tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 01:23
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Relacja z budowy węzła i galerii - sierpień 2011 roku

Data: wtorek, 16.08.2011, 13:27. Nadesłał(a): tcz45. Komentarzy: 45

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Tczew - Tczew -
Budowa galerii handlowej i węzła integracyjnego trwa. Zdjęcia przedstawiają stan na 16 sierpnia 2011 roku.

Układana jest kostka brukowa z granitu, obok wieży wodnej. Mury galerii pną się w górę. Prowadzone są prace ziemne pod jezdnię obok tunelu. Zakładane są nowe lampy na przyszłym parkingu. Czyli... jest dobrze.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 9111 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (45)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+18
jest ok a co z Pocztą? ~ tczew33_gość
IP: 78.149.xx2.xx0
Data: 16.08.2011, 14:47
Wszystko wygląda naprawde fajnie i widać wielki rozmach tych inwestycji które poprawią wizerunek Nowego Miasta jak i samej okolicy dworca. Mam jednak pytanie co stanie się z budynkiem Poczty której budynek jak i sama elewacja wygląda fatalnie. Czy Poczta Polska planuje jakieś inwestycje???
Brak zdjęcia
+21
Poczta ~ Kierownik Projektu_gość
IP: 83.7.xx9.xx2
Data: 16.08.2011, 18:09
W ubiegłym tygodniu miałem spotkanie z przedstawicielami Poczty Polskiej w sprawie doprowadzenia do porządku styku budynku poczty z węzłem. Niestety dostałem kosza, odmówili jakiejkolwiek wkładu finansowego w remont budynku. Mają zamiar sprzedać go lub przekazać którejś ze spółek PKP. Podobnie wygląda sytuacja z budynkiem dystrybucji kolejowej, bank żywności. Budynek zdewastowany i wymagający remontu nie doczeka się go, bo właściciel PKP Nieruchomości nie mają środków. Trochę szkoda, ale nikt na to nie ma wpływu.
 
Brak zdjęcia
+8
Brawa dla Kierownika ~ kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 17.08.2011, 13:00
Tutaj brawa za zainteresowanie sprawą i kompleksowe spojrzenie na projekt. Może miasto mogłoby coś wymusić? Kolej na pewno ma jakieś długi wobec miasta. Poczty trochę żal, często z niej korzystam...
 
Brak zdjęcia
+8
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 17.08.2011, 15:27
Chciałby również dołożyć się do braw dla Kierownika. Jakby wszyscy wykazywali taką inicjatywę i zainteresowanie swoją robotą na polskich budowach, to może nasze miasta byłyby ładniejsze a nie wszystkie budowy opóźnione, co jest przecież normą w naszym kraju. Nowa, ładna galeria w otoczeniu starych ruder wymagających remontu będzie wyglądała tak jak ujął to gospodarz domu przy ulicy Alternatywy 4. "Jak gówno w lesie". Plus dla Kierownika projektu, że wykazał w ogóle zainteresowanie tymi sprawami. Zawsze największym problemem w Polsce jest to, żeby się chciało chcieć.
 
Brak zdjęcia
-8
Oj, będą poślizgi! ~ malkontent_gość
IP: 109.207.xx4.xx3
Data: 17.08.2011, 22:34
Jestem zdziwiony, że KP dopiero w ubiegłym tygodniu spotkał się z PP... Takie sprawy powinny być załatwiane zdecydowanie wcześniej. Tu jest Polska, tu trzeba wziąć pod uwagę czas reakcji machiny urzędniczej. A można było te sprawy rozwiązywać na etapie początkowym.
 
Brak zdjęcia
0
Szklane bryły nad ciągami komunikacyjnymi ~ Kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 20.08.2011, 11:02
Do Kierownika: Mam nadzieję że wizualizacja przedstawiająca szklany dach przed wejściem do dworca, schodami prowadzącymi na perony autobusowe i wiatami nad peronami zostanie wcielona w życie, w przeciwnym razie będzie gorzej niż z cylindryczną rurą mostu na Wojska Polskiego, która ostatecznie jest kwadratowa. Wizualizacja jest np. tutaj: http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=a7c0f19aff83f3b18aca3211f0b37cf2 link
 
Brak zdjęcia
0
kierownik projektu_gość
IP: 83.30.xx6.xx9
Data: 20.08.2011, 15:47
Szanowny Malkontencie, KP to instytucja zarządzająca kontraktem, a nie organ, który byłby w stanie zmusić PP, czy PKP do czegokolwiek. Obojętne więc jest czy i kiedy doszło do spotkania, ot zwykła przyzwoitość nakazywała zapytać, czy coś zrobią z tą ruiną skoro zbliżamy się do końca prac. Sprawą ma się zająć teraz UM, może cos wynegocjują. do Kozeniaka - no cóż pewnie nie zadowoli Pana moja odpowiedź, ale zaryzykuję. Kontrakt realizowany jest o trochę inny projekt niż zamieszczona wizualizacja. Ten obrazek pochodził z bardzo wczesnego stadium przygotowania pierwszej wersji projektu, kiedy to miał powstać miejski parking podziemny pod płytą dworca. Po wprowadzeniu galerii zmieniło się wszystko w układzie przestrzeni przed dworcem, nie będzie kiosków wind na parking, bo nie ma parkingu, nie ma wiaty i nie ma drzewek. Pozostały wiaty przystankowe na płycie dworca w takiej formie jak na wizualizacji. Nad schodami i pochylnią nigdy nie było wiaty, natomiast oba elementy sa podgrzewane. Pozostała przeszklona winda koło dworca z płyty dworca PKP na dworzec autobusowy.
 
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 22.08.2011, 12:18
Panie kierowniku, co się stało ze szklanym dachem przy wejściu do dworca? Czy ktoś go "wygumkował" z projektu? Co z drzewkami i innymi Ładnymi detalami, które miały być a słychać ostatnio, ze ich nie będzie? Czyj to decyzja? Sponsorzy, czyli my podatnicy chcielibyśmy, żeby dworzec wyglądał tak, jak na wizualizacji. Przęsło wiaduktu też miało wyglądać inaczej. Na wizualizacji ładna, czerwona rura a w rzeczywistości szary kwadratowy kloc. Ciekawe, czemu władze miasta mamią mieszkańców całymi latami takimi eleganckimi wizualizacjami, żeby potem i tak to co w końcu po latach i opóźnieniach to co powstanie wyglądało inaczej. Przecież ktoś te wizualizacje też tworzy za nasze pieniądze. Może urzędnicy miejscy wykładaliby z własnej kieszeni pieniądze na te wizualizacje?
 
Brak zdjęcia
0
Nie zadowoli Pan mnie i tysięcy mieszkańców Tczewa ~ Kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 22.08.2011, 14:19
Nie wiem, kto odegrał główne skrzypce w podejmowaniu tych zmian: inwestor czyli Władze Miasta, czy wykonawca czyli Państwo - firma Dekpol, ale sądząc że ma Pan rozwinięty zmysł estetyczny chyba rozumie Pan moje rozczarowanie. To nie są detale jak wybór kiepskich latarni które będą oświetlały węzeł (z tym się już oswoiłem). Ale ogromna modyfikacja.
 
Brak zdjęcia
+1
pojekt TWI ~ Kierownik projektu_gość
IP: 83.7.xx5.xx1
Data: 22.08.2011, 18:19
Szanowni Państwo, >> http://www.tczew.pl/index.php?akcja=zamowienia&num=287&typ=1<< link; pod tym linkiem w katalogach - opis przedmiotu zamówienia cz. I i cz.II tom 3 -znajduje się projekt budowlany, który był przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Urząd Miasta i według tego dokumetu realizowany jest Tczewski Wezeł Integracyjny. Proszę więc nie mieć ani do mnie, ani do firmy Dekopl pretensji o to, że realizacja odbiega od publikowanej wizji architektonicznej nie będącej odzwierciedleniem rzeczywistości.
 
Brak zdjęcia
0
Do Kierownika: Problem tkwi w braku należytej ~ Kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 22.08.2011, 19:59
informacji. Najpierw nagłośniono koncepcję budowy węzła. Jest ona dostępna w wielu portalach w tym na stronie http://www.tczew.pl link - i to w artykule z czerwca zeszłego roku kiedy już wiedziano, że tak węzeł wyglądać nie będzie. Gdyby chodziło o detale nie byłoby problemu, ale to kolosalna zmiana, a opublikowanie jej w takiej formie nie gwarantuje że ktokolwiek się o tym dowie i jak pokazuje życie nikt się nie dowiedział, aż to teraz kiedy udzielił Pan wyjaśnień. Proszę wybaczyć moją nerwowość, ale zbyt wiele rzeczy w tym mieście uchodzi płazem. Wiaty na peronach dworca PKP, to jakieś nieporozumienie; wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego także budowany jest w łatwiejszy, a nie efektowniejszy sposób. Nie może tak być. Nie twierdzę że to Pana wina, albo firmy Dekpol, ale chciałbym wiedzieć kogo i dlaczego, nie podano informacji o tak dużej zmianie w projekcie, skoro od rozpoczęcia inwestycji minęło już tyle czasu. Ludzie mają prawo wiedzieć co dzieje się za ich pieniądze, a tutaj mam wrażenie, że ktoś mydlił oczy.
 
Brak zdjęcia
+1
Kierownik projektu_gość
IP: 83.7.xx5.xx1
Data: 22.08.2011, 21:34
do p. Kozeniaka. Rozumiem Pańskie poirytowanie, ale nie ja jestem adresatem pytań o aktualność wizualizacji publikowana w mediach. Realizuję taki projekt jaki został wystawiony do przetargu. Chciałbym tylko wyjasnić jedną istotną sprawę. Mianowicie wizualizacja nie pokazuje galerii. Obszar od dużych schodów (pochylni), czyli drzewka, kiosk windy i połowa łuku dachu przed dworcem to obszar, na którym powstaje galeria. Nie ma też wjazdu na parking podziemny, bo go nie ma w tym miejscu tylko pd galerią. Plac przed dworcem jest o połowe mniejszy i kończy się ścianą galerii, zostawienie kawałka daszku szklanego po pierwsze przesłoniłoby budynek galerii, po drugie ograniczyłoby jescze bardziej i tak zmniejszoną odległość dworzec PKP galeria. Proszę popatrzeć na zdjęcia Tcz 45 i nałozyć sobie w wyobraźni wizualizację na teren rzeczywistych prac, a wówczas wszystko będzie jasne. I POWTARZAM! NIKT NIE OKROIŁ PROJEKTU W TRAKCIE REALIZACJI! Poprostu stało się to w wyniku wprowadzenia galerii i może faktycznie zabrakło tylko informacji ze strony Zamawiającego. Dolne wiaty powstaną w takiej formie jak na wizualizacji, jedna prosta, druga łukowa i będą szklane.
 
Brak zdjęcia
0
Do Kierownika: rozumiem, że będzie tam galeria ~ Kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 23.08.2011, 08:38
Tym bardziej dach który stykałby się z budynkiem galerii byłby bardzo praktyczny. Czy przesłaniałby galerię? Pewnie częściowo tak, ale po 1. Na pewno ten dach nie miałby wysokości 2,5 metra więc nie przesłoniłby wszystkiego 2. Galeria nie jest ładna architektonicznie, w zasadzie to prosta bryła, pokryta tynkiem i odrobiną klinkieru, zupełnie nie będzie przypominać tych które znamy z Gdańska jak Madison, czy Manhattan, więc proszę mi powiedzieć dlaczego tego nie przysłonić częściowo, i to wyłącznie od strony wyjścia z dworca? Jeżeli zrezygnowano z tego dachu dla korzyści inwestora galerii to jest to nie fair w stosunku do mieszkańców.
 
Brak zdjęcia
+1
abc_gość
IP: 84.38.xx6.xx5
Data: 23.08.2011, 22:02
Kontrakt na węzeł jest w ryczałcie, więc jeśli czegoś firma nie zrobi to i tak dostanie kasę za całość. Dziwne, że wykonawca galerii jest ten sam i nagle zmienia układ węzła, pewnie by zarobić jeszcze więcej. Prawo Budowlane nie dopuszcza zmian w jednym projekcie(węzła) dla dobra innego(galerii).
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 26.08.2011, 11:40
Nikt nie powinien mieć pretensji do firmy Dekpol ani do Kierownika projektu, Kierownika budowy itd. Powinniśmy my mieszkańcy mieć pretensje do władz naszego miasta i urzędników miejski a Pana Prezydenta odpowiednio potraktować w następnych wyborach za to, że zostaliśmy oszukani w sprawie wyglądu tego węzła komunikacyjnego i wyglądu wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, bo też miał inaczej wyglądać. Ciekawe czy urzędnicy miejscy od początku karmili nas tymi wizualizacjami z góry wiedząc, że te budowle nie będą wyglądały i byliśmy od początku z rozmysłem oszukiwani?
 
Brak zdjęcia
0
Di internauty powyżej: właśnie o to mi chodzi ~ Kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 26.08.2011, 12:06
i o nic innego. Nie twierdzę że złamano prawo, bo pewnie nie. Jedyne co zrobiono to oszukano ludzi. Już w 2009 roku zmieniono projekt i to jest fakt. A potem posługiwano się nieaktualnym bo lepiej wygląda...
 
Brak zdjęcia
+5
Poczta ~ tiger_gość
IP: 82.160.xx2.xx6
Data: 16.08.2011, 15:02
Poczta Polska w tym miejscu zostanie zlikwidowana. W galerii planują otworzyć punkt pocztowy. Pozostałe funkcje poczty zostaną przemieszczone na Stare Miasto.
Brak zdjęcia
0
ela_gość
IP: 109.207.xx3.xx1
Data: 16.08.2011, 16:36
jakie sklepy bd w galerii ?
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 18.08.2011, 12:13
W galerii będą różne sklepy. Czynsze najmu boksów będą tak wysokie, że nikt tego na dłuższą metę nie wytrzyma i jedni będą rezygnowali a następni wchodzili na ich miejsce.
 
Brak zdjęcia
+9
kino ~ mrowka_gość
IP: 84.38.xx1.xx0
Data: 16.08.2011, 16:53
powiem szczerze, ze najbardziej zalezy mi na kinie. bardzo sie ciesze ,ze w koncu nie bede musiala jezdzic do gdanska.......
Brak zdjęcia
-24
_gość
IP: 78.88.xx4.xx2
Data: 16.08.2011, 19:06
te kino to i tak będzie żenada.. helios... kto wie co to za kino to i tak będzie jeździł do gdańska. chyba że komuś nie zależy na jakości.
 
Brak zdjęcia
+10
miśka_gość
IP: 109.207.xx5.xxx
Data: 16.08.2011, 22:06
kino Helios jest także w gdańsku więc jak ci nie będzie pasowało to w Tczewie to możesz jechać do gdańska bo przecież w tych dużych miastach wszystko jest lepsze... http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=2226&pid=95754#pid95754 link
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 18.08.2011, 12:21
"TE" kino, to może wcale nie być żenada i być może dla potrzeb Tczewa będzie wystarczające. Wszystko zależy od repertuaru. Jeżeli ma to być kino z tej samej grupy do której należą kina Helios, to może należałoby się wstrzymać na razie z krytykowaniem? Np galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia nie ma szansy bytu w Tczewie, bo Tczewiacy i tak będą dalej jeździli do trójmiejskich galerii, ale kino to inna sprawa. Do kina w Tczewie mogę iść pieszo. Nie muszę marnować dodatkowej kasy na bilety PKP, czy na paliwo i nie muszę poświęcać na to całego popołudnia i części wieczoru tylko po to, żeby obejrzeć 1 film.
 
user_ico_tcz45
+2
zmienione dojście do dworca ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 16.08.2011, 16:55
dla tych co korzystają codziennie z dworca kolejowego. Jest zmiana w dojściu do niego. patrz http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=2226&pid=95754#pid95754 link
user_ico_justysia97
0
justysia97
Uż. zarejestrowany
Data: 16.08.2011, 20:58
oo ;P jestem pod wrazeniem :) na prawde nie zle im to idzie ;]
Brak zdjęcia
+3
hmmm... ~ ghtczew_gość
IP: 178.37.xx2.xx8
Data: 16.08.2011, 21:09
No tak tczewskie buuuractwo nie wie co tlios... onitylko do multikinaczy krewetki. Nawet nie wiedza że helios to grupa kapitałowa krwetki oraz kina w alfa centrum na przymorzu. Buuuractwo !
Brak zdjęcia
+5
robson_gość
IP: 109.207.xx5.xx9
Data: 17.08.2011, 07:22
masz rację, że buractwo, bo oni myslą, że tylko "multikino" to jest kino wielosalowe, a przecież jakośc we wszystkich kinach jest podobna, a to, że teraz na tobie są filmy 3d, to może i w tym kinie zatroszczą sie o to, żeby widzowie mogli je oglądac.
 
Brak zdjęcia
+3
~_gość Ty optymizmem tryskasz jak p-enis ~ Sebastian_gość
IP: 89.200.xx3.xx2
Data: 16.08.2011, 21:51
http://www.heliosnet.pl link to silna grupa i jakością nie ustepują np. Krewetce z GD, nie marudź tylko rozbij skarbonkę i zaplanuj sobie wekend po Wielkanocy w 2012r ps. Jak świnka nic nie ma w brzuszku, to ściagnij z neta werse TS i film masz za free_ko
Brak zdjęcia
+6
Szklany dach nad wejściem do dworca ~ kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 17.08.2011, 12:14
Ciekawe jak będzie wyglądał LIVE:)
Brak zdjęcia
0
jaki szklany dach? może coś więcej o tym? ~ tczewiak33_gość
IP: 78.150.xx9.xx5
Data: 18.08.2011, 00:00
Ktoś ma jakieś info na ten temat?
 
Brak zdjęcia
+1
Szklany dach Węzła Komunikacyjnego jest tutaj: ~ Kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 19.08.2011, 22:01
Na wszystkich wizualizacjach jest szklany dach... to w zasadzie najładniejszy, moim zdaniem kluczowy zaraz po tunelu element projektu: http://www.tczew.pl/index.php?akcja=tekst&bin=2da83b3d0324c4b link oraz: http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=a7c0f19aff83f3b18aca3211f0b37cf2 link
 
Brak zdjęcia
+3
galeria ~ Julia_gość
IP: 153.19.xx9.xx2
Data: 17.08.2011, 13:03
A ja z chęcią zobaczyła bym w galerii Empik ale po co naszym władzom mądre społeczeństwo lepiej jak za dużo nie wiem i łatwo im wszystko wcisnąć
Brak zdjęcia
-3
BEZSENS Totalny ! ~ sssdddffdd_gość
IP: 178.37.xx0.xx9
Data: 17.08.2011, 13:51
UWAGA ! Ten węzeł to bedzie porazka ! Autobusy będa wjeżdżać na stnowisko, po czym beda musiały cofać zeby wyjechać... Juz widze te stłuczki ... BEZSENS Totalny !
Brak zdjęcia
+3
~~_gość
IP: 83.30.xx8.xx2
Data: 17.08.2011, 16:00
Uważasz, że to porażka komunikacyjna. Nie zgodę się. Niby między kim będzie dochodzić do stłuczek? Między kierowcami autobusów? Niby dlaczego, w końcu na placach manewrowych w swoich bazach mają znacznie ciaśniej, a tu bedą wyjeżdżać ze stanowisk o okreslonych godzinach i możliwość nałożenia się wyjazdów jest względnie mała. Z peronów odjeżdżać będą autobusy o nie przelotowe, przelotowe maja przystanek w formie zatoki, czyli jak na normalnej ulicy. Kierowcy autobusów trochę poćwiczą, osobówek nie będzie wcale na dworcu, nie ma co histeryzować.
 
Brak zdjęcia
+2
jak zrobicie te galerie to idzcie stadion budowac ~ felo_gość
IP: 69.113.xx1.xx5
Data: 17.08.2011, 14:27
na baldowskiej !
Brak zdjęcia
-4
Potem znowu będą przerabiać za publiczna kasę ! ~ dddeeemmmeess_gość
IP: 213.238.xx4.xxx
Data: 18.08.2011, 07:47
porażka z tym cofaniem. A ile potrąceń pieszych będzie. A jak jednocześnie będzie wyjeżdżać kilka autobusów, z tym cofaniem to naprawdę poroniony pomysł. Ja mam projekt gdzie miały być perony autobusowe normalne (a nie jakieś nowatorskie z wycofyaniem). Porazka jak ze slipem nad Wisłą ! Potem znowu będą przerabiać za publiczna kasę !
Brak zdjęcia
+3
do wieloliterowca_gość
IP: 83.30.xx4.xx2
Data: 18.08.2011, 21:36
człowieku, jacy piesi potrącani? piesi mają stać na peronach i łazić chodnikami, a nie po placu manewrowym. Jak, który wlezie to na własne ryzyko, to tak samo jakby łaził po rondzie koło urzędu. Napisz jakiż to projekt posiadasz i skąd, i co to znaczy normalne perony? Bo jeśli przelotowe, to bądź tak miły i objaśnij mnie jak to upchać na takim małym terenie, bo jeśli miałyby wyjeżdżać z każdego peronu osobno na ulicę to dopiero byłaby masakra. A tak w ogóle, to kto ty jesteś? zmanierowany kierowca z Veolii, czy nowy nabytek Latochy bez doświadczenia, że tak marudzisz.
 
Brak zdjęcia
+3
_gość
IP: 109.207.xx9.xx4
Data: 18.08.2011, 11:31
SUPER! Nie mogę się doczekać efektów końcowych! Na pewno będzie o wiele ładniej niż było! :) a co do kina... ludzie, helios to normalna sieć kin. Nie narzekajcie przed faktem. :)
Brak zdjęcia
-4
Opanujcie się ~ DiEm_gość
IP: 109.207.xx6.xx9
Data: 18.08.2011, 13:00
Ludzie, opanujcie się z tymi zachwytami.. Jesteście w Polsce, czego wy się tu spodziewacie? To musiałby być cud żeby ten projekt wypalił na większą skalę. I tak każdy będzie jeździć do Gdańska i tak. Przecież w tej galerii będą tak wysokie ceny najmu boxów, że po pierwsze nic się tam dłużej nie utrzyma, a po drugie cena najmu przełoży się na cenę towaru i będzie cholernie drogo. Więc i tak każdy będzie jeździł do Gdańska. Nie widzę powodów do waszego zachwytu. Ewentualnie kino może wypalić, bo dzisiejsza młodzież głównie jest na to nastawiona a nie każdemu rodzice pozwalają jeździć z kolegami pociągiem do GDA. Tak więc przekonamy się kto ma rację za parę lat...
Brak zdjęcia
-1
mmm. cudo ~ mmm. cudo_gość
IP: 89.200.xx9.xx5
Data: 19.08.2011, 00:37
Żeby przez chwilę chociaż poczuć się komfortowo , miło, zachwycić się, trzeba jechać do galerii krakowskiej ;-)
 
Brak zdjęcia
-1
bieda ~ leszczu_gość
IP: 109.207.xx8.xx7
Data: 18.08.2011, 21:44
Może i fajnie że coś się dzieje w tym mieście ale nie oszukujmy się jesteśmy za biednym społeczeństwem aby to mogło na dłużej wytrzymać. Kto nie wierzy niech się przespaceruje po naszym rynku i tzw starym mieście gdzie prym wiodą sklepy za 5 złotych oraz oddziały banków.Podobnie jest na tzw manhatanie i okolicach gdzie jest duży problem chociażby z kupnem dobrych jeansów.Kto jest oblatany w temacie ten spokojnie zauważy że nawet w tzw orginalnych sklepach dominują posezonowe modele za cene "promocyjną" ( wyższą jak np. Fashion House) także życzę powodzenia "całej galeri" bo kto raz robił zakupy w Trójmieście ten tak łatwo nie wróci a poza tym ze średnią tczewską pensją....
Brak zdjęcia
+3
natalia_gość
IP: 84.38.xx3.xx9
Data: 18.08.2011, 23:07
Co do niektórych się tu zwracam. WY JESTEŚCIE JACYŚ POWALENI ZA PRZEPROSZENIEM.? nic wam sie nie podoba , galerii nie ma jest źle, galeria bedzie też źle.. przestańcie sie czepiac cos wam sie nie podoba to nie chodźcie tam .. ja za to bardzo jestem zadowolona.. nie trzeba bedzie jechac i stac dwie godziny w korkach by dostac sie do kina bo tu pod nosem.. a poza tym moze docencie ten TCZEW bo moze juz nie bedzie rozpoznawalny jako "wiocha" ..
Brak zdjęcia
+1
d_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 19.08.2011, 07:56
Tczew nigdy nie był i nie bedzie rozpoznawany jako wiocha bo wiochą nie jest. Jest normalnym, sredniej wielkosci miastem nie rozwijajacym sie ani gorzej ani lepiej od innych podobnych miast w Polsce Tylko smiesza proby zrobienia z tczewa miasta rowerow. Zamiast 15 tys rocznie na oficera rowerowego moznaby zrboic sciezke z suchostrzyg na stare miasto i to by wystarczylo. wiekszosc sciezki polegalaby na obrysowaniu jej w ramach istniejacego chodnika na wojska polskiego itd. Ale to trzeba chciec.
Brak zdjęcia
+2
Było tak pięknie ~ Kozeniak_gość
IP: 109.207.xx2.xx8
Data: 22.08.2011, 14:41
To jedna sprawa, druga - wybór latarni. Przy tymczasowym wejściu do dworca stoją już słupy do oświetlenia, wygląda mi to (a znam się trochę na tym) na najtańsze rozwiązanie jakie się stosuje do oświetlania zwykłych ulic!!! W innych miastach w reprezentatywnych miejscach stosuje się eleganckie latarnie np. typu Umbrella 3. Sprawa płyty chodnikowe układane bez najmniejszego pomysłu, w dodatku już są nierówno ułożone w płaszczyźnie, a co dopiero będzie za jakiś czas?
Brak zdjęcia
+1
Kostka na parkingu juz się zpapada ! SZOK jaka fu ~ sedss_gość
IP: 178.37.xx2.xx2
Data: 24.08.2011, 10:27
Kostka na parkingu juz się zpapada ! SZOK jaka fuszerka !
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew