tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 01:18
Imieniny:
Wiadomości: Archiwum wydarzeń
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tides From Nebula & Proghma-C

Data wydarzenia: sobota, 09.10.2010
Opublikowano: wtorek, 05.10.2010, 09:44. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Klub Muzyczno-Filmowy Tromba zaprasza na imprezę.

Sob.- 9.10.2010 - koncert

Tides From Nebula & Proghma-C
Drzwi: 20.00
Start: 21.00
Bilety: 10 PLN (karta klubowa) / 15 PLN
Miejsce: Klub Tromba, ul.Kołłątaja 9, Tczew

TIDES FROM NEBULA

„Oto pojawili się ludzie młodzi, zdolni, kipiący od pomysłów(…)” – WE ARE FROM POLAND

Zespól Tides From Nebula został założony na początku 2008 roku. W rok powstało prawie 50 minut energetycznej, przestrzennej i przede wszystkim bardzo emocjonalnej gitarowej muzyki instrumentalnej, która złożyła się na ich debiutancki album.

Album Aura został wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Tygodnik PRZEKRÓJ w podsumowaniu muzycznym roku 2009 uznał album AURA jednym z 10 najlepszych polskich albumów 2009 roku. Miesięcznik „Teraz Rock” w swoim zestawieniu uznał zespół za 4-ty najlepszy debiut w Polsce w 2009 roku.

„Aura to niewiarygodnie poruszający, emocjonalny album, choć nie pada tu ani jedno słowo. To dźwięki przestrzenne, jakby ze zupełnie innej planety.” - MAGAZYN AUDIO

Zespół w mgnieniu oka stał się najważniejszym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego.

„Mało jest chyba obecnie w naszym kraju zespołów, które grają tak zaangażowane koncerty jak oni. Sprawiali wrażenie niezwykle przeżywających grane przez sobie utwory, swoim zachowaniem, choreografią i przede wszystkim generowanymi przez siebie dźwiękami wręcz hipnotyzowali publikę.” - MAGAZYN GITARZYSTA

Swoją koncertową klasę zespół potwierdził wygrywając dwa największe konkursy dla młodych zespołów: Neuro Music (Asymmetry Festival) oraz Before Party (KnockOut Festival). „Wszystko się zgadzało – pomysły, ykonanie, brzmienie, nawet oprawa sceniczna. (…) Na chwilę, na minutę albo pięć, zapomniałem, po co tu przyjechałem, zapomniałem, że to konkurs, a ja jestem w jury. Po prostu cieszyłem się muzyką.” - JAROSŁAW SZUBRYCHT

Do tej pory TIDES FROM NEBULA grało z takimi zespołami jak This Will Destroy You (us), Oceansize (uk), Pure Reason Revolution (uk), Ulver(nor) i wieloma innymi. We wrześniu 2009 TfN odbyło trasę po Polscę z Caspian (us) oraz God Is An Astronaut (irl), która była największym wydarzeniem post-rockowym w naszym kraju. Oprócz tego TIDES FROM NEBULA zagrało swoją pierwszą europejską trasę koncertową obejmującą 10 koncertów w Niemczech, Belgii, Francji oraz Austrii.

W kwietniu 2010 zespół rozpoczyna pracę nad nagraniem nowego albumu, którego premiera przewidziana jest na jesień 2010 roku. Nowe kompozycje, brzmienia, aranżacje oraz współpraca z najlepszymi producentami w kraju - wszystko to zapowiada kolejny ciekawy i ambitny album.
Tides From Nebula to:
Adam Waleszyński – gitara
Maciej Karbowski – gitara, klawisze
Przemek Węglowski– bas
Tomasz Stołowski – perkusja
http://www.myspace.com/tidesfromnebula

Proghma-C

Zespół powstał w 2002 roku w Gdańsku, jego założycielami są Łukasz "Kuman" Kumański oraz Tomasz "Tuar" Wolter. Do współpracy zapraszają gitarzystę Pawła "Smagę" Smakulskiego z formacji Noctum. Następnie do składu doszedł Marek "Hudy" Chudzikiewicz z zespołu Yattering, lecz po miesiącu odchodzi w wyniku niedyspozycji. Po nieudanych poszukiwaniach nowych członków zespół rozpadł się. Kuman dołączył do zaprzyjaźnionego bandu o nazwie Nozzier, którego liderem jest Piotr "Zwierzak" Kawalerowski. W tym czasie Smaga zajmuje się sprawami osobistymi, natomiast Tuar komponuje w zaciszu domowym. W 2005 roku muzycy się spotykają i postanawiają spróbować jeszcze raz. Tego samego roku do zespołu dołączył Piotr "Bob" Gibner, który obejmuje funkcje wokalisty z którym nagrywają swoje pierwsze EP pt. "Down In A Spiral". Po jej wydaniu zespół wziął kilku miesięczną przerwę. W 2009 roku zespół wydał swój pierwszy album studyjny o nazwie "Bar-do Travel".

http://www.myspace.com/proghmac
drukuj
Artykuł przeczytano 1007 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Archiwum wydarzeń
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - PCPR funkjonuje w budynku przy ul. Wojska Polskiego
Więcej w dziale "Archiwum wydarzeń":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
najpopularniejsze
najpopularniejsze
Tczew - Dni Ziemi Tczewskiej - sztandarowa miejska impreza Dni Ziemi Tczewskiej 2013 [aktualizacja] (49)
Data wydarzenia: 22.06.2013
Tczew - Tczewska Aleja Stóp powstanie na bulwarze w sąsiedztwie placu zabawDzień Komunalnika i Pracownika Samorządowego (35)
Data wydarzenia: 11.05.2013
Tczew - Sylwia GrzeszczakDni Ziemi Tczewskiej (15)
Data wydarzenia: 21.06.2014
 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew