Tczew - Wstyd! Gimbaza + plecaki = brak miejsca w autobusie

Wstyd! Gimbaza + plecaki = brak miejsca w autobusie

Sytuacja wkurza mnie od dawna, starszą młodzież uczono, że plecak w autobusie się zdejmuje nie zabierając innym miejsca. Kładziemy go pod nogami by był bezpieczny i pod ręką.

Co na to gimbaza?

Zdaje się, że ma to gdzieś. Codziennie jestem świadkiem walenia plecakiem po głowach siedzących. Widzę jak matki wchodzą z wózkiem i gimbaza nie wie co zrobić by miała ona miejsce na wózek - nie wpadnie na to by zdjąć plecak - no dobra, czasami ale rzadko jakiś się kapnie.

Jak się takiemu zwróci uwagę to dosłownie nie wie co zrobić, panika w oczach, ale plecaka nie chce zdjąć.

Ogólnie tragedia i aż dziw, że nikt ich nie uświadomił, nie powiedział jak żyć w społeczeństwie. Może czas uświadomić sobie, że nie żyjecie sami na tym świecie.

Kiedyś słyszałem, że problem jest w zasadzie ogólnopolski i kiedyś zrobiono badania na ten temat w autobusach miejskich. Okazało się, że gdyby gimbaza zdejmowała plecki miejsca starczyło by dla każdego, a tak pojawiały się skargi na przewoźnika, że a to ktoś nie miał miejsca albo nie wsiadł do autobusu bo na wejściu dostał plecakiem w twarz.

Na zdjęciu tczewska gimbaza, która nie raczy zdjąć plecaka, nie wiem może to jest jakieś trendy. Dla mnie jednak wstyd i wioska.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (74)
Dodaj komentarz

  • +70

    ..._gość

    25.01.2017, 22:45

    Dla mnie wstydem jest to, jak mocherki kładą sobie swoje torby na siedzenia a jak im zwróci się uwagę to powiedzą tylko jedno zdanie: ach ta młodzież, chwili nie postoi. A jak co do czego przyjdzie, to widać tych mocherków jak w niedzielę po kościele przed domem stoją i gadają 2 godzinki

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx2 
  • +8

    www_gość

    28.01.2017, 14:54

    Tak zwana torba podróżniczka:) w pociągu jest tak, że zabierają torby lub inne neseserki na drugi bok siedzenia, tym samym zostaje Ci połowa należnego siedzenia a obok ktoś zajmuje poltorej2siedzenia a bilet macie taki sam. A nad głową są takie magiczne miejsca na bagaże jeśli nie chce się trzymać na kolanach. To dotyczy nie tylko moherów lecz młodych dam, i panów z walizeczko-neseserkami.

    Cytuj
    IP: 88.156.xx6.xx6 
  • +12

    Licealistka_gość

    25.01.2017, 22:50

    W meteorze plecak na podłodze?

    Osoba pisząca ten artykuł chyba sama nigdy nie jechała autobusem z plecakiem na plecach. Mamy położyć go na podłogę? Dobrze czemu nie? Inni ludzie niech potykają się o niego , a co tam? Szpital nie ma co robić. Nie ważne , że oprócz tego w naszych plecach znajdują się książki , picia i telefony. Nadepnięcie tego przez złośliwą panią powoduje dość spore zniszczenia. Komplet książek kosztuje około 500 zł , telefon ok 700 zł. Kto zapłaci za ewentualne zniszczenia? Przy okazji , gdy będziemy chcieli sięgnąć nasz dobytek znajdujący się na ziemi ,wybijemy sobie kilka ząbków. Uderzenie w poręcz podczas hamowania to rzecz pewna. Pozdrawiam :)

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx4.xx7 
  • +15

    Ciech _gość

    26.01.2017, 09:45

    Trzymaj w ręku

    Cytuj
    IP: 188.146.xx7.xx0 
    +18

    gosc_gość

    26.01.2017, 11:10

    Telefon w plecaku ? Jasne! Potknięcie o plecak zniszczy książkę ? Jasne! A poza tym mowa o położeniu plecaka między swoje nogi.

    Cytuj
    IP: 78.133.xx9.xx0 
    +24

    Michał_gość

    26.01.2017, 11:56

    do Licealistki: "picia" - serio ? :)

    Cytuj
    IP: 153.19.xx1.xx0 
    +10

    ósemeczka_gość

    26.01.2017, 22:52

    ktoś tu odleciał

    Cytuj
    IP: 88.156.xx3.xx7 
    +5

    adi_gość

    27.01.2017, 22:22

    plecak

    weź go kuzwa w ręke i bedzie oki,tam jest na plecaku u góry taka rączka :)masakra pewnie z lisewa jestes,pozdrawiam wiesniaków

    Cytuj
    IP: 80.187.xx5.xx1 
    -8

    Licealistka_gość_gość

    29.01.2017, 00:04

    Nadepnięcie na butelkę w której znajduje się napój nie zniszczy książek? Wydaje mi się , że zaleje wszystko co znajduje się w plecaku :) Pozdrawiam Pana/Panią pełnoprawnego mieszkańca Tczewa. W sekrecie zdradzę Ci , że mieszkam w tym miasteczku od 18 lat.

    Cytuj
    IP: 84.38.xx4.xx7 
    +3

    aaa_gość

    08.02.2017, 19:43

    Masz telefon za 700 zł jak piszesz kupiony przez mamusię , a w głowie pusto aż odbija się od ścian Mam sklep i przychodzą do pracy takie lalunie po 20 lat ludzie ręce opadają ,czego w tych szkoła uczą .Jak stara gwardia umrze to NASZA MŁODZIEŻ zginie nie są przygotowani do życia .

    Cytuj
    IP: 109.207.xx4.xx0 
  • +32

    xyz_gość

    25.01.2017, 22:59

    Ja tam proponuję żeby moherki zdjely swoje wielce zmęczone torby z zakupami z siedzeń to będzie jeszcze więcej miejsca.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xx8 
  • -17

    stary tczewiak_gość_gość

    26.01.2017, 07:36

    gimbaza

    Pomyśl o mamusi kiedy mówisz o moherach, jeśli za daleko to o babci. Na dzień babci lub mamusi laurka i całuski a potem j...ć MOHERY. Jak piszesz komentarz to najpierw pomyśl.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx6.xx7 
    +2

    Zmęczone siatki _gość

    29.01.2017, 19:00

    Zmęczone siatki ????

    Cytuj
    IP: 84.250.xxx.xx2 

    anonimowy_gość_gość_gość_gość__gość

    11.03.2017, 13:15

    ekhm

    Moja babcia nie jest jakąś głupią moherką...

    Cytuj
    IP: 84.38.xx4.xxx 
  • +7

    gimnazjalista_gość

    25.01.2017, 23:06

    nie zdejmę kapelusza

    Odpowiedz
    IP: 92.0.xx5.xx2 
  • wysoki_brunet_gość

    27.01.2017, 11:10

    Stracony weekend. Po raz pierwszy nic nie rozumiem.

    Cytuj
    IP: 78.31.xx6.xx0 
  • +5

    ndjanfa_gość

    25.01.2017, 23:20

    żal

    ŻAL po prostu z was ludzie , jak nie chcę kłaść to ich sprawa nikt ich nie przymusi .. !!!

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xx2 
  • +33

    licealista_gość

    25.01.2017, 23:43

    Trochę śmieszy mnie poziom tego co ludzie próbują wcisnąć na portal jak nie ma ciekawych newsów. Cóż odnośnie samego artykuły i osoby która go tutaj skierowała, połóż swój plecak/torebkę/torbę na ten syf i potem spójrz na nią z dołu ;) zakładam, że po raz kolejny tego nie zrobisz. Swoją drogą jak widzę w komentarzu został poruszony inny problem na który nikt nie śmie zwrócić uwagi, otóż mocherki z swoimi zakupami które są tak bardzo zmęczone i muszą zajmować miejsca siedzące to samo dotyczy się przystanków, mając skręcone kolano, ledwo chodząc o kulach niestety trzy Panie łaskawie nie były w stanie zdjąć ani jednej torby/siatki z zakupami, żeby osoba w tym momencie nie sprawna w stu procentach mogła usiąść i dać nodze odpocząć. W większości jak się okazuje ludzie widzą tylko złe przypadki wyrządzone przez młodzież, a osoby starsze mogą wszystko i nikt im tego nie będzie wypominał.

    Odpowiedz
    IP: 46.77.xx3.xx7 
  • +13

    2b_gość

    26.01.2017, 07:35

    Potwierdzam! Raz mnie babcia nawet zbeształa ,że ja młody siedzę a ona stoi. To nic ,że ze stabilizatorem dwa dni po operacji kolana i z dwiema kulami pod pachą.

    Cytuj
    IP: 213.17.xx8.xx5 
    -1

    QQ13_gość

    26.01.2017, 15:16

    To jest dopiero niezaradność.

    U mnie w takim przypadku na najbliższym przystanku obserwowałbym jak taki moher goni swoją zmęczoną torbę wylatującą drzwiami.

    Cytuj
    IP: 62.87.xx2.xx0 
  • -8

    Jabol _gość

    26.01.2017, 00:04

    Ogólnie to zdejmowanie w zdejmowaniu plecaka też chodzi o t żeby widzieć czy ktoś ci w nim nie grzebie. Jak regularnie spotykasz tych samych malolatow to wyciagnij om coś za każdym razem. Gwarantuję że jak pare razy im coś zniknie to się nauczą ściągać

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xxx 
  • anonimowy_gość_gość_gość_gość__gość

    11.03.2017, 13:17

    albo

    Dostałbyś od takiego "gimbusa" w ryj

    Cytuj
    IP: 84.38.xx4.xxx 
  • +21

    technikum_gość

    26.01.2017, 00:12

    Jeżdże autobusem od 2 lat codziennie i jeszcze nie widziałem, żeby ktoś komuś zwracał uwagę, żeby zdjął plecak, bo mu to przeszkadza. A pozatym jak w taką pogode położyć plecak na podłodze? Pomyśl trochę zanim coś napiszesz...

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx0.xx5 
  • Mindfury_gość

    16.02.2017, 22:48

    odp

    Ale można go zdjąć z garba i trzymać w ręku, też o tym nie pomyślałeś co? Osoba piszącą ten artykuł mimo, że wylewa litry żółci to ma rację. Rodzicę powinni kodować pewne zachowania u dzieci.

    Cytuj
    IP: 94.40.xx9.xx3 
  • anonimowy_gość_gość_gość_gość_gość

    26.01.2017, 01:41

    Logika moherów

    Czy to pani, która ochrzaniła mnie bo... . . . . Przepuszczałem dziewczynę w autobusie i nie zauważyłem że siedzi...

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx4.xxx 
  • -16

    Joe_gość

    26.01.2017, 02:20

    To kup sobie k...wa cegłę a nie telefon za 700 stów dziedziaku

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx8.xx4 
  • +6

    p_gość

    26.01.2017, 04:44

    "Dziedziaku" - noż "k...wa", naprawdę? Dobrze, że nie napisałeś "dzeglę" zamiast "cegłę",

    Cytuj
    IP: 88.156.xx1.xx5 
    +1

    2b_gość_gość

    26.01.2017, 07:36

    DO p_gość

    Człowieku! You made my day! :D

    Cytuj
    IP: 213.17.xx8.xx5 
    +11

    Michał_gość

    26.01.2017, 14:37

    700 stów to jest 70.000 zł baranie - nie wiem gdzie kupujesz telefony, ale przepłacasz...

    Cytuj
    IP: 153.19.xx1.xx0 
  • +5

    Gosc _gość

    26.01.2017, 08:40

    Szkola

    Może powinno być jak w UE zwłaszcza na zachodzie,dzieciaki mają tylko strój na W-F reszta jest w szkole.Ale nam to jeszcze daleko do zachodu my się opieramy na wschodzie.

    Odpowiedz
    IP: 188.66.xx9.xx0 
  • +2

    brzuchaki_gość

    26.01.2017, 10:05

    To samo chciałam napisać. Proponuję też zamiast plecaków zrobić 'brzuchaki'. Będzie mniej okradzionych.

    Cytuj
    IP: 83.23.xx0.xx2 

    slawo_gość

    26.01.2017, 17:08

    Co wy k...wa wiecie o zachodzie ?... Tu dzieci oprocz tego ze maja szafki to I tak pajacu musza sie z czegos uczyc (co ty Na to) szafka jest po to zeby w szkole przez caly dzien nie dzwigac tego majdanu...

    Cytuj
    IP: 109.125.xx6.xx0 
  • +6

    gosc_gość

    26.01.2017, 09:31

    Chyba bardziej egoistycznego artykułu na stronie tczewskiej nie było. Sama jeżdże autobusami codziennie i widzę co się dzieje. Gdzie wszystkie babcię jeżdżą po 7 rano ? Skoro chyba wiedzą że to jest godzina jeżdżenia dzieci do szkoły. Starsze panie które w autobusach udają wielce chore umierające i nie dające sobie rady całymi dniami przesiadują na rynku czy na Manhattanie . A trzymając plecak na plecach no niestety ale jest razniej i łatwiej z autobusu wysiąść. Bo nikt ale to nikt się nie przesunie by można było ubrać plecak. Pozdraawiam osobę która napisała ten artykuł ;)

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx5 
  • +1

    Mieszkaniec_gość

    26.01.2017, 10:19

    Mieszkaniec

    Co to za palmus pisze takie artukuły. Gacie sobie ściągnij jak wsiadasz do autobusu. Mochery niech zapylaja z buta jak sie im nie podoba albo niech jadą w innym czasie a nie się pchaja jak czołgi w godzinach szczytu. Tak nawiasem to stronka tcz.pl powinna mieć zakładkę artykuły pisane przez idiotów dla idiotów.

    Odpowiedz
    IP: 195.33.xx4.xx0 
  • -1

    gość_gość_gość

    27.01.2017, 23:16

    Komentarze również. Byłbyś na 1 miejscu.

    Cytuj
    IP: 89.200.xx8.xx0 
  • -1

    c_gość

    26.01.2017, 10:36

    wstydem jest, że młodzież do szkoły musi chodzić z plecakami wypełnionymi książkami, zamiast móc zostawiać je w szkole. W innych krajach uczeń ma szafkę, w której zostawia swoje książki i przybory bez konieczności dźwigania kilogramów na plecach zupełnie bez sensu...

    Odpowiedz
    IP: 78.31.xx6.xx0 
  • +2

    tw23_gość

    26.01.2017, 10:52

    jeszcze chwilka i nie będzie problemu z gimbazą ;-). Szkoła podstawowa ich nauczy ha ha

    Odpowiedz
    IP: 88.199.xx2.xxx 
  • +1

    dar_gość_gość

    26.01.2017, 11:09

    jabolem to powinna zając sie policja bo namawia na forum do kradzieży a tak na marginesie to w pelni popieram osoby z plecakami, nikt nie powinien ich pouczac jak maja nosic plecak wolny wybór

    Odpowiedz
    IP: 195.191.xx0.xx5 
  • +1

    fdhhdf_gość

    26.01.2017, 11:10

    gimbaze traktuje sie z buta i jest spokój

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx8.xx4 
  • +7

    Prawda_gość

    26.01.2017, 12:21

    Takie mamy realia

    W innych cywilizowanych miastach rozważa się opcję jak zachęcać ludzi do korzystania z autobusów. W godzinach szczytu daje się duże autobusy. A tutaj .? Duży autobus jeździ gdzie mało osób korzysta z niego w danej godzinie a taka np. linia 8 rano jest tak zapełniona że można bez trzymanki jeździć bo każdy o każdego się opiera na dodatek najmniejszy autobus dadzą. Plecak zdejmować .? A kto mi go wyczyści jak czasami nawet siedzenia są uwalone.

    Odpowiedz
    IP: 5.172.xx5.xx6 
  • gość_gość

    26.01.2017, 12:29

    Ludzie co wy piszecie ta młodzież ,też ma swoje prawa płaci za bilet i żąda ,a to że ma plecak na plecach to wielka rzecz jeżdżę autobusami i w żadnym przypadku mi to nie przeszkadza. Ale jak się przyglądam tym starszym Panią jak wsiadają z pełnymi siatkami z rynku to nikomu nie przeszkadza , tylko pretensje do młodzieży ,a panie jeszcze wsiadają i komentują ,że nikt im miejsca nie ustąpi ,a gdy wysiądą z autobusu to jeszcze godzinę z koleżanką rozmawiają wtedy nie muszą mieć miejsca siedzącego .

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx7.xx3 
  • -2

    gość_gość

    26.01.2017, 12:53

    gimbazy,mochery

    Fakty są faktami.Również codziennie jeżdzę autobusami i nie raz byłam świadkiem takich sytuacji.. Jakis czas temu pamietam sytuacje na osiedlu bajkowym. Siedziała Matka z dzieckiem(dziecko na kolanach) wsiadła dziewczyna z tornistrem i co zrobiła? Raz,drugi,trzeci przeszorowała dziecku plecakiem po twarzy.! Tak dokładnie.. I co to może jest normalne? Powinno sie uczyc prymusów dyscypliny,bo niestety im tego brakuje.. A co do ''mocherów'' równiez potępiam.. Stalam z synem pol drogi w autobusie,kiedy jakaś stara jedza miala torbę na wolnym siedzeniu.Wkoncu po polowie drogi przeprosiłam Panią czy moze chociaz dziecko usiąść.. Babka zrobila sie speszona i fakt faktem zdjęła z siedzenia tą torbę.. Nie musze podkreślać,że zrobiła to z wielkim oburzeniem..;/

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx7.xx4 
  • +7

    Gość_gość

    26.01.2017, 12:59

    Dzieci od najmłodszych lat uczone są,przez swoje babcie, że dzieci w autobusie siedzą, a babcia stoi obok. Codziennie rano widzę taki obrazek jak chłopiec-podejrzewam z 2 klasy pdst. wsiada z babcią do autobusu. Babcia szuka dla niego miejsca, czasami ktoś Jej ustąpi,a starsza Pani sadza dzieciaka. Sama stoi. Jeśli dziecko nie nauczy się szacunku do starszych od najbliższych to dlaczego wymagamy od gimnazjalistów tej wiedzy? Oni kiedyś też jeździli do szkoły z mamami czy babciami.

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx6.xx0 
  • -4

    gość_gość

    27.01.2017, 13:40

    to spróbuj malucha trzymac za rękę w autobusie stojącego,nawet jeśli trzyma się poręczy...widać że z dziećmi autobusem nie jezdzisz

    Cytuj
    IP: 159.205.xx6.xx6 
  • +1

    lamssterium_gość

    26.01.2017, 15:04

    ...

    Młodzież nie wychowana he ma prawo być nie wychowana przecież się dopiero uczy no nie. A z mojego doświadczenia opiszę. Starsze panie przyciskami się całym ciałem nie mówiąc przepraszam zamiast bokiem. Torby na ramieniu zamiast zdjęć to uderzają siedzących wokoło ludzi. A to torby jakby obrazy przewozily.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx2.xx9 
  • +1

    licealistka_gość

    26.01.2017, 15:33

    co za beznadziejny i bezsensowny post.

    najlepiej obrazac cala polska mlodziez i pchac ja do jednego wora. Zenada. A mnie denerwuja te wszystkie starsze babcie, ktore zajmuja dwa miejsca bo przeciez jej ,,zakupy muszą odpoczac" :-:

    Odpowiedz
    IP: 5.172.xx5.xx1 
  • +3

    Mm_gość_gość

    26.01.2017, 16:32

    Babcie

    A ja potępiam starsze panie które jeżdżą autobusami w godzinach szczytu np przed 8 gdy dzieciaki jeżdżą do szkoły i ok 14 gdy ze szkoły wracają. Babcie zawsze się pchają a wiadomo ze jak dziecko ma daleko do szkoły to musi podjechać autobusem.Druga sprawa jrst taka ze ja osobiście jako matka gdyby moja córka przyszła z nowym plecakiem całym w błocie to bym się nieźle wkurzyla.

    Odpowiedz
    IP: 185.146.xx4.xx0 
  • -2

    slawo_gość

    26.01.2017, 17:31

    W dupie bylismy I guwno widzielismy ale duzo Wiemy co. Jak nie wiesz o czym mowisz to lepiej nie otwieraj otworu gembowego....

    Odpowiedz
    IP: 109.125.xx6.xx0 
  • +3

    G_gość

    26.01.2017, 17:44

    zbulwersowana tytułem chciałam wyrazic swoją opinię,ale czytam,że wszystko zostalo juz powiedziane.. sa wieksze problemy niż młodzież z plecakami ,np ZMĘCZONE ZAKUPY MOCHERÓW

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xx9 
  • +3

    gimbazjalista_gość

    26.01.2017, 18:04

    a gdzie mam go klasc na brudna podloge? to czemu wy nie kladziecie swoich toreb na ziemie tez by troche wiecej miejsca bylo. pozdrawiam wszystkie panie ktore pchaja sie jak iditoki zeby tylko kupic bilet :)

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx0 
  • gosc_gość

    30.01.2017, 11:13

    kupno biletu

    jazda bez biletu w razie kontroli słono kosztuje,a po drugie pokolenie babć nauczone że za wszystko w życiu trzeba płacic

    Cytuj
    IP: 46.113.xx1.xx5 
  • -1

    arni_gość

    26.01.2017, 18:36

    Maciek podobno nie piszesz artow na tcz a zdjecie widzialam jak robiles. Bylo trzeba zdac prawo jazdy to nie musialbys jedzic autobusami do urzedu.

    Odpowiedz
    IP: 109.163.xx4.xxx 
  • +11

    elo_gość

    27.01.2017, 00:20

    Może dostał w ryj takim plecakiem to się nie dziwię, że napisał i zrobił zdjęcie

    Cytuj
    IP: 178.175.xx8.xx0 
  • +4

    Gimbaza_gość

    26.01.2017, 18:38

    Osoba z różowym plecakiem ma plecak na tym pustym miejscu za kierowcą także nie widzę problemu:) jak wchodzą jakieś starsze babki z 5/6 siatami to jest dobrze? Pamiętajcie, że mając plecak na plecach dbamy o swoje bezpieczeństwo i innych. A jak już się zdarzy, że się kogoś uderzy to się przeprasza... Myślicie, że tak super się jedzie z plecakiem na podłodze? To połóżcie swoje rzeczy w autobusie niech wam inni zadeptają, niech się zmoczą:) Pozdrawiam osobę, która robi wielkie problemy bo "Gimbaza" się w autobusie nie potrafi zachować :) Atak spójrzcie prawdzie w oczy tak naprawdę to wiele dorosłych osób się nie potrafi zachować kiedy matka z wózkiem wejdzie... Te osoby nic nie robią tylko grzeją sobie tyłki bo oni zdobyli to miejsce:) i nie ustąpią miejsca tej kobiecie:) Pamiętajcie, że wy kiedyś też chodziliście do szkoły i dawajcie nam przykład:) a nie wspomnę już nawet o Waszym zachowaniu jak otwierają się drzwi od autobusu.... czekacie pod tymi drzwiami i nie dajecie wyjść, wtedy jak to pan od postu określił "Gimbaza " się pcha na starsze osoby :) pozdrawiam .....

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx1.xxx 
  • +3

    Nikt ważny_gość

    26.01.2017, 18:39

    świetny plan

    Od teraz będę robił jak stereotypowe mohery, grzecznie sobie usiądę a mój plecak zajmie miejsce siedzące obok mnie. Problem rozwiązany.

    Odpowiedz
    IP: 93.105.xx8.xx1 
  • -1

    Nikt ważny _gość

    26.01.2017, 19:02

    świetny plan

    Od teraz będę robił jak stereotypowe mohery. Grzecznie usiądę a mój plecak zajmie miejsce siedzące obok mnie. Problem uważam za rozwiązany.

    Odpowiedz
    IP: 93.105.xx8.xx1 
  • asdasd_gość

    26.01.2017, 23:03

    xd

    "do Licealistki: "picia" - serio ? :)"

    wygryw, btw zmiencie ta strone lepiej na mirko

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx8.xx3 
  • Gość_gość

    27.01.2017, 00:00

    A jak mochery wypieprzają Cię z każdego miejsca dodając komentarz : "to moje miejsce wyjdź stąd" to wtedy nie ma tragedii i wstydu !? Gdyby jeszcze to była prośba w stylu : "czy mógł byś wyjść" ale nie to jest ich miejsce ... Z tego co ja się orientuje to za bilet każdy płaci tyle samo i każdy ma prawo usiąść .

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx9 
  • +9

    gość_gość_gość_gość_gość

    27.01.2017, 13:15

    Śmiać mi się chce jak czytam komentarze

    Autor artykułu ma sporo racji w tym co pisze. W busach te plecaki naprawdę marnują sporo miejsca a do tego niejednokrotnie osoba siedząca może dostać nim w łeb. I te wszystkie komentarze o moherach, które tak naprawdę mają tylko skierować uwagę w inną stronę. Owszem to też przeszkadza, ale skoro tak to zróbcie o tym oddzielny artykuł. W tym tutaj poruszona jest sprawa plecaków i niewychowanej młodzieży, więc skupmy się na tym a nie zmieniajmy tematu. Po drugie, kolejne komentarze że podłoga w busie brudna, że nie ma miejsca by plecak potem założyć i inne takie... serio? Aż tak ciężko jest z myśleniem na poziomie wyższym niż ameba? Ciężko jest pomyśleć, że plecak można zdjąć PRZED wejściem do busa, w środku schować w kieszeń na te parę minut swój telefon (tak moi drodzy, od tego się nie umiera!) i TRZYMAĆ PLECAK W RĘCE i założyć go na plecy PO WYJŚCIU. Nie będzie on ani brudny, ani przydeptany a i w busie będzie więcej miejsca. To nie są naprawdę trudne rzeczy do wykonania. A jeżeli tak bardzo Wam mohery przeszkadzają to tak jak wspomniałem wcześniej, zróbcie o tym oddzielny artykuł a nie wycierajcie sobie twarzy nimi tutaj bo to odwracanie uwagi od siebie Was nie usprawiedliwia.

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx8.xx0 
  • szarak_gość

    27.01.2017, 13:55

    gimbaza ?

    Jestem starszego kalibru zapewne niż autor postu.....nigdy w szkole nie uczono nas w jaki sposób postępować z tornistrem w autobusie ,ale człowiek uczy się przez całe życie???? .Proponuje panu postawić szmaciany plecak na brudnym podescie i potem ubrać na plecy....może to doświadczenie otworzy panu oczy. Nie życzę sobie publikacji zdjęcia mojego dziecka....

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx5.xx7 
  • +1

    Franz Mauer_gość

    08.02.2017, 10:06

    ....a co to koncert życzeń ?

    Cytuj
    IP: 109.207.xx8.xx9 
  • +1

    osoba ze zdjęcia...._gość

    27.01.2017, 14:40

    zdjęcie...

    Nie życzę sobie publikacji mojego zdjęcia.... widać, że osoba, która robiła to zdjęcie siedzi na swoich czterech literach:))))))))))))))))))

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx1.xx3 
  • +1

    JA_gość

    08.02.2017, 10:09

    czytaj ze zrozumieniem EUgeniuszu,a potem komentuj???

    Cytuj
    IP: 109.207.xx8.xx9 
  • fdgdf_gość

    27.01.2017, 16:46

    ssdf

    "Pomyśl o mamusi kiedy mówisz o moherach, jeśli za daleko to o babci. Na dzień babci lub mamusi laurka i całuski a potem j...ć MOHERY. Jak piszesz komentarz to najpierw pomyśl."

    moher to moher, jeden sort

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx3.xx2 
  • koksik_gość

    28.01.2017, 12:18

    wystarczy stosować się do regulaminu MZK

    a tam napisano, żeby plecaki zdjąć. Jak niechętnie stosujemy się do przepisów. To jest problem....

    Odpowiedz
    IP: 5.174.xx7.xx6 
  • +1

    Xd_gość_gość

    29.01.2017, 20:18

    Siateczki

    A gdzie jest mowa o tym ze na siedzeniu mają zasiadać zakupy albo torebeczka?ja będąc w ciąży i z małym dzieckiem sporadycznie spotkałam się z tym ze ktoś mi miejsca ustapil. I to jest drodzy państwo niewychowanie. A wy tu o plecakach. A ja kiedyś w autobusie dostalam w głowę wielka torebka. Juz nie mówiąc o tym ze niejednokrotnie mój syn prawie został podeptany i zgnieciony przez inne osoby.no bo mały jest i go nie widać w zapełnionym autobusie a rozejrzeć się po co.wogole to często te autobusy jeżdżą przepełnione.

    Cytuj
    IP: 185.146.xx4.xx0 
  • +4

    pasażerka _gość

    29.01.2017, 20:19

    Zgadzam się z autorem tekstu. I nie, nie jestem moherem. Często jeżdżę autobusami i faktycznie do przyjemności nie należy obrywać co chwilę plecakiem w głowę. Mnie uczono, że przed wejściem do autobusu plecak zdejmujemy i trzymamy w ręku (do tego służy to małe uszko na górze plecaka) Wystarczy troszkę pomyśleć i odrobina kultury osobistej.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx9.xx1 
  • -1

    ika _gość

    30.01.2017, 12:50

    Droge Panie te plecaki ważą jak woreki z ziemniakmi. Trochę szacunku dla tych dzieciaków

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx3.xx3 
  • jope_gość

    31.01.2017, 21:53

    Raczej osoby, które nie potrafią zachować się w autobusie ciężko określić na gimbaze,mochery, czy osoby w średnim wieku. Ja przestałam patrzeć czy jest osoba starsza czy gimbaza z ciężkiem plecakiem, bo na mnie ciężarną i mojego dwulatka nikt nie patrzy.Tak pchamy się pierwsi do autobusu bo inaczej nikt nas nie przepuści, tak mój dwulatek siada na wolne miejsce a ja czasem stoje ( bo inaczej by mi go podeptali). nie raz dostalismy z plecaka choć sama staram sie torebkę odsuwać, z wózkiem jak wchodziłam, też często ludzie nie mogli skojarzyć, że jak odejdą od okna a ja tam wstawie wózek to będzie przejście i wyjście z autobusu wolne.

    Odpowiedz
    IP: 79.186.xx2.xx3 
  • MATYLDA LISEWO_gość

    02.02.2017, 11:59

    "weź go kuzwa w ręke i bedzie oki,tam jest na plecaku u góry taka rączka :)masakra pewnie z lisewa jestes,pozdrawiam wiesniaków"

    NIE JEDEN WIEŚNIAK Z LISEWA NAUCZYŁBY CIĘ TROCHĘ KULTURY BURAKU...JESTEŚ MOCNY W BUZI BO SIEDZISZ PEWNIE W FOTELU I OBRAZASZ INNYCH..

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx4 
  • Gość_gość

    04.02.2017, 14:30

    "to spróbuj malucha trzymac za rękę w autobusie stojącego,nawet jeśli trzyma się poręczy...widać że z dziećmi autobusem nie jezdzisz"

    Jeżdzę.

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx5.xx8 
  • +1

    jfs_gość

    07.02.2017, 21:27

    fsi

    POLACTWO TCZEWSKIE KOMENTUJE,BRAWO BURAKI

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx4 
  • jula_gość

    08.02.2017, 16:12

    plecak

    A kto wyczyści plecak ? jest zima i chlapa w autobusie mokro. nie róbcie afery . jak Ci mało miejsca to poczekaj na następny.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx0.xx3 
  • obywatel.tcz_gość

    10.02.2017, 10:09

    przerwa w meczach ,kibice w domach to trzeba znalesc temat zastepczy,społeczniaki na celownik wzieli teraz gimbaze , wam społeczniaki to juz wszystko przeszkadza , ale wasze życie musi byc nudne

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Tcz24

Tczew - Cmentarz komunalny - zarządzanie dalej bez przetargu?

Cmentarz komunalny - zarządzanie dalej bez przetargu?

Po niedawnych wydarzeniach związanych z pochówkiem na cmentarzu komunalnym było głośno o zarządcy cmentarza. Minęło już trochę czasu, zapowiadano przegląd umowy z zarządcą, jej ujawnienie opinii publicznej, miał zostać ogłoszony nowy konkurs,...

Komentarz dnia