tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 21:53
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Góra lodowa utrudnia nam życie

Data: poniedziałek, 10.01.2011, 17:17. Nadesłał(a): Bartosz. Komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew - zima
Osiedle Za Parkiem jest dosyć często ,,przejeżdżane” przez mieszkańców itd., ponieważ jest to alternatywa dla drogi Sienkiewicza, ale… Ostatni raz, kiedy naszą ulicą (nie licząc Sienkiewicza) jechał pług został odnotowany 4 lata temu, kiedy to śniegu nie było zbyt wiele, a pługi skracały sobie drogę, ale to nie tu jest pies pogrzebany. Jako, że powstało odgałęzienie ulicy Sienkiewicza (mała, brukowana droga także o nazwie Sienkiewicza) odblokowało to trochę ruch i umożliwiło szybsze dostanie się nam, mieszkańcom do główniejszej drogi, lecz powstał problem – mianowicie mieszkańcy tej krótszej drogi Sienkiewicza (znajdujący się bliżej ulicy Krasińskiego) znaleźli sposób na pozbycie się śniegu z podjazdu oraz z ich wydzielonej części chodnika. Tym sposobem było utworzenie hałdy lodu i śniegu na samym środku ulicy, które uniemożliwiło jakikolwiek ruch pojazdów z jednej i drugiej strony. Mało tego, jedni z tamtejszych mieszkańców, którzy głównie przyczynili się do jej utworzenia zrobili sobie istny parking dla swoich samochodów, dzięki czemu nie muszą ich wprowadzać do garażu itp. W związku z zaistniałą sytuacją powiadomiliśmy straż miejską, która wielokrotnie już obiecywała nam, że coś z tym zrobią, ale niestety na obiecywanych się skończyło. Dlatego pytam się dlaczego kiedy ludzie parkują na Placu Hallera dostają mandaty, a ludzie usypujący z zalegającego na własnym podjeździe śniegu hałdę nie ponoszą za to kary? Czy służby ratownicze i władze są powiadomione o zaistniałej sytuacji? Szczerze w to wątpię, dlatego prosiłbym o uświadomienie mieszkańcom co się dzieje pod ich nosem, a dokładniej jakie panuje bezprawie w naszym mieście.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 2416 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
gosia_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 10.01.2011, 19:54
Ci mieszkańcy postępują zgodnie z prawem.pozdrawiam i miłej lektury http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/kiedy-za-odsniezanie-chodnika-odpowiada-w link lasciciel-nieruchomosci-kiedy-gmina,132_5701.html
Brak zdjęcia
0
asd_gość
IP: 109.207.xx7.xx1
Data: 10.01.2011, 19:59
a dzisiaj to mi prawie gały z orbity wyleciały jak zobaczyłem że śnieg z kozenu wywożą.
Brak zdjęcia
0
Śnieg ~ albert_gość
IP: 83.25.xx3.xx9
Data: 10.01.2011, 22:09
Co do wypowiedzi gosia_gość - postępowanie to nie jest zgodne z prawem. Mianowicie, kiedy właściciel posesji pozbywa się zalegającego śniegu ze swojego podjazdu poprzez rzucanie na ulice jet to wykroczenie karne. Dozwolone jest usypywanie ,,górki" śniegu wzdłuż krawędzi chodnika, a link podany przez Panią jest tylko utwierdzeniem powyższego tekstu, ponieważ tamci mieszkańcy usypali sobie górę lodową i nie ma komu jej usunąć.
user_ico_AG
+3
zgłoś na SM ~ AG
Uż. zarejestrowany
Data: 11.01.2011, 12:20
Zawsze dla nich jakaś odmiana będzie w pracy;D
Brak zdjęcia
0
Przeniesienie góry lodowej ~ verex_gość
IP: 109.207.xx6.xx9
Data: 12.01.2011, 15:39
Niech tą lodową górę śniegu przeniosą na osiedle bajkowe, najlepiej na plac z pomnikiem JP II, przynajmniej dzieciaki będą miały na czym jeździć...
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew