tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 06:33
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Potrzebni fachowcy do renowacji zabytków!

Data: wtorek, 13.03.2012, 10:11. Nadesłał(a): Dyrektor ZSBiO. Komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew - Od kilku lat można ubiegać się o dotacje na remont zabytków
Bardzo cieszy fakt, że obecne władze Tczewa chcą dbać o zabytkowe budowle i budynki w mieście, które przez wiele lat były zaniedbane i brak było środków na ich renowację. Szczególnie ważne jest to dla prywatnych właścicieli. Każda odnowiona w Tczewie kamienica cieszy oczy mieszkańców i odwiedzających miasto turystów. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu specjalistów w tej dziedzinie w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie otwiera się nowy kierunek kształcenia ponadgimnazjalnego - technik renowacji elementów architektury.
Taka szkoła to szansa na zdobycie ciekawego zawodu, na który będzie coraz większe zapotrzebowanie na rynku pracy, zarówno w Tczewie, jak i w Trójmieście. Jest to także możliwość rozwijania pasji i zainteresowań sztuką, plastyką i historią kultury.
Wieloletni plan rewitalizacji Starego Miasta pozwoli zapewnić młodym adeptom sztuki na praktykowanie w Tczewie i kształcenie się w nowym atrakcyjnym zawodzie - technik renowacji architektury. Dzięki sprzyjającej praktyce samorządu miasta, być może już niedługo będziemy mogli cieszyć się odnowioną i piękną Starówką Tczewa.
Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

Zdjęcie dodane przez redakcję
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 2708 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
Dla mieszkńców super ~ Wilk_gość
IP: 83.11.xx8.xx4
Data: 13.03.2012, 13:16
Dla miasta też. Mało środków, dużo robotników xD Ale spoko, jak młodzież będzie chciała :)
user_ico_C>K>M
+4
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 13.03.2012, 15:17
Już nie wiem czy śmiać się czy płakać nad systemem edukacji w tym kraju...
Brak zdjęcia
+7
a może by tak ~ xxcxx_gość
IP: 109.207.xx3.xx7
Data: 13.03.2012, 18:19
szkoła dla przyszłych strażaków czy policjantów by się u nas przydała, pewnie nie jeden uczeń z chęcią by do takiej szkoły poszedł no ale ten kierunek też dobry oby starówka w naszym mieście rozwijała się ku lepszemu.... wysiedlic meneli i dłużników -od razu sytuacja i wizerunek się polepszy!!!!
Brak zdjęcia
+1
ania_gość
IP: 83.25.xx1.xx2
Data: 14.03.2012, 08:16
a ja studiuję historię sztuki na UG i już na wstępie powiedziano nam że po tym kierunku nie ma pracy, dlatego próbuje się redukować liczbę studentów na tym kierunku ( na drugim roku jest ju 16 osób) . Mam również znajomego konserwatora zabytków- pracuje głównie na terenie Niemiec, ponieważ w Polsce przymierałby z głodu. Takie są realia naszego kochanego kraju. Jeśli jednak zamierza się wykształcić fachowców- no cóż, rynek niemiecki czeka :)
Brak zdjęcia
+3
~majster._gość
IP: 85.183.xx5.xx6
Data: 15.03.2012, 20:39
Żenada!Sam jestem Technikiem sztukatorem i znam jeszcze kilku prawdziwych fachowców w tej branży z Tczewa ,którzy zamiast przywracać piękny wygląd tczewskich kamienic tułają się po świecie.Niech się młodzi lepiej uczą kleić styropian i szlifować ściany, to może trafi im się jakaś fucha.Może mi ktoś pokazać jedną kamienicę w naszym mieście profesjonalnie odnowioną! Nie ma takiej! Bo to kosztuje! Więc po co szkolić kolejnych sztukatorów skoro i tak będą szlifować gładzie na ścianach w bloku a fasady kamienic będą nadal oklejane styropianem bo tak taniej wychodzi no i prawdziwego fachowca też do tego nie potrzeba a wystarczy kurs mieszania kleju.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew