tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 03:30
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

"Łacina" coraz bardziej powszechna

Data: wtorek, 15.06.2010, 20:22. Nadesłał(a): Alicja. Komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Kultura społeczeństwa, niestety, ale chyba coraz bardziej spada-coraz mniej poprawnej polszczyzny, a coraz więcej tzw łaciny i to szczególnie wśród młodzieży.

Ostatnio, przechodząc ze Starego Miasta na Kanonkę usłyszałam więcej słów wulgarnych niż w kiczowatym gangsterskim filmie-jakie wzorce czerpie młodzież,czy "dom" coraz mniej ma wpływu na kulturę młodzieży?(w tym przypadku). No tam na pewno przydałaby się Straż Miejska-może mandacik i reprymenda za mandat w domu dałaby jakiś skutek.

Myślę, że to mógłby być temat dla władz miasta-jak nie dopuścić do demoralizacji młodzieży. Niestety coraz częściej młodzież zażywa narkotyki, pije alkohol itp-a przecież to oni kiedyś będą stanowić o losach Polski i zadajmy pytanie-czy tak ma ta Polska wyglądać jak młodzież obecna?
Myślę że tutaj cytat "Takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowane" może po raz kolejny dać dużo do myślenia.
pozdrawiam serwis tcz.pl
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 1330 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
user_ico_Skalpel
-2
Skalpel
Uż. zarejestrowany
Data: 16.06.2010, 11:03
weźcie się odczepcie tej młodzieży,sami nie jesteście lepsi. W tym wieku wszyscy a bynajmniej wiekszość zachowywała się tak samo.
Brak zdjęcia
-2
Ciech_gość
IP: 84.38.xx6.xx7
Data: 16.06.2010, 11:14
Ogarnij się
user_ico_tcz45
-6
moje zdjęcie ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 16.06.2010, 14:57
znowu ktoś użył tego samego mojego zdjęcia. Z jednej strony mi to się podoba ale z drugiej czemu ten ktoś nie zrobi sam sobie fotki i komentuje to co zechce...
Brak zdjęcia
0
git_gość
IP: 84.38.xx7.xx3
Data: 16.06.2010, 15:56
Interesuj się sobą a nie co inni gadają...
Brak zdjęcia
+1
xxx gość_gość
IP: 109.207.xx4.xx6
Data: 16.06.2010, 21:58
Młodzież jest ogólnie dobra tylko nie ma za bardzo z kogo brać dobrych wzorców, dookoła wszyscy przeklinają wiec czemu oni nie maja tego robić.Kiedyś też ludzie używali wulgaryzmów i jakoś nikomu to nie przeszkadzało a teraz na tej młodzieży to się tylko psy wiesza a nikt nie dostrzega w nich pozytywnych stron.Takie mamy czasy, dorośli sami przykładem nie świecą a wymagają tego od innych! Agresja budzi agresje, a wulgaryzmy naszych Stróżów Prawa pozostawiają też wiele do życzenia, oni to dopiero dają super przykład naszej młodzieży......
Brak zdjęcia
+2
srutututu_gość
IP: 77.113.xx0.xx2
Data: 17.06.2010, 10:09
to jak taki jesteś odważny aby komentowac stróżów prawa to sie ujawnij,a potem komentuj...nie oceniaj wszystkich jednakowo-nie znasz nie oceniaj...a jak ty jesteś dobrym wzorcem to daj przyklady -konkretne rzecz jasna...
 
Brak zdjęcia
+6
eh co wy mówicie.. ~ Baśka_gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 17.06.2010, 11:20
Próbujecie wybielać młodzież mówiąc-"nie ma za bardzo z kogo brać dobrych wzorców"-może wzorców wielu nie ma ale każdy swój rozum ma i powinien wiedzieć co dobre a co złe.Przekleństwa-wychodzą wzorce-ich wzorce typu Peja,Firma... Kiedyś aż tak nie było to teraz się tak porobiło-małolaci palą trawkę,wciągają białe,piją alkohol-powtarzam każdy wie co robi bo swój rozum ma.To nie jest adresowane do wszystkich młodych a przecież tylko do tych co się odchyla od przeciętnych norm społecznych-za przeklinanie można dostać mandat więc jest to i przez prawo unormowane.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew