tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 03:01
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

"Jaki jest stan dróg powiatowych w Tczewie?". "Popadają w ruinę"

Data: czwartek, 12.01.2012, 01:36. Nadesłał(a): noname. Komentarzy: 35

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew - Ul. Sobieskiego - jedna z najbardziej dziurowych w mieście - na razie należy do powiatu
Jaki jest stan dróg powiatowych w Tczewie, chyba każdy z mieszkańców naszego miasta miał okazję się przekonać, nie tylko korzystając z nich, ale najczęściej odwiedzając swoich zaprzyjaźnionych mechaników samochodowych, by naprawić uszkodzone zawieszenia, wyprostować felgi, wyważyć koła. W powiecie za stan i utrzymanie dróg odpowiada PZD (Powiatowy Zarząd Dróg), który jest organem wykonawczym, tj. realizującym zadania powiatu. Jest również Wydział Komunikacji oraz Starosta.

Dlaczego o tym piszę? Od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę w 1989 roku, lokalne drogi, mosty, popadają w ruinę. Wydawało się, że reforma administracyjna, przeprowadzona w 1999 roku coś w tej materii zmieni - niestety tak się nie stało, bynajmniej nie wszędzie. Przez ostatnie 13 lat stan tczewskich ulic (powiatowych) popadł w całkowitą ruinę. Nie wspomnę już o wiaduktach, moście na Wiśle, bo tym oberwało się najbardziej. Zapomniane, zaniedbane, a co najgorsze - nie remontowane na czas, nie doglądane i nie mogące liczyć na REGULARNE przeglądy, które byłyby w stanie wyeliminować drogie i czasochłonne remonty kapitalne. Krótko mówiąc - Powiat nie wywiązuje się ze swoich statutowych i ustawowych obowiązków, narażając nas - kierowców i pieszych, czyli użytkowników dróg i ciągów pieszych, na utratę zdrowia, życia, a w najlepszym przypadku na utratę pieniędzy poprzez nieplanowane remonty i naprawy aut, stanie w korkach. I co najgorsze - WINNYCH tego stanu rzeczy BRAK!

Niedawno doszło do tragicznego wypadku na wiadukcie w ciągu ulicy 1 Maja - pierwszą reakcją starostwa było zapewnienie, że "droga była prawidłowo oznakowana", a warto zapytać:
- co z pozwoleniem na zainstalowanie "gilotyny" na wiadukcie, mocując ją bezpośrednio do konstrukcji wiaduktu?
- dlaczego nie zainstalowano do tej pory (to już kilka lat odkąd ta śmiercionośna pułapka "funkcjonuje") żadnej bramownicy ostrzegającej kierowców, że nie powinni się znaleźć na tej drodze?
- dlaczego kierowca łamiący zakaz ma narażać swoje zdrowie, skoro ponosi przewidzianą w KRD odpowiedzialność, a do ewentualnego ukarania go przeznaczona jest Policja, bądź Straż Miejska, a nie zarządca drogi?
Co najgorsze, mijają kolejne tygodnie od czasu tragedii, a do dziś nie zainstalowano żadnego ostrzeżenia, dla kierowców, którzy się zagapią, lub zwyczajnie nie zauważą śmiercionośnej pułapki - czy mamy czekać do kolejnej tragedii?

Wiadukty - temat chyba mocno drażliwy.
1. Wiadukt 800-lecia miasta Tczewa im. Macieja Płażyńskiego - bo tak jego nazwa obecnie brzmi - na skutek zaniedbań, tj. braku prac konserwatorskich i odpowiedniego przygotowania obiektu, do poprowadzonego na nim objazdu, niedawno portal tcz.pl informował o planowanym ograniczeniu dopuszczalnego obciążenia obiekt - pojawiły się spękania. To ewidentne zaniedbanie ze strony zarządcy obiektu - spękania nawierzchni były zanim wytyczono na nim objazd, ten z kolei również przyczynił się w znacznym stopniu do dalszej degradacji, prawie nowego obiektu. Dalej, brak konserwacji, tj. spękania konstrukcji wokół dylatacji i łożysk - to ewidentne zaniedbanie, brak okresowych konserwacji.
2. Wiadukt 1 Maja - przeciągający się remont, brak możliwości przejścia, chociaż dla pieszych, przez torowisko pod nim, brak starań o wytyczenie objazdu w okolicy dawnego dworca kolejowego. Na koniec, za wąskie chodniki, za szerokie pasy ruchu (gdzie przy okazji kolejnego remontu, jezdnię maksymalnie zwężono - całkowity brak konsekwencji w działaniu urzędu) oraz nie wyremontowane skrzyżowanie, które ze względu na znajdującą się na nim kostkę brukową, jest śliskie i niebezpieczne, a także zniszczone po wielu latach intensywnej eksploatacji.
3. Wiadukt na ul. Wojska Polskiego - zmiany projektów, "odkrywanie" instalacji podczas budowy, przeciąganie terminów, nieprzygotowanie dróg objazdowych (ul. Gdańska - zniszczona, ul. Sobieskiego - zniszczona, wiadukt 800-lecia - zniszczony, ul. Westerplatte - zniszczona, dziury na rondzie przed UM, itd.).
4. Most na Wiśle - od 10 lat istnienia powiatu, nie powstał ŻADEN plan, choćby długofalowy, nie powstał ŻADEN pomysł na odbudowę mostu, remont, wyburzenie, cokolwiek. Urzędnicy kolejnych kadencji, jedynie słali listy o tej samej treści do Warszawy, które można w skrócie streścić słowami: Zabierzcie nam ten most, nie wiemy co z nim zrobić. To prawdziwy skarb, ale i ruina.
Mija kolejny rok, most zamknięty, niszczeje, ludziom utrudnia się życie, nawet tym którzy próbują się nim przejść (policja regularnie wlepia mandaty), a o remoncie, otwarciu obiektu - cisza.
W ubiegłym roku można było przeczytać (na portalu tcz.pl), że całkowity remont mostu, to koszt rzędu 105 mln PLN - oczywiście to potężna suma pieniędzy, jednak od czegoś należało by zacząć, a nasz powiat, nie ma ŻADNEGO pomysłu.
Dlaczego nie zacząć od zbadania rzeczywistej kondycji obiektu? Następnie, zacząć od najtańszych i widocznych z daleka prac - wyremontować pozostałe 4 wieże mostowe, zabezpieczyć filary. Potem skupić się na określeniu REALNEGO planu odbudowy mostu - w sieci można znaleźć informacje o pracy, którą napisała Pani Agata Jurga, gdzie ujęte są trzy warianty odbudowy mostu. Niestety starostwo nie było tą pracą zainteresowane:

"Próbowałam zainteresować moją pracą władze powiatu tczewskiego (do których należy most – przyp. red.), ale niestety bez rezultatu – przyznaje Agata Jurga."

na podstawie:
Gazeta Tczewska, "Ile mogłaby kosztować odbudowa bramy Mostu Tczewskiego?" (http://tczew.portalpomorza.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7137&Itemid=34)

Na łamach tej samej gazety ukazała się odpowiedź dyrektor PZD, Pani Marii Witkowskiej, tu jej fragment:

"Zarzucany w artykule brak zainteresowania tematem przez władze powiatu tczewskiego jest nieuzasadniony. Zarządzając mostem od ponad dwunastu lat często zastanawiam się nad możliwościami jego remontu, odbudowy, czy też rekonstrukcji. Dla mnie jako zarządcy dróg priorytetem jest utrzymanie bezpiecznej przejezdności na wszystkich drogach powiatu z obiektami mostowymi zlokalizowanych w ich ciągu. Odtworzenie bramy wjazdowej, stanowiącej element ozdobny, jest czymś odległym, czymś co może pozostać jak na razie wyłącznie w sferze marzeń."

na podstawie:
http://tczew.portalpomorza.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7223&Itemid=34

Ciekawy jest fragment wypowiedzi dotyczący "utrzymania przejezdności obiektów mostowych" - wystarczy spojrzeć na zaniedbania na wiadukcie 800-lecia i porównać.

Wracając do mostu - koszty odbudowy - ogromne, ale czy to argument by przez te wszystkie lata uznawać sprawę za przegraną? Dlaczego do tej pory nie powstały ŻADNE kalkulacje, żaden projekt odbudowy z wybranymi wariantami, dlaczego nie zrobiono NIC, poza napisaniem kolejnego listu - "zabierzcie nam ten most, my go nie chcemy".
Czy powiat, dysponujący swoim budżetem, nie jest w stanie zadbać o ten zabytek? Pozyskać funduszy z Ministerstwa Kultury? Z funduszy unijnych lub też od prywatnych sponsorów? Wiele osób z Tczewa i okolic, byłoby w stanie wesprzeć odbudowę, choćby częściową tego obiektu, gdyby tylko istniała na to jakaś szansa, nadzieja. To wstyd, że powiat, w którego posiadaniu jest takiej klasy obiekt, nie wie co ma z nim zrobić. To wstyd, że nie powstał żaden długofalowy plan, który mógłby być wpisany choćby w perspektywę 20-30 lat, ale jak to się mówi - cegiełka do cegiełki i coś w końcu uda się zbudować. Niestety w tej sprawie cisza.
Za to, zostaną zainstalowane kamery, położone kolejne zasieki, by uniemożliwić i uprzykrzyć ludziom życie. Osobiście nie wierzę, że monitoring będzie służył ochronie mostu, a stanie się skutecznym narzędziem do karania spacerowiczów - wszak wydane na niego 25 tys. zł musi się zwrócić.

Nie będę też za bardzo się rozpisywał o planach sygnalizacji świetlnej przed CED, która jest tak konieczna i uzasadniona (do dziś nie zostały przedstawione, obiecane przez wicestarostę Mariusza Wiórka "wnikliwe analizy drogowe"). Do dziś jeździmy po bzdurnym rondzie przed Wieżą Ciśnień, które ustami Pani M. Witkowskiej było zapowiadane jako TYMCZASOWE. Nie wspomnę już o katastrofalnym stanie dróg dojazdowych do Tczewa - choćby ta przez Bałdowo - tam już nie ma co łatać, dziura na dziurze, jak to się potocznie mówi. Czy też ulica Czatkowska. Ale jak widać humor naszym "włodarzom" dopisuje - czym jeszcze nas zaskoczą? Czyżby zapomnieli o swej roli? O tym, że ich praca powinna być nakierowana na ułatwianie życia lokalnej społeczności? O tym, że powinna zapewniać rozwój miasta i powiatu, a nie grzebanie jego kolejnych szans rozwojowych? O tym, że nie stołek, a praca na rzecz społeczeństwa, jest wartością?

Życzyłbym sobie i każdemu z nas, mądrych urzędników, a nie polityków pragnących przetrwać do kolejnych wyborów.

Zdjęcie dodane przez redakcję
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 2410 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (35)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+25
Tak_gość
IP: 83.16.xx5.xx2
Data: 12.01.2012, 08:29
Wszystko prawda. Odechciewa się mieszkać w takim kraju...
Brak zdjęcia
-3
to wypad ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 12.01.2012, 13:28
Nikt cię tutaj nie trzyma.To po pierwsze a po drugie takich sobie włodarzy wybieracie.Nikt wam nie każe nie myśleć dokonując wyboru.Pretensje miejcie do ludzkiej głupoty a nie ojczyzny!!!
 
Brak zdjęcia
+20
do gościa ~ ka_gość
IP: 46.134.xx5.xx8
Data: 12.01.2012, 16:18
A od kiedy wybiera się starostó, czy dyrektorów PZD?
 
Brak zdjęcia
-2
Pobłocki nie rób tego ! ~ DUDEK_gość
IP: 109.197.xx2.xx5
Data: 13.01.2012, 21:17
Wywołasz wojnę, którą przegrasz :)
 
Brak zdjęcia
-8
do gościa ~ ka_gość ~ _gość
IP: 109.207.xx6.xx7
Data: 15.01.2012, 13:40
A kto wybiera tych którzy zarządców poniekąd wybierają?Aaa?
 
Brak zdjęcia
-22
Polska odzyskała niepodległość w 1914 r ~ ddd_gość
IP: 84.38.xx1.xx1
Data: 12.01.2012, 08:30
... dalej już nie czytałem
Brak zdjęcia
-12
Niepodległość została odzyskana w 1918 roku... ~ lokis_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 12.01.2012, 10:09
..., a u nas, na Pomorzu w 1920...
 
Brak zdjęcia
+9
niepodległość = upadek komunizmu ~ kamila_gość
IP: 84.38.xx9.xx4
Data: 13.01.2012, 20:30
trochę na bakier z historią, tak? przecież do 1989 Polska była pod panowaniem Rosji!
 
Brak zdjęcia
+10
powiat!!! ~ driver_gość
IP: 109.207.xx5.xx7
Data: 12.01.2012, 09:02
W Starostwie jest chwilowa stagnacja nastrojów.....jest projekt całkowitej likwidacji powiatów w Polsce....już szukają urzędasy pracy....i radzę się pośpieszyć....jeszcze kilka autobusów Meteora jest do obsady.....bo praca Starostwa ma wiele do życzenia.
Brak zdjęcia
+28
podziękowanie ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 12.01.2012, 10:21
Dziękuję autorowi, ze pofatygował się i zebrał w jedną całość wszystkie zastrzeżenia dotyczące ciągów komunikacyjnych w Tczewie, będących we władaniu Starostwa.
Brak zdjęcia
-12
Miejskie ulice do miasta :) ~ DUDEK_gość
IP: 109.197.xx2.xx5
Data: 13.01.2012, 21:19
Może ktoś napisze o burdelu w mieście ?
 
Brak zdjęcia
+21
Witkowska... ~ Tczewianin_gość
IP: 62.233.xx4.xx2
Data: 12.01.2012, 10:34
MUSI ODEJŚĆ!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
+3
czy aby? ~ _gość
IP: 46.169.xxx.xx8
Data: 13.01.2012, 19:15
też na "W", chyba szybciej niż ONA
 
Brak zdjęcia
+16
PRAWDA ~ Justyna_gość
IP: 83.7.xx3.xx1
Data: 12.01.2012, 10:59
Zgadzam sie w 100 %!!
user_ico_Jurgen
+9
stan dróg ~ Jurgen Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 12.01.2012, 11:17
Artykół wydaje się być mądrym przemysleniem , jeżeli chodzi o stan dróg nie jest tak źle - ilość dziur na drogach zmiejszyła się kilkakrotnie bo z trzech obok siebie powstała jedna wielka ! :)
Brak zdjęcia
-8
Taaa k***a ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 12.01.2012, 13:34
Zrzeknijcie się tej Polski.Po co tacy jak wy tutaj,tacy fajni,inteligentni i w ogóle?Jedźcie sobie to Szkoplandu albo do Churchillandi tam takich potrzebują(nie napisze do czego).Dopóki w tym kraju będą tacy jak wy i ci zdrajcy w sejmiku to się nic tutaj niestety nie zmieni.może jeszcze napiszecie że którzy walczyli o wolność tego kraju byli dziwni i poddacie pod dyskusję słuszność ich działań?!Żal mi was.Jesteście chyba tacy sami wszyscy jak Radek Sikorski.Bleeeeee
Brak zdjęcia
+6
Ziutek Ciągutek_gość
IP: 89.200.xx7.xx7
Data: 12.01.2012, 19:02
ale o co Ci chodzi? bo nierozumiem jak sie ma Twój komentarz do artykułu? czy uwazasz ze nie nalezy narzekac, opisywac, komentować, dyskutowac? nie? lepiej kleknąc, wypiąc dupe i zaczac dawac wszystkim po koleii bo tak własnie ma byc...NIE, KU*WA, TAK NIE MA BYC...mam ochote sobie ponarzekac to to robie, jak cos mi sie nie podoba takze to robie...to własnie przez takie cioty jak Ty w tym kraju sie nic nie zmienia...dasz sobie wmówic kazde gówno a ja kolego naleze jak wiele innych osób do innej kategorii ludzi...płace grube pieniadze w róznego rodzaju podatkach posrednich, bezposrednich, akcyzach, znaczkach skarbowych, opłatach, tacach i *** wie jeszcze czego wiec chyba mam prawo wymagac zeby drogi w tym pieprzonym kraju były dobre a na stanowiskach kierowniczych w tym grajdole pracowali ludzie którzy sie do tego nadają a nie baby które chyba czekaja na cieplutkim krzesełku do emeryturki...no bo jakos to będzie no nie...
 
Brak zdjęcia
+17
Marecki_gość
IP: 109.207.xx1.xx9
Data: 12.01.2012, 13:55
Bardzo merytoryczny artykuł.Trafia w sedno,ale jak na razie pani Witkowska jest nie do ruszenia.W normalnym kraju taka osoba nie miałaby czego szukac w administracji publicznej,a u nas siedzi i całkiem dobrze się ma.Tczew jest miastem tak powiązanym układami i zależnościami nie tylko w Starostwie,że tam się trzyma na stołku niezależnie od wyników pracy.Złote góry obiecują przed wyborami,a po nich to już sami dobrze wiecie...
Brak zdjęcia
0
gosc_gość
IP: 78.88.xx6.xx0
Data: 12.01.2012, 15:56
to racja to sa wielo letnie niezadbania miasta i powiatu drog.mostow,chodnikow itd.przypomnjmy sobie od 1990r na moscie lisewskim nie bylo malowane piaskowane itd ale za KOMUNT BYLO WSZYSTKO ROBIONE NAWET WISLA POGLEBIANA,a drodi BYLY W NIENA GANNYM STANIE.
Brak zdjęcia
+10
nasi zaściankowi dziennikarze... ~ sebastian w._gość
IP: 213.195.xx0.xx2
Data: 12.01.2012, 16:54
Tylko dlaczego nasza Pani redaktor czy Pan redaktor z lokalnych mediów nie potrafia pisać artykułów tylko robia propagandę sukcesu urzedowi miejskiemu czy starostwu ... Boja się !
user_ico_mieczyslaw
+19
Do "sebastian w._gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 12.01.2012, 22:40
To nie o strach chodzi, a o pieniądze - że "klikalność" portalu zmaleje.
 
Brak zdjęcia
+8
to dziennikarze są dla mieszkańców... ~ sds_gość
IP: 81.219.xx8.xx2
Data: 13.01.2012, 09:42
To dziennikarze są dla mieszkańców czy dla włoodarzy i urzedników ? bo z wypowiedzi mieczysława wynika ze klikalność portali zależy od urzedników... Made By Korea Płn !
 
Brak zdjęcia
+13
_gość
IP: 78.8.xx3.xx2
Data: 12.01.2012, 17:42
SOSNOWSKI DO KAMIENIOŁOMU
Brak zdjęcia
-13
Ziutek Ciągutek_gość
IP: 89.200.xx7.xx7
Data: 12.01.2012, 18:56
ja nie czaje...jak taka tępa baba która nie robi nic KONSTRUKTYWNEGO tylko bierze pieniadze bo na to oczywiscie musi starczyc - na reszte juz niekoniecznie...moze tak długo utrzymywac sie na tym stanowisku...nie ma tam zadnych kadencji czy czegos takiego? komu ona trzyma druta ze tak długo tam pracuje i nie ma na nia mocnych...w normalnej pracy u tzw "prywaciarza" za taki brak efektów wyleciała by na zbity pysk po miesiacu a u nas ma sie dobrze...mi byłoby wstyd pokazywac gebe w tv wiedzac jakie jest nastawienie mieszkanców do jej osoby....a moze ona nie wie jakie jest i trzeba jej to pokazac?
user_ico_mieczyslaw
+16
Do "Ziutek Ciągutek_gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 12.01.2012, 22:37
Czyjaś niekompetencja to jedno, a chamstwo - to drugie. Nawet najgorsze decyzje dyrektor PZD nie usprawiedliwiają Twojego chamskiego tonu wypowiedzi.
 
Brak zdjęcia
-10
Ziutek Ciągutek_gość
IP: 89.200.xx7.xx7
Data: 13.01.2012, 12:13
dlaczego Mieciu nie usprawiedliwiają? bo Ty tak mówisz? swoje moralizatorstwo zachowaj dla dzieci lub zony...mam ochote byc chamski to taki jestem a Tobie nic do tego...
 
user_ico_mieczyslaw
+12
Do "Ziutek Ciągutek_gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 13.01.2012, 14:28
Idioto, obrażasz publicznie, osobę publiczną, a to jest obciążone odpowiedzialnością karną. Jeśli uważasz, że możesz sobie być chamem, bo masz na to ochotę, to nim bądź, ale wiedz, że to nie jest normalne. Chamstwo nie jest normą, z chamstwem trzeba walczyć. Domyślam się, że nie spotka się to z Twoim zrozumieniem. Gdyby było inaczej, Twój poprzedni komentarz by się tutaj nie pojawił.
 
Brak zdjęcia
+9
Tej pani juz dziękujemy! ~ jahoo!_gość
IP: 81.103.xx0.xx8
Data: 12.01.2012, 23:48
Pani Marii Witkowskiej już dziękujemy, do widzenia, meteor czeka!
Brak zdjęcia
+6
RoMAN_gość
IP: 188.72.xx5.xx4
Data: 13.01.2012, 20:49
Żaden zarząd, żadne ministerstwo, żaden szpital czy inny obiekt użytku publicznego nie ma na celu zapewnienia ludziom tego co co powinni otrzymać obywatele . Główne zadanie to WY******* jak najwięcej KASY, która została skradziona z portfeli podatników. CAŁA MASA URZĘDASÓW PATRZY TYLKO I WYŁĄCZNIE NA WŁASNĄ DU** I NA NIC INNEGO. Polska to K****** KRAJ W KTÓRYM NAJWIĘKSZĄ MAFIĘ STANOWIĄ URZEDASY czyt. BANDA W GAJERKACH I ŚWIECĄCYCH TRZEWIKACH.
user_ico_justysia97
-9
justysia97
Uż. zarejestrowany
Data: 14.01.2012, 09:11
szczerze... wyburzyli dobry wiadukt i postawili nowy... a przy ul. 1 Maja jest wiadukt któremu bardziej by sie przydał ten remont... i za te 25 tysiecy wydane na kamery do most nad wisłą mogli by dołożyć i cos zrobić z tym wiaduktem... nawet jak bedzie nastepna tragedia ich nie ruszy zeby go zrobic...
Brak zdjęcia
-9
Mnóstwo bzdur połączonych ze sobą ~ Piskorski_gość
IP: 89.69.xx2.xx4
Data: 16.01.2012, 20:26
Drugi akapit (i pol artykulu) to bajdurzenie o wypadku, w wyniku ktorego zginal czlowiek. A teraz garsc faktow dotyczacych tegoz wypadku : 1. Wiadukt jest prawidlowo oznakowany - przed wjazdem stoja DWA ostrzezenie odnosnie maksymalnej wysokosci pojazdow. Do tego trzecie wisi na konstrukcji obiektu - jakze fachowo nazwanej przez autora artykulu - gilotyna. 2. Poszkodowany byl czwarta osoba w trojosobowej kabinie pasazerskiej. Do tego znajdowal sie w tzw. "skrzyni". 3. Potwierdzenie o prawidlowym oznakowaniu daje umorzone postepowanie prokuratora - wszczynane z urzedu przy tego typu wypadkach. Reasumujac. Kierowca samochodu ciezarowego zlamal prawo 3 razy - raz nie stosujac sie do TRZECH znakow zakazu wjazdu, dwa przewozac w kabinie 4 osoby, trzy przewozac osobe w trakcie jazdy na tzw. pace. To pierwsza czesc bzdur. Druga czesc to zarzuty zwiazane z brakiem konserwacji obiektu mostowego. Czy autor artykulu wie kto przyznaje srodki celowe na dzialanie PZD Tczew ? Rada powiatu. Rada powiatu nie jest w stanie wyasygnowac 500 tysiecy rocznie na ekploatacje przedmiotowego mostu a tutaj mowa o dziesiatkach milionow. Rozwiazanie, jak ktos tu slusznie zauwazyl, to pozbycie sie mostu na rzecz wojewodztwa, skarbu panstwa. Zadnego powiatu nie stac na samodzielna eksploatacje tak duzej przeprawy. A tutaj dochodzi do wszystkiego eksploatacja zabytku...
Brak zdjęcia
+9
Bzdury Panie Piskorski. ~ noname_gość
IP: 46.113.xx2.xx3
Data: 17.01.2012, 18:34
Kierowca pojazdu nie stosując się do znaku "zakazu" nie powinien narażać swego lub też pasażerów życia - naraża się za to na odpowiedzialność z tytułu złamania postanowień KRD, koniec - kropka, czy się to Panu podoba, czy nie. A jeśli jest inaczej (czyli jak Pan napisał), należałoby zainstalować karabin na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, który by strzelał do tych, co wjeżdżają na "czerwonym" - przecież było oznakowane, przecież nie musiał wjeżdżać, więc rodzino, znajomi, obywatele - miejcie pretensje do tego, co zginął. Co do reszty "argumentacji" - oczywistym jest, że to rada powiatu głosuje nad budżetem, nigdzie nie napisałem, że nie. Gdybym miał się wdawać we wszelkie szczegóły, powstała by co najmniej mała broszurka, a nie i tak dość długi, jak na warunki tcz.pl, artykuł. I kończąc - nie chodziło mi o to, że powiat ma ze swojego budżetu wyasygnować pieniądze na całkowity remont - proszę przeczytać uważnie - powiat całkowicie "olał" sprawę mostu, to jest fakt i trudno się z nim nie zgodzić, ponieważ nie można nazwać działaniem pisania listów, a do tego się ograniczała cała działalność powiatu przez minione lata w kierunku mostu. Dlatego proszę spojrzeć obiektywnie - nie tylko na most, ale również na stan dróg powiatowych - dziurawe jak ser szwajcarski, zaniedbywane obiekty mostowe na terenie miasta - czy to też jest nieprawda? Jeśli buduje się nowy wiadukt (wiadukt 800-lecia...), a potem nie przeprowadza się prac kontrolnych i konserwacyjnych, choćby raz do roku, to nie z braku środków, ale z GŁUPOTY.
 
Brak zdjęcia
-9
Piskorski_gość
IP: 89.69.xx2.xx4
Data: 18.01.2012, 09:42
"Kierowca pojazdu nie stosując się do znaku "zakazu" nie powinien narażać swego lub też pasażerów życia - naraża się za to na odpowiedzialność z tytułu złamania postanowień KRD, koniec - kropka, czy się to Panu podoba, czy nie." Nie. Kierowca nie stosując się do znaków naraża się na niebezpieczeństwo związane z niezastosowaniem się doń - vide przypadek polskiego autobusu we Francji, który zignorował 3 znaki zakazu wjazdu autobusów na drogę górską i w rezultacie zginęło kilkadziesiąt osób. " jeśli jest inaczej (czyli jak Pan napisał), należałoby zainstalować karabin na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, który by strzelał do tych, co wjeżdżają na "czerwonym" - przecież było oznakowane, przecież nie musiał wjeżdżać, więc rodzino, znajomi, obywatele - miejcie pretensje do tego, co zginął." Niedostosowanie się do zakazu wjazdu pewnych pojazdów grozi uderzeniem w cześć konstrukcji. Właśnie dlatego zginął ten człowiek - samochód który złamał zakazy uderzył w konstrukcję obiektu mostowego. "Co do reszty "argumentacji" - oczywistym jest, że to rada powiatu głosuje nad budżetem, nigdzie nie napisałem, że nie." I ten budżet powiatu to około 100 mln złotych. Powiatu, nie Powiatowego Zarządu Dróg. Podczas gdy remont tylko jednego obiektu będącego na utrzymaniu PZD to wydatek rzędu całorocznego budżetu całego powiatu. "Dlatego proszę spojrzeć obiektywnie - nie tylko na most, ale również na stan dróg powiatowych - dziurawe jak ser szwajcarski, zaniedbywane obiekty mostowe na terenie miasta - czy to też jest nieprawda?" Proszę odnieść swoje wymagania dotyczące stanu technicznego dróg do budżetu przeznaczonego na ten cel. Za co ma remontować te drogi PZD ? Budżet tegoż pozwala na nie więcej jak remont kilku km dróg rocznie (prócz bieżącego utrzymania).
Brak zdjęcia
+8
Do Piskorski_gość ~ noname_gość
IP: 109.243.xx3.xxx
Data: 18.01.2012, 11:19
1. Zainstalowana przez PZD belka, nie jest KONSTRUKCJĄ WIADUKTU/ MOSTU - a co za tym idzie, ten który ją tam zainstalował, sprowadził bezpośrednie zagrożenie w ruchu dla zdrowia i życia jego uczestników - proszę nie pisać bzdur o polskim autobusie we Francji, bo to zupełnie inna historia - to porównanie, to jak porównanie tego wypadku na wiadukcie z przekroczeniem prędkości na drodze publicznej - może się skończyć wypadkiem, ale nie musi, natomiast wjazd na wiadukt - ZAWSZE skończy się tragicznie, jeśli kierowca z jakiś powodów wjedzie pod tę gilotynę i to jest oczywiste. Co do budżetu, dróg, ich utrzymania - poraża niewiedza dyrektor PZD, niekompetencje urzędników oraz decyzje, które narażają podatników na dodatkowe i to niemałe koszty, przykładem jest praktycznie nowy wiadukt 80-lecia..., którego obecnie zły stan jest TYLKO I WYŁĄCZNIE ZANIEDBANIEM STAROSTWA. Przeprowadzenie prac konserwacyjnych po każdej zimie, tj. zadbanie o łożyska, dylatacje konstrukcji, a także jej kontrola, to nie są kosztowne zadania - prawda? To samo dotyczy dróg - jeśli nie stać nas na budowę całkowicie nowych, są alternatywne metody napraw, tak by koszty "łatania dziur" z roku na rok malały - niestety, co roku przybywa dziur w drogach powiatowych i co roku łatane są te same dziury, które już po kilku tygodniach od załatania, znów są dziurami - to niegospodarność i działanie na szkodę podatnika. I za to nikt nie odpowiedział, bo kompetencje w powiecie są doskonale rozmyte - przykład, remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego - jeden, wielki bubel i kłamstwo przed opinią publiczną.
 
Brak zdjęcia
0
dziurawe drogi w Tczewie ~ _gość
IP: 188.33.xx5.xx4
Data: 08.11.2012, 11:29
Nic sie nie zmienilo - dziury te same!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew