tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 16:53
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Ekologia na cmentarzach? Segregujmy i ratujmy groby

Data: wtorek, 08.11.2011, 14:41. Nadesłał(a): Niuniek. Komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew - znicze
A może tak zacząć segregować odpady, a za otrzymane dzięki temu pieniądze, zacząć odnawiać zniszczone groby?

Jak wiemy, miasto Tczew od jakiegoś czasu wspólnie z zakładem wywozu nieczystości w Tczewie SITA wprowadza politykę segregacji śmieci w gospodarstwach domowych i na osiedlach. Zastanawia mnie jedno. Czemu firma odpowiedzialna za wywóz nieczystości na cmentarzach (z tego co wiem to ZUK) nie jest zainteresowany tym pomysłem. Często odwiedzam groby i widzę, ile wyrzucanych jest materiałów wtórnych takich jak plastik, szkło i metal. A wszystko to ze zniczy, które zapalamy na grogach naszych najbliższych. Czemu osoba odpowiedzialna w Urzędzie Miasta nie zajmą się tym problemem, a zarobione w ten sposób pieniądze nie przeznaczy na ratowanie zniszczonych i zaniedbanych grobów. Dla większość tczewskiego społeczeństwa nie był by to chyba problem, żeby szkło wrzucić do jednego pojemnika, plastik do drugiego i elementy metalowe do trzeciego. Wystarczy tylko pomóc i postawić takie pojemniki. Mam nadzieje że ktoś z Urzędu Miasta lub pani redaktor z tcz zainteresuje się tym problemem i doprowadzą do postawienia pojemników na odpady wtórne.

Zdjęcie pochodzi od redakcji
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 1587 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+7
_gość
IP: 89.200.xx7.xx8
Data: 08.11.2011, 21:08
Aleś dał zagwozdkę urzędasom, teraz będą mieli problem lub pójdzie im to na rękę bo będą mogli utworzyć dodatkowy etat.
Brak zdjęcia
+1
neo_gość
IP: 89.200.xx6.xx9
Data: 08.11.2011, 21:10
Bardzo dobry pomysł ! Szkło , plastik i zwiędłe kwiaty w jednym kuble jadą na wysypisko , a w szkole każą dzieciom zbierać korki po napojach . Jeden kapturek od znicza to pewnie z 5 korków .
Brak zdjęcia
-10
jeden taki mądry _gość
IP: 91.206.xx4.xx1
Data: 08.11.2011, 21:51
JAk ci to przeszkadza, zależy Ci na segregacji to zgłoś śię do mnie, ja Ci dam worki rękawiczki i możesz segregować do bólu jak skończysz cmentarz to możesz zacząć segregować śmieci na wysypisku POWODZENIA
Brak zdjęcia
+5
? ~ Gość_gość
IP: 84.38.xx3.xx5
Data: 09.11.2011, 01:28
"Jak wiemy, miasto Tczew od jakiegoś czasu wspólnie z zakładem wywozu nieczystości w Tczewie SITA wprowadza politykę segregacji śmieci w gospodarstwach domowych i na osiedlach." - ok widzę, że całe życie w Tczewie i nie masz odniesienia. To co "miasto Tczew" robi w kwestii segregacji odpadów to jest żart, a nie polityka. Dla porównania weźmy taki Starogard - posegregowane śmieci są wywożone DUŻO taniej, że o takiej np. Rumi nie wspomnę (tam posegregowane śmieci są wywożone na koszt miasta). A co robi Tczew? "Akcje informacyjną" - przepraszam za przekleństwo, ale to jest k*rwa żenada...
Brak zdjęcia
-1
luk_gość
IP: 83.25.xx0.xx5
Data: 15.11.2011, 12:46
Jaki ZUK wywozi nieczystości z cmentarza? Po drugie po jaką cholerę tyle tych śmieci ludzie produkują, najlepiej 100 zniczy i dziesięć wiązanek, żeby ludzie widzieli. Mniej śmieci to nie trzeba będzie segregować.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew