tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 01:38
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Niebezpiecznie ślisko

Data: poniedziałek, 29.11.2010, 23:28. Nadesłał(a): Krzysiek'89. Komentarzy: 13

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Nadchodzi zima co widać za oknem więc ulice i chodniki pokryte lodem stają się śliskie i niebezpieczne dla przechodzących.Normalną rzeczą jest sypanie soli czy piasku ale widać nie wszyscy(którzy powinni) o tym pamiętają.
chciałbym tutaj poruszyć kwestie dwóch miejsc:
1-Przejście schodami od SP2 w stronę pilawy.Kiedyś była otwarta brama wraz z chodnikiem prowadzącym wprost do pilawy ale teraz nie wiadomo dlaczego jest zamknięta i trzeba obejść chodnikiem obok który jest bardzo śliski bo nieposypany piaskiem-widać czy dziecko złamię tam nogę czy nie jest obojętne...niestety.
2-Przejście Warsztatową.Zero piasku,zero soli a jak się przechodzi idąc z kanonki to można się poczuć jak na lodowisku.

Nie jestem zorientowany jaki jest przydział na te prace ale napewno wypadałoby sprawdzić czy w ogóle są prowadzone zanim ktoś się tamtędy idąc połamie.
Pozdrawiam.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 1468 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (13)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
Pomysł ~ Tom_gość
IP: 78.88.xx6.xx1
Data: 30.11.2010, 08:39
To może mieszkańcy miasta się zorganizują, i w ramach ''czynu społecznego'' w weekend posypali by trochę piaskiem ;) Skoro ludziom odpowiedzialnym za to się nie chce... Po mimo mojego młodego wieku, zgłosił bym sie, gdyby było coś takiego organizowane.
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 30.11.2010, 10:42
Jak zawsze ;D
user_ico_Casper
-3
Casper
Uż. zarejestrowany
Data: 30.11.2010, 12:57
W zasadzie wystarczyło by umieszczenie tego zdjęcia, z napisem "Uwaga! ślisko". Reszta chyba jest zbędna, bo wiadomo, że wszystkich chodników w mieście nie odśnieżą, ani nie posypią. Jakby tak było to pod koniec grudnia skończyły by się zapasy piasku i soli. To, że jest 2010 rok i jesteśmy w UE, nie znaczy, że wszystko będzie cacy. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i uważać w taką pogodę. A Ty Tom to jakiś młody socjaldemokrata, że "czyny społeczne" proponujesz? Szkoda, że młodzi chcą się cofać w komunę, zamiast iść do przodu i zmienić ten ustrój, bo jeszcze dużo jest nie tak jak być powinno.
Brak zdjęcia
+2
ale przynajmniej idąc w lewo ~ _gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 30.11.2010, 15:44
Można liczyć na widoczne efekty a nie obiecanki w stylu wuja Tuska. Człowiek ma prawo wymagać,że droga będzie odśnieżona i nie złamie tam nogi a gadanie,że nie bo zapasów soli nie wystarczy jest po prostu śmieszne. Jak nie ma za co zakupić więcej to niech podniosą jeszcze podatki:D-upadającej Polsce już nic nie zaszkodzi. Ty sobie żyj w przekonaniu,że ten twój liberalizm gospodarczy ci da przyszłość mlekiem i miodem płynącą ale nie gadaj,że powracając do systemu z czasów kryzysu ktoś się cofa bo bycie socjalistą nie oznacza bycia utopijnym komunistą. Pokaż co robi ten twój przyszłościowy ład? Nie wiesz to ja ci powiem: -zwiększenie stawki VAT,-poło.zenie łap na pieniądze emerytów,-rosnący poziom biedy(heh liberalizm-bogaci się bogacą a biedni w biedzie żyją),-wyprzedaż majątku narodowego(prywatyzacje),-doprowadzenie do wojny politycznej osłabiającej pozycje Polski na świecie,-itd,itd. Głosuj dalej na polską Margaret Thatcher w spodniach i żyj przekonaniem,że się poprawia. To jest ta droga przyszłościowa. Ja tam nie jestem czerwony ale te twoje wywody to rozbrajają:D
 
user_ico_RPS
+2
dlaczego cofać w komunę? ~ RPS
Uż. zarejestrowany
Data: 30.11.2010, 15:49
i co znaczy iść do przodu? Jak na razie widzę to Polską tonie w bezradności polityczno-gospodarczej i na pewno do przodu nie idzie.
 
user_ico_Casper
-2
Casper
Uż. zarejestrowany
Data: 30.11.2010, 17:51
"Idąc w lewo można liczyć na widoczne efekty". Bardzo ciekawe stwierdzenie, w zasadzie to tak, bo wtedy jest co raz gorzej. A pisząc o tym, że nie sypią, ponieważ zabrakło by piachu i soli miałem na myśli to, że jest właśnie jak za Twojej ukochanej komuny. Podniesienie stawki VAT to efekt zaciągania długów, gdy chce się społeczeństwu zapewnić wszystko i by żyło im się lepiej. Ale to społeczeństwo nie myśli, że to wszystko za ich pieniądze. W 2010 roku Polska spłaciła kredyty Gierka, kiedy spłaci kredyty Tuska? Strach pomyśleć.A co do chęci odebrania pieniędzy emerytom to właśnie przez politykę socjalną, przymusowe ubezpieczenia, jest jak jest. Prywatyzacja jest potrzebna - nie mylić z wyprzedażą za bezcen. RPS właśnie dlatego Polska tonie w tej bezradności, bo niektórzy tak jak Twój przedmówca wolą iść w lewo. Wolą by państwo zapewniało im wszystko dookoła. Wolą oddawać grube pieniądze ze swojej pensji na ubezpieczenia, co raz większe podatki na to by państwo miało pieniądze, np. na odśnieżenie chodnika w zimie, który jak widać nie zostaje odśnieżony. Ja wolałbym by państwo się nie wtrącało w moje życie, a za pieniądze mieszkańcy mogli by wynająć prywatne firmy, które dbają o takie podstawy jak nieoblodzony chodnik zimą.
 
Brak zdjęcia
+1
Casper ~ _gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 30.11.2010, 19:07
tylko pamiętaj że prywata twoja sobie sama ceny winduje-jakie chce. A komuna coś robi
 
user_ico_TCZEWIAK5
+5
Casper,poczekaj ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.11.2010, 20:37
Czemuż to uważasz poglądy bardziej na lewo (socjalizm) za utopię? Przecież są różne odmiany socjalizmu korzystne dla gospodarki. Może przykład przytoczony teraz przeze mnie będzie skrytykowany ale przytaczam go tylko dla zobrazowania socjalizmu korzystnego dla rozwoju gospodarczego a mianowicie Narodowego Socjalizmu. Ta gałąź socjalizmu wyprowadziła Niemcy z wielkiego kryzysu,rozpoczęła rozkwit przemysłowy(zagłębie Ruhry) a w Polsce co-upadające stocznie mamy zamiast rozwoju przemysłu za Tuska. Narodowy Socjalizm zakładał "opiekę" państwa nad gospodarką ale nie jej scentralizowanie-przedsiębiorstwa mogły normalnie funkcjonować i się rozwijać-czy to było złe? To dobrze,że pastwo dawało podpórkę przedsiębiorcom. Niemcy stały się potęgo gospodarczą bez liberalizmu(przy którym na pomoc państwa większą nie ma co liczyć i taka jest prawda). Popatrz na kryzys gospodarczy teraz i powiedz czy przy gospodarce socjalistycznej byłby możliwy? Spójrz na Chiny np-kraj rozwijający się pod komuną(choć takiej skrajności nie popieram). Komunizm to utopia i z tym się zgodzę ale nie socjalizm... Co robi nasz Tusk? Premier z prezydentem w garści a nic nie robi. Ludzie chodzą glosować na niego bo im złote góry obiecuje nie od spełnienia,hmm sory do spełnienia ale tylko przy odważnych decyzjach których nie podejmie bo się boi spadku poparcia. Głosujcie na Tuska dalej i dalej narzekajcie.
 
user_ico_Casper
-1
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę. ~ Casper
Uż. zarejestrowany
Data: 01.12.2010, 12:10
Czytając takie poglądy nie dziwie się, że nie ma w Polsce wolnego rynku. Każdy liczy na pomoc państwa, aż spadnie mu z nieba. Jakoś w Ameryce nie było inkubatorów przedsiębiorczości i super sobie poradzili. Życzę powodzenia tym, którzy liczą na pomoc państwa, wierzą w socjalizm i twierdzą, że komuna "coś robi". Niestety głupich jest więcej niż mądrych i przy następnych wyborach znów okaże się, że wygrają obiecanki PO lub PiS i nie zdziwię się jak wygrają czerwoni. Tczewiak5 odpowiadając na Twoje pytanie myślę, że jest odwrotnie i że to socjalizm i keynesizm, który jest bardziej elegancką odmianą gospodarczego bolszewizmu doprowadził do kryzysu.
 
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 01.12.2010, 16:52
haha cyrk co ty wiesz o stanach.popatrz ile tam ludzi z biedy zdycha.liberalizm w sredniowieczu byl dobry
 
user_ico_TCZEWIAK5
+4
jestem prawicowy ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 01.12.2010, 16:57
Ale uważam,że "mądry" socjalizm jest w stanie dać państwu więcej niż nieudolnie prowadzona polityka zagorzałych liberałów za których odnotowuje się co prawda wzrost gospodarczy ale bogacą się tylko bogaci a reszta społeczeństwa(jak np w Polsce)jest tylko od ściągania podatków.
 
Brak zdjęcia
0
no tak Casper ~ _gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 01.12.2010, 17:28
głupich jest więcej-zobacz kto rządzi
 
Brak zdjęcia
+4
to_gość
IP: 109.207.xx6.xx4
Data: 30.11.2010, 14:04
przejdź się na dworzec PKP tymczasowym obejściem pod blokami i sklepami, nie dość ze pełno dziur to jeszcze lód. masakra :( rozumiem ze ta droga to sprawa sklepów i spółdzielni, ale skoro tyle miastowych i nie tylko tam chodzi, to ZUK by mógł tam trochę piasku sypnąć.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew