tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 20:53
Imieniny:
Wiadomości: Muzyka, kultura, sztuka
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Ost - West - Variete" - polska i niemiecka młodzież przygotowała wspólne widowisko

Opublikowano: Środa, 08.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie II LO w Tczewie już wiedzą, że warto uczestniczyć w działaniach związanych z programem Comenius. Szkoła realizuje właśnie drugi projekt partnerski we współpracy z Vincenz - von - Paul - Schule w Dortmundzie. Pierwszy z nich miał miejsce w roku szkolnym 2006/2007.

Polscy licealiści gościli w Niemczech w marcu 2010. Razem z niemieckimi kolegami poznali wówczas region Nadrenii Północnej Westfalii oraz odbyli warsztaty cyrkowe, podczas których przygotowali występ dla szerokiej publiczności. Przedstawienie spotkało się z bardzo gorącym przyjęciem. W listopadzie nadszedł czas na rewizytę w Tczewie. Pierwszego dnia pobytu gospodarze spotkania pokazali kolegom z Niemiec najciekawsze zakątki swojego miasta. Młodzież obu szkół odwiedziła również zamek krzyżacki w Gniewie, spędziła czas wolny na kręgielni oraz imprezach integracyjnych. Niemieccy uczniowie mieli także okazję obejrzenia gdańskiej parady z okazji Dnia Niepodległości, a szczególnie spodobały im się lekcje języka polskiego przygotowane i przeprowadzone przez polskich rówieśników, na których próbowali zmierzyć się z zawiłościami polskiej mowy.

Głównym elementem tygodnia projektowego było jednak przygotowanie kolejnego widowiska o tytule: "Ost - West - Variete". Na przedstawienie złożyły się: pokaz chodzenia na szczudłach, pantomima, taniec Hip - Hop, popisy akrobatyczne, sztuczki iluzjonistyczne. Nie zabrakło również wygłupów clownów, które zabawiały najmłodszą część widowni - dzieci z przedszkola Czwóreczka i pierwszoklasistów z SP Nr 11. Podekscytowane maluchy okazały się najżywiej reagującą grupą publiczności, dlatego zostały hojnie obdarowane lizakami i kolorowymi balonikami. Zarówno udział w warsztatach jak i samym występie przyniósł wszystkim uczestnikom ogromną satysfakcję, zapewne tym większą, że to właśnie ich pomysły i zaangażowanie wpłynęły na kształt całego widowiska. W organizacji zajęć z zakresu pantomimy i chodzenia na szczudłach pomogło Tczewskie Towarzystwo Kulturalne "Brama Młodzieżowa".

Licealiści przekonali się, że Comenius daje świetną okazję do nawiązywania nowych znajomości, pokonywania barier językowych, poznawania innych kultur. Zapewne nie trzeba ich będzie namawiać do udziału w kolejnych przedsięwzięciach tego typu. Nauczyciele obu szkół mają już pomysł na kolejny wspólny projekt.
drukuj
Artykuł przeczytano 2243 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Muzyka, kultura, sztuka
dodaj do ulubionych   
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
user_ico_ssij-moja-blada-szyje
+1
ssij-moja-blada-szyje
Uż. zarejestrowany
Data: 08.12.2010, 07:57
Hehe, byłam na tym w 2006 roku, świetna sprawa, szkoda że juz nie chodze do liceum, może znów bym sie załapała :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew