Agata Suszyńska w roli tytułowej Ani (fot. tcz.pl)

odbyło się
02
10.2009
Piątek
Tczew - Kolejny sukces tczewskich artystów - nagroda dla "Opanuj się"

Kolejny sukces tczewskich artystów - nagroda dla "Opanuj się"

W ostatni weekend (2-4.10.2009r.) grupa teatralna OPANUJ SIĘ, działająca pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży Tczewskiej, brała udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych IGŁA w Ostrołęce i zdobyła Brązową Igłę, czyli trzeciemiejsce za spektakl pt. "Ania" w reżyserii Piotra Weintza. Jest to kolejny sukces młodych aktrów, tuż po zajęciu w czerwcu pierwszego miejsca na XLV Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę "Bursztynowej Maski".

O czym jest nagrodzony spektakl? Ania, tytułowa bohaterka nagrodzonego przedstawienia jest dziewczynką wychowywaną przez ojca, który nie radząc sobie w sytuacji samotnego rodzicielstwa, ucieka w alkohol, jednocześnie obwiniając córkę za wszelkie niepowodzenia życiowe. Ania ma umiejętność tworzenia swojej wyimaginowanej "krainy radości", która staje się dla niej odskocznią od smutnej rzeczywistości. W spektaklu przeplatają się dwa światy Ani - pierwszy to codzienne relacje z ojcem, a drugi to beztroska zabawa w świecie wyobraźni. W przedstawieniu poruszony jest również problem braku głębszej empatii osób, które obserwowały sytuację rodzinną Ani i oprócz niewielkiej pomocy nie zrobiły nic. Spektakl przestrzega, iż taka obojętność ludzka może doprowadzić do tragedii. Autorami scenariusza są Piotr Weintz wraz z grupą.

Grupa "Opanuj się" to: Beata Bassara, Agata Suszyńska, Ida Pakizer, Dorota Sawczenko, Magdalena Gulińska, Oskar Jaśniewski oraz instruktor grupy Piotr Weintz.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Muzyka, kultura, sztuka

Tczew - Czytelniczym ekspresem do Azji z Wojciechem Jurojciem

Czytelniczym ekspresem do Azji z Wojciechem Jurojciem

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na promocję książki Wojciecha Jurojcia pt. "Gdzie raki zimują. Spotkania w Azji", która odbędzie się w dniu 25 kwietnia (wtorek) o godz. 17. 30 i zainauguruje cykl spotkań o tematyce podróżniczej,...