tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 10:47
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Uważaj - wyciekły dane użytkowników PSN

Data: piątek, 29.04.2011, 08:16. Nadesłał(a): gracz. Komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Używasz konsoli PlayStation i korzystasz z usługi PSN? Możesz mieć poważny problem, bowiem wyciekły dane zarejestrowanych użytkowników - być może również dane do kart kredytowych. Przeczytaj komunikat wydany przez Sony.

Drogi Kliencie PlayStation Network/Qriocity,

Niedawno odkryliśmy, ze w dniach miedzy 17 kwietnia, a 19 kwietnia 2011, niektóre informacje z kont użytkowników usług PlayStation Network i Qriocity zostały naruszone w wyniku nieprawnej i nieautoryzowanej ingerencji w naszej sieci. W odpowiedzi na ta ingerencje doszło do:
• Tymczasowego wyłączenia usług PlayStation Network i Qriocity;
• Zaangażowania z zewnątrz, uznana firmę od zabezpieczeń do przeprowadzenia pełnego dochodzenia odnośnie tego co się stało; i
• Szybko podjętych działań w celu wzmocnienia bezpieczeństwa i infrastrukturę naszej sieci, poprzez przebudowę naszego systemu, aby zapewnić większa ochronę danych osobowych.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za cierpliwość, zrozumienie i dobra wole, ponieważ staramy się robić wszystko, aby rozwiązać te problemy tak szybko i efektywnie jak tylko jest to możliwe.

Wciąż badamy szczegóły tego incydentu i sadzimy, ze nieupoważnione osoby są w posiadaniu następujących informacji przez Ciebie dostarczonych: nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj adres e-mailowy, datę urodzenia, PlayStation Network/Qriocity haslo i login oraz używane online PSN ID. Możliwe jest również, ze dane Twojego profilu mogły zostać uzyskane, wliczając w to historie zakupów, adres posiadacza karty (miasto, województwo, kod pocztowy). Jeśli zostało przez Ciebie autoryzowane konto podrzędne zależne od Ciebie również jego te same dane mogły zostać uzyskane. W obecnej chwili nic nie wskazuje na to, ze dane kart kredytowych zostały naruszone, jednak nie możemy wykluczać tej możliwości. W przypadku podania danych karty kredytowej za pośrednictwem PlayStation Network lub Qriocity zostając po bezpiecznej stronie dodamy, ze numer karty kredytowej (wykluczając kod zabezpieczający), datę ważności oraz adres posiadacza karty również mogą być pozyskane.

Dla własnego bezpieczeństwa zachecamy Cie do zwrócenia szczególnej uwagi na e-mail, telefony, pocztowe oszustwa, które proszą o podanie osobistych lub poufnych informacji. Sony nie skontaktuje się z Toba poprzez e-mail, czy jakikolwiek inny sposób z prośba o numer karty kredytowej, numer ubezpieczenia, identyfikacji podatkowej lub inne podobne numery czy inne dane osobowe. Jeśli zostaniesz poproszony o takie informacje, możesz mieć pewność, ze Sony nie jest podmiotem pytania.

Kiedy uslugi PlayStation Network Qriocity zostaną przywrócone do życia zalecamy również, aby zalogować się i zmienić hasło. Dodatkowo, jeśli używasz tej samej nazwy użytkownika lub hasła, co w swoim koncie PlayStation Network czy Qriocity lub w innych niezależnych usługach lub rachunkach, również zalecamy ich zmianę. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnością kradziezy tożsamości lub inne straty finansowe, zachecamy do zachowania czujności, sprawdzania wyciągów z konta i do monitorowania raportów kredytowych.

Dziękujemy za Twoja cierpliwość podczas realizowania dochodzenie tego incydentu, żałujemy i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Nasze zespoły pracują na okrągły zegar i usługi zostaną przywrócone tak szybko jak tylko to będzie możliwe. Sony bierze ochronę informacji bardzo poważnie i będzie kontynuować prace w celu zapewnienia dodatkowych środków ochrony danych osobowych. Zapewnienie jakości i bezpiecznych usług rozrywkowych dla naszych klientów jest dla nas priorytetem. Pros zimy o kontakt na pl.playstation.com/psnoutage jesli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania.

Z powazaniem,
Sony Network Entertainment and Sony Computer Entertainment TeamsSony Entertainment Europe Network Limited (poprzenio znany jako PlayStation Network Europe Limited) jest oddzialem Sony Computer Entertainment Europe Limited kontrolujacym dane osobowe dla PlayStation Network / Qriocity

* Załączone logo jest własności firmy Sony
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 2174 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
fajnie ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 29.04.2011, 09:44
Coś jeszcze?:D
Brak zdjęcia
-2
PC !!!!!!!!!!!_gość
IP: 79.188.xx9.xx4
Data: 29.04.2011, 10:04
HAHAHA
Brak zdjęcia
+1
Ty PC z czego Ha, nawet nie wiesz o czym tu piszą! ~ PS3_gość
IP: 178.235.xx1.xxx
Data: 02.05.2011, 20:40
Ty PC z czego Ha, nawet nie wiesz o czym tu piszą!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew