności strażaków. Wśród form prezentacji codziennej służby strażaków oraz ich sprzętu znajdą się m.in.: - pokazy udzielania pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej z możliwością instruktażu osób uczestniczących w spotkaniach, - pokazy gaszenia pożarów z omówieniem grup pożarów, sposobów ich gaszenia, obsługą podręcznego sprzętu gaśniczego, ze szczególnym uwzględnieniem pożarów w lokalach mieszkalnych oraz w środkach transportu, - pokazy ratownictwa technicznego z zaprezentowaniem technik ratowniczych podczas wypadków drogowych, - przypominanie zasad prawidłowego zgłaszania wszelkiego rodzaju zagrożeń na numery alarmowe 998 (jako podstawowy numer do straży pożarnej) i 112 (jako dodatkowy, powszechny numer służb ratowniczych), - omówienie prawidłowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą (wspólna prezentacja z WOPR).
Brak zdjęcia
-1
Akcja po powodzi ~ kajot55_gość
IP: 109.207.xx7.xx4
Data: 04.07.2010, 10:01
DO WOLONTARIUSZKI WOSP-takie osoby jak TY ktora chce tepic mieszkanke Tczewa bo nie podziela moze Twoich pogladow ,ani Twoich "kolesiow" Slawkow ktorzy na tym chca zbic "kapital" ,a moze jezykiem PALI....wystrzelac,wypatroszyc,obedzrzec ze skory ,a zostana tylko poprawni.WSTYD,ZENADA,TO taka mlodziez na boisku i za /ustawki/
Brak zdjęcia
-1
Akcja ~ kajot55_gość
IP: 109.207.xx7.xx4
Data: 04.07.2010, 10:19
Kto nie poprze Slawka jego komentarz nie dopuszcza.
user_ico_robak
+4
robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 04.07.2010, 17:47
powoli zbliżamy się do końca naprawdę ciężkiego dnia nasza straż pożarna spisała się wspaniale; w tych mundurach na takim słońcu - to nielada wyczyn; kto chciał zjadł dobrą zupę; pizzę; kto chciał z 20 metrów wysokości podziwiał nasze miasto; kto chciał wrzucił do puszki złotówkę; kto chciał 100 zł; wielkie dzięki dla naszych wolontariuszy, bo bez nich nie byłoby tej akcji; moi drodzy - serdeczne wielkie dzięki; naprawdę jestem dumny z Waszego zaangażowania; mogliście spać do południa, mogliście jechać nad morze; wypoczywać; ale byliście z nami!; strażacy - OSP i PSP - to wasze święto; wasza akcja; liczę że niebawem zauważymy na wozach nowy sprzęt; dzięki sponsorzy-na was zawsze można liczyć; było jedzenie; dużo picia; były bułki; było bezpiecznie, bo byli policjanci; i wielki ukłon w stronę centrum wystawienniczo-regionalnego; za pomieszczenia; i na koniec - nikt nie każe lubić sławka kussowskiego; popierajcie akcję; szukam swojego następcy- tylko nigdzie nie można go znaleźć; kto zechce przejąć pałeczkę?
Brak zdjęcia
+1
Wolontariuszka_WOSP_gość
IP: 78.88.xx8.xx1
Data: 04.07.2010, 23:21
Z wielką chęcia przejęłabym pałeczkę. Mam Doświadczenie w organizacjach takiego typu lecz na mniejszej skali :) nie wiem czy bym sie nadawała :) do KAJOT55 : jeśli ty masz takie zdanie to prosze masz wolna reke i spróbuj zorganizowac jakąś taką akcje .... założę się ze jestes za leniwy by cokolwiek zrobic a z góry oceniasz prace nas wszystkich. Zapraszamy serdecznie w styczniu do kwestowania to moze sam sie przekonasz i zmienisz zdanie na ten temat.
Brak zdjęcia
+2
witam i prostuje ~ obserwator_gość
IP: 109.207.xx9.xx5
Data: 05.07.2010, 14:53
witam wszystkich takie sprostowanie dla nie wiedzacych i leniwych to ze Slawek K od x lat organizuje WOŚP to nie znaczy je na to przychylnosc tczewskich urzednikow badz innych tego typu urzędów kazda osoba ktora ma jakies pretensje do miasta ze nie ma imprez itp to niechaj kieruje takie slowa do urzednikow a nie do organizatorow wosp bo tutaj jest naprawde wiele pracy i poswiecenia ze strony wolontariuszy i calego sztabu ktrory to przygotowuje bo przygotowanie nie trwaja 2-3 dni tylko 2-3 miesiace i naprawde jest ciezko co kolwiek zorganizowac w miescie gdzie nie ma popacia ze strony wladz miasta tylko do klejenia glupa jest kazdy a cala czarna robote odwalaja wolontarisze i ludzie dobrego seca i wielkie dzikei wszystkim sponsorom i wolontariusza i gorzkie slowa dla ludzi wladzy naszego miasta bo stolek to nie wrzystki
Brak zdjęcia
+1
prosta rzecz ~ kazio _gość
IP: 109.207.xx9.xx5
Data: 05.07.2010, 15:00
kajo55 widze ze masz wiele do powiedzenia i zarzucenia lecz powiem ci ze jeste w wielkim bledzie bo sztab nie sklada sie tylko ze Slawka ale i z jeszcze trzech ludzi ktorzy to wspulnie z wolontariuszami tworza sztab i jesli jestes taki bystrzak to zapraszam cie w pazdzierniku na spotkanie organizacyjne i chetnie cie wyslucham badz co ci moge zaproponowac zglos swoj wlasny sztab i zorganizuj cos sam i ciekaw jestem jak sobie z tym poradzisz bo gadac kazdy potrafi i na tym sie konczy pozdrawiam
user_ico_robak
+4
robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 05.07.2010, 15:25
moi drodzy - zawsze jest tak, ż znajdzie się kilka niezadowolonych ANONIMOWYCH osób, które mają prenetsje o to czy o tamto te osoby twierdzą, że mozna tyle zrobić... tylko jak potrzeba tych rąk do pracy to wiecznie ich brakuje; moi wolontariusze - pogoda jaka była każdy wie, łatwo nie było; niektórzy nawet mówili że wolą styczen jak teraz; ale kto chciał mógł na McD napoić się zimnymi napojawi (nie zapominamy też o innych sponsorach); a do wszystkich krzykaczy i narzekaczy - dzwońcie 791 001 309; zgłaszajcie swój udział; chęć pomocy; zakładajcie sztaby; organizujcie akcje; jeśli nie wośp, to jest caritas; są inne organizacje; sa hospicja; stowarzyszenia; potrzeba ludzi do pracy
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew