tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 18:56
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

"Nowy regulamin karty miejskiej" - zmiany dla Veolii czy dla pasażera?

Data: niedziela, 29.05.2011, 13:24. Nadesłał(a): zaratustra83. Komentarzy: 19

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
W związku ze zmianami regulaminu karty miejskiej (tutaj link) jakie zostały wprowadzone 14.05.2011r. pasażerowie nie są zobowiązani do kupowania biletu u kierowcy w przypadku niesprawności obu kasowników.

Jaka jest definicja niesprawności kasownika? Czy tylko gdy kasowniki są wyłączone uznaje się je za niesprawne, czy gdy skasujemy własny przejazd a za bagaż kasownik odmówi nabicia opłaty też uznajemy to za niesprawność i nie musimy płacić dodatkowo za wózek lub psa? Jak udowodnić kontrolerowi że kasownik mimo że jest pozornie sprawny nie przyjął dodatkowej opłaty.

Kolejną i najbardziej odczuwalną zmianą w regulaminie jest zlikwidowania możliwości kasowania z jednej karty miejskiej przejazdu za dodatkowe osoby (w tym dzieci), pozostawiono opcję opłaty kartą za bagaż, wózek, psa.
Władze usunięcie opcji płatności za dodatkową osobę tłumaczą dobrem pasażera. Czy aby na pewno o nasze dobro chodzi? Czy tak jak nam się wmawia nabijanie każdej osoby z osobnej karty miejskiej przyspiesza kasowanie, czy to rozwiązało problem z nienabijaniem przez kasowniki opłat dodatkowych? Pozornie tak.

Ostatnio jadąc autobusem zaopatrzyłem się w dodatkowo zakupione w kiosku bilety dla dzieci. Oczywiście już jest to większy wydatek niż kasowanie z jednej karty miejskiej. Dzieci pojechały na ulgowych biletach papierowych, ja za siebie i wózek postanowiłem zapłacić kartą miejską. Zdziwiłem się gdy po zalogowaniu się przy wejściu, kasownik odmówił posłuszeństwa , nie nabił opłaty za wózek , wyświetlił że żądanie jest nieprawidłowe i nakazał dokonanie wyjścia. Czy w tym wypadku kasownik możemy uznać za niesprawny? Czy nie jest to wada systemu jaka nie pozwalała skasować dodatkowych osób i wylogowywała pasażera? Jeżeli tak to kosztem pasażerów nie rozwiązano problemu z kasownikami a tylko zamieciono go pod dywan.

Proszę w komentarzach innych pasażerów o podanie swoich doświadczeń. Oraz o opinię czy zmiany w regulaminie uważają za pozytywne lub negatywne. Mam nadzieję że opinie tutaj wyrażone wpłyną na decyzje zapadające w magistracie.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 13153 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (19)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-7
st_gość
IP: 89.200.xx3.xx4
Data: 29.05.2011, 13:58
Zamiast pisać gorzkie żale na tcz.pl lepiej napisać do Urzędu Miasta, w tym szczególności do prezydenta Pobłockiego - tego, kto tą kartę wprowadzał. Veolia nie ma nic do karty miejskiej. Nawet jak Veolia odejdzie i wygra inna firma przetarg to i tak będzie ten "cudowny" system.
Brak zdjęcia
+4
nowy przewoźnik ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 29.05.2011, 15:13
Mógłby odmówić przy podpisaniu umowy stosowania karty miejskiej. Miasto by sie nie zgodziło-szukają nowego przewoźnika.
 
user_ico_zaratustra83
+9
"gorzkie żale" ? ~ zaratustra83 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 29.05.2011, 15:58
Oczywiście można napisać pismo do magistratu, tylko co to zmieni. Na razie mam tylko swoje doświadczenia z kartą. Dzięki temu artykułowi można zapoznać się z opinią innych pasażerów. Następnie jeżeli mam do czynienia z osobnym przypadkiem to istnieje możliwość że mam wadliwą kartę (nie w pisaniu do magistratu będzie rozwiązanie), jeżeli jednak podobnych problemów doświadczają inni pasażerowie to mamy problem z systemem i wtedy z opiniami wyrażonymi na tym portalu można udać się z wnioskiem o zmiany. Mam też nadzieję że padnie tu parę propozycji na rozwiązania zaistniałych nieprawidłowości. Dialog i konsultacje z innymi użytkownikami komunikacji miejskiej nie są dla mnie "biadoleniem". Za to nasi decydenci największy "grzech" jaki popełniają to właśni nie wystarczający lub brak dialogu z zainteresowanymi sprawą ludźmi i nie chodzi tu już tylko o wspomniany regulamin karty miejskiej.
 
user_ico_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
+3
aaa ? ~ qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 10:05
Kolejna osoba, której przeszkadzają tematy na tcz24 od tego jest ten serwis ! A jak Ci się cos nie podoba to idź na forum o ludziach któym się nic nie podoba np żal.pl :)
 
Brak zdjęcia
-2
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 30.05.2011, 10:42
Twój ciągły populizm jest gorszy od mądrości pana M.
 
user_ico_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
+2
Fajnie ~ qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 15:20
Jeżeli nie odpowiada Ci treść mojego komentarza poprostu nie czytaj ich. Widzisz mój "awatar" więc jak go zobaczysz zjedź niżej i nie będzie problemów :) A propo twoich mądrości życiowych zastanawia mnie ile przepisywałeś mój nick :) heh
 
Brak zdjęcia
-1
qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm ~ _gość
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 30.05.2011, 15:49
A jaką mają treść twoje komentarze? Piszesz rzeczy bardziej niż oczywiste.To czysty populizm i demagogia.
 
Brak zdjęcia
+2
pretensje do miasta ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 29.05.2011, 14:08
Mi się też działalność i pomysły Veoli bardzo nie podobają ale co zrobić. Miasto przecież wie lepiej co dla pasażerów dobre. Pisanie artykułów jest może jakimś agitacyjnym sposobem na zbudowanie pewnych anty-veolijskich nastrojów ale nic nie da w sumie. Oni mają nas(pasażerów)gdzieś i czy komuś się to nie podoba ich nie interesuje. Veolia dzięki miastu ma w tym temacie władzę dyktatorską na tczewskim rynku i tylko miasto(jeśli wie jak:D) może to zmienić,nie my,chyba że przestaniemy jeździć w ramach protestu autobusami.
Brak zdjęcia
+5
_gość
IP: 83.7.xx9.xx4
Data: 29.05.2011, 14:27
Ja miałam taką sytuację, że dojeżdżając do pracy musiałam się przesiadać w związku z czym chciałam skorzystać z "przywileju" nie płacenia za przesiadkę ( które następuję w czasie nie dłuższym niż 15 min.) i codziennie przy przykładaniu karty do wylogowania zamiast wylogowania logowało mnie po raz kolejny w tym samym autobusie tak też zamiast płacąc za raz za ta całą podróż płaciłam trzy razy po tyg zrezygnowałam z przykładania karty do wylogowywania z obawy o dodatkowe koszty co więcej, pragnę zauważyć iż od jakiegoś czasu chcąc się wylogować wyświetla nam się komunikat "kartę już przyłożono". Nie chcę popadać z skrajności ale jaką mamy pewność, że to wynika z niesprawności systemu a nie z celowych działań Veolii chcących zarobić na pasażerach ? Mam nadzieję, że wrócą bilety miesięczne !!! A jeśli chodzi o naszych radnych to szkoda słów niczego dla nas nie robią. Ja proponuję żeby zaczęli pracować za darmo w czynie społecznym ciekawe ilu będzie wtedy chętnych.
Brak zdjęcia
+1
kilku by się znalazło ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 29.05.2011, 15:12
którzy by za free pracowali ale niewielu przypuszczam
 
Brak zdjęcia
+2
masakra ~ tins_gość
IP: 83.29.xx7.xx0
Data: 29.05.2011, 17:54
za siebie płacę 66 groszy, za wózek 2,30... skandal!!!!
Brak zdjęcia
-2
to po co jedziesz autobusem, lepiej się przejść ~ ddd_gość
IP: 84.38.xx1.xx1
Data: 30.05.2011, 08:14
w Tczewie dojście gdziekolwiek zajmuje nie więcej nić 40 minut , a dziecko będzie miało spacer
 
user_ico_psssotqa
+6
Do tins ~ psssotqa Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 23:11
O ile osoba dorosła jest w stanie przejść z jednego końca miasta na drugi w ciągu 40 minut, to w przypadku dziecka może nie być to już takie proste. Mój trzyletni syn, odległość z Czyżykowa na Stare Miasto pokonuje w czasie od 40 minut do godziny. I nie jest to kwestia jego zmęczenia, raczej zainteresowania otoczeniem, typu zbieranie patyczków czy dłubanie w ziemi. Oczywiście można dziecko ciągnąć na siłę za rękę i kontynuować "bieg" własnym tempem, jednak przyjemność z takiego spaceru będzie znikoma i minie się z celem. Są sytuacje, kiedy naprawdę trzeba gdzieś szybko dotrzeć więc lepiej jechać autobusem, niż ciągnąć dziecko zębami po piachu. Wracając do tematu, jeśli mamy do przejścia całe miasto, czyli trasę Czyżykowo - Suchostrzygi - Czyżykowo, to proszę mi powiedzieć, jakie dziecko pokona ją w godzinę i 20 minut? O ile w jedna stronę brzdąc ma jeszcze siłę i ochotę "pedałować", to w drodze powrotnej, może być po prostu zmęczony, co za tym idzie niezadowolony i nie będzie chciał iść.
 
Brak zdjęcia
+1
do ~ ddd_gość ~ rodzic_gość
IP: 109.197.xx9.xx2
Data: 01.06.2011, 23:57
Wyobraź sobie że nie wszyscy rodzice mają czas na spacery i kasę na opiekunki. Czasami trzeba lecieć na złamanie karku z dzieckiem do jakiegoś urzędu, banku czy do lekarza. Wtedy autobus jest jedynym sensownym środkiem transportu. No ale niektórzy myślą że bycie rodzicem to tylko spacerki z dzieckiem a reszta załatwia się sama.
 
user_ico_psssotqa
+5
Zmiany konieczne ~ psssotqa Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 14:03
Ostatnimi czasy często korzystam z komunikacji miejskiej. Zawsze jeżdżę z wózkiem. W ciągu ostatnich kilu dni udało mi się jeden jedyny raz dokonać opłaty za wózek, za pomocą karty miejskiej. W pozostałych przypadkach, niestety - zmuszona byłam do zakupu biletu. To jest dość kłopotliwe, gdyż w pierwszej kolejności muszę zabezpieczyć wózek, posadzić starsze dziecko, a później gnać przez pól autobusu do kierowcy. Przeszło mi przez myśl, żeby biletu nie kupować, ale jak udowodnić, że kasownik nie zadziałał? Przecież kiedy wejdzie kontroler, może się zdarzyć, że zadziała. Nauczona doświadczeniem, zaczęłam wozić ze sobą papierowe bilety - wygodniej skasować bilet niż robić zamieszanie w zatłoczonym autobusie. Ku mojemu zdziwieniu, za przejazd płacę 1,32, a za wózek niestety pełną kwotę czyli 2,30. Reasumując lepiej wozić ze sobą bilety papierowe bo po 1 nie zapłacimy opłaty manipulacyjnej, po 2 nie ma ryzyka, że karta nie zadziała, po 3 i tak dla dzieci trzeba mieć osobne bilety więc odpada nam szukanie drobnych w portfelu, a po 4 nie zużywamy środków na karcie, tym samym nie zużywając przysługujących nam ulg. Zmiana regulaminu uderza bardziej w nasze kieszenie i wprowadza niepotrzebne zamieszanie. To wyjątkowo nietrafiony pomysł. Wiem już, na kogo tym razem nie zagłosuję.
user_ico_roza-81
+4
Problem z opłata za wózek ~ roza-81
Uż. zarejestrowany
Data: 30.05.2011, 21:24
Temat wózków jest rzeczą denerwująca mnie w sumie najbardziej , mam niepełnosprawne dziecko ale sprawne ruchowo więc jeździ normalnym wózkiem( jeździ tym wózkiem bo pozwala to ograniczyć ataki histerii i akcje pod tytułem znienacka wbiegam na ulice ,ma swój świat i ciężko ją kontrolować )Niepełnosprawnemu dziecku oraz jego opiekunowi przysługują darmowe przejazdy ale wózka już się to nie tyczy.W Tczewie obowiązuje też posiadanie karty miejskiej na osobę niepełnosprawną oraz migawki na okaziciela , w czym tkwił mój problem mojemu dziecku nie dało się zrobić zdjęcia ,każda wizyta u fotografa kończyła się kilkugodzinnym wrzaskiem i rzucaniem po podłodze (paszport i jego wymagania tyczące ustawienia twarzy rzecz nieosiągalna )Wizyta w aquarium w Gdyni podobna sytuacja wstęp wolny bo dziecko ma orzeczenie ale winda dla niepełnosprawnych obsługuje tylko wózki inwalidzkie po prostu paranoja ,ze zwykłym targałam się po schodach.Generalnie przepisy w tym kraju są o kand d**y trącił , dziecko ma darmowy przejazd ale wózek płaci jak dorosły więc gdzie ta ulga ?Windy są nie dla niepełnosprawnych tylko dla ich wózków ( współczuje osoba poruszającym się o kulach śmigać 2 piętra schodkami )Ja jestem szczęśliwym posiadaczem zdrowych nóżek i i niezłej krzepy i mogę spokojnie olać autobusy i windy dla wózków ,jednak są ludzie którym niezbędne do funkcjonowania są te drobne udogodnienia
Brak zdjęcia
0
serwisant jest zajety ~ achi_gość
IP: 89.200.xx7.xx4
Data: 31.05.2011, 18:54
serwisant jest zajety na kawke z toba nie pojdzie.szukaj gdzie indziej hehe
Brak zdjęcia
+2
. ~ aa_gość
IP: 77.253.xx1.xx9
Data: 04.06.2011, 21:38
Ja juz dawno jak mam gdzies jechać autobusem to wole przejsc sie z buta.
user_ico_zaratustra83
+5
alternatywa ~ zaratustra83 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 05.06.2011, 08:35
Ja jeżdżę rowerem ale dzieci na ramie nie wezmę i czasami trzeba jechać autobusem.
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew