tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 07:03
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Stare Miasto będzie świętować - tym razem na ul. Ściegiennego

Opublikowano: poniedziałek, 16.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Chcesz poznać swojego sąsiada, dowiedzieć się czegoś o znanych mieszkańcach Tczewa? Weź udział w kolejnej edycji Święta Ulicy. Tym razem obchody odbędą się 3. czerwca na placu przy ul. ks. Ściegiennego.

Wspólna zabawa, konkursy, pokazy rękodzieła, występy lokalnych grup artystycznych, muzyka na żywo, akcje uliczne - tego w tym roku nie zabraknie 3 czerwca podczas święta ulicy - inicjatywy społecznej organizowanej przez mieszkańców Starego Miasta.

- Pomysł organizacji działania w przestrzeni podwórek, ulic, placów, skwerów wynika przede wszystkim z charakteru tych miejsc - to właśnie tam najczęściej dochodzi do spotkań między mieszkańcami. Obchody święta ulicy stwarzają możliwość szczególnego spotkania osób z sąsiedztwa - osoby integrują się, nawiązują relacje poprzez wspólną pracę, zabawę, naukę. Inicjowanie poczucia wspólnoty wśród mieszkańców danej ulicy czy dzielnicy przyczynia się do rozwoju postaw społecznych i obywatelskich, w rezultacie także do poprawy jakości życia w mieście. Najcenniejsze w inicjatywach sąsiedzkich jest jednak to, że mieszkańcy są realizatorami działań w swojej okolicy. - wyjaśnia Sławomir Chodorowicz z tczewskiego MOPS-u.

Pomysły na wspólną zabawę dla tczewian powstają w grupie mieszkańców Starego Miasta w ramach cyklicznych spotkań i warsztatów integracyjnych, które odbywają się w Forum Inicjatyw Społecznych od początku roku. Mieszkańcy mają okazję poznać swoje zainteresowania, rozwinąć umiejętności w planowaniu i organizacji projektów, nawiązać kontakty i znajomości. Organizatorzy ubiegłorocznej edycji udowodnili ponadto, że święto ulicy to w istocie święto samych mieszkańców. Mieszkańcy Starego Miasta na ten czas stają się gospodarzami obchodów, organizatorami miejskiej imprezy.

- Do udziału w Święcie Ulicy w dniu 3 czerwca zapraszamy zatem mieszkańców Tczewa, szczególnie zaś osoby z dzielnicy Stare Miasto. Działania odbędą się w godzinach od 11.00 do 17.00. Niebawem będzie dostępny program imprezy. - dodaje nasz rozmówca.

Inicjatywa realizowana jest od 2010 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie". finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
drukuj
Artykuł przeczytano 1988 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Generał Samsonow. Stuletnie kłamstwo
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
XD_gość
IP: 109.207.xx8.xxx
Data: 16.05.2011, 21:50
na pewno będzie jakaś albo parę borut :D
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew