tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 07:58
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Zamek znów stanie w płomieniach - w szczytnym celu

Opublikowano: piątek, 26.08.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Minęło już 90 lat od Wielkiego Pożaru Zamku w Gniewie z 1921 roku, w wyniku którego spłonęła cała budowla oprócz kaplicy zamkowej. Jak co roku, mieszkańcy Gniewa zamierzają upamiętnić rocznicę tego wydarzenia podczas Festiwalu Teatrów Ognia. Impreza odbędzie się już jutro (27. sierpnia) - organizatorzy zapraszają na nią wszystkich miłośników płomieni i nie tylko. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie w tym na rzecz zwierząt ze schronisk w Tczewie i Starogardzie Gdańskim.

Tegoroczny festiwal rozpocznie salwa armatnia na Anioł Pański, następnie o godz. 14 rozegrany zostanie turniej szachowy "Żywe Szachy", podczas którego fragment partii rozegra burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz- Gurzyńska oraz poseł na sejm Sławomir Neumann. W rolę figur natomiast wcielą się uczniowie szkół z Pelplina, Morzeszczyna i Gniewa, a także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Organizatorem rozgrywek szachowych jest Stowarzyszenie na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych Cordis.

Kolejnym punktem programu jest spektakl "Husaria Chluba Oręża Polskiego". Podczas przedstawienia realizowanego przez poczet husarski, zbrojni na koniach zaprezentują swoją taktykę walki oraz dawny oręż.

O godzinie 17:30 rozpoczną się z kolei manewry strażackie, a także pokazy ratownictwa medycznego. Na placu turniejowym prezentować się będą jednostki OSP z Gniewa, OSP z Tczewa.

- Po manewrach proponujemy regenerację sił podczas Ognistego Grillowania, w czasie którego przygrywać będzie Kapela Królewska. Natomiast wieczorem o godzinie 20:00 odbędzie się koncert finałowy warsztatów muzycznych organizowanych przez Centrum Muzycznie Aktywnych. - tłumaczy Agnieszka Świercz- Hyska z Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew - Około godziny 21:00 zapraszamy Państwa na najważniejszą część dnia, czyli Festiwal Teatrów Ognia. Podczas festiwalu zaprezentują się takie grupy, jak: Flagrantis, Woodstock Ognia Team, Animada, Sombra. W czasie przerw między pokazami przygrywać będzie grupa folkowa Ex Usu z Ciechocinka.

Finałem imprezy będzie widowisko Światło i Dźwięk - Wielki Pożar Zamku w Gniewie. Spektakl podczas którego światłem dźwiękiem i ogniem zostanie przedstawiona historia zamku w Gniewie, od budowy do wielkiego pożaru. Wstęp: od 1 zł. Środki zebrane podczas Festiwalu Teatrów Ognia przeznaczone zostaną w całości na zakup karmy dla zwierząt ze schronisk w Tczewie i Starogardzie Gdańskim.

Program imprezy:

11:45 Salwa Armatnia na Anioł Pański
13:00 widowisko Wakacje z duchami
14:00 - Żywe Szachy - turniej szachowy
15:00 - spektakl Husaria Chluba Oręża Polskiego
16:00 - widowisko Wakacje z duchami
17:30 - Pokazy strażackie oraz pokazy ratownictwa medycznego
18:30 - Ogniste Grillowanie, przygrywa Kapela Królewska
20:00 - Koncert warsztatów muzycznych- Centrum Muzycznie Aktywnych
21:00 - Festiwal Teatrów Ognia
23:00 - spektakl Światło i Dźwięk- Wielki Pożar Zamku w Gniewie.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Unii Europejskiej w ramach programu Leader.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Centrum Aktywnych- Gniew, Zamek Gniew Sp. z. o . o.
Partnerzy: OSP Gniew, OSP Tczew, Państwowa Straż Pożarna w Tczewie, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Stowarzyszenie na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych Cordis
drukuj
Artykuł przeczytano 1762 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
zamek Gniew ~ mupi_gość
IP: 83.11.xx9.xx1
Data: 26.08.2011, 17:44
Brawo dla organizatorów
Brak zdjęcia
0
PORAŻKA ~ Abi_23_gość
IP: 46.113.xx8.xx0
Data: 27.08.2011, 23:03
Beznadziejne "przedstawienie" NUDA NUDA NUDA. Nowa fontanna na Placu Hallera bardziej cieszy oko niż te pokazy świateł od siedmiu boleści!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew