9 zastępów strażackich gasiło pożar w Gogolewie

W Gogolewie płonął budynek jednorodzinny (fot. gniew.pl)
9 zastępów strażackich gasiło pożar w Gogolewie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 6. do 12. października zanotowano łącznie 21 zdarzeń, z czego 9 stanowią pożary, zaś 10 to miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia:

07.10.2014 Gogolewo - pożar domu


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku jednorodzinnego. Pożarem objęte były dwa pomieszczenia wewnątrz oraz część dachu budynku. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Na palący się budynek podano dwa prądy wody gaśniczej w natarciu, jeden do wewnątrz, drugi na dach. W trakcie działań gaśniczych z palącego się obiektu wyniesiono dwie butle gazowe. Po ugaszeniu pożaru, przybyły na miejsce zdarzenia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził że, budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. Mieszkańcami zajął się Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie. W działaniach brało udział 9 zastępów z OSP w Gniewie, Rakowcu, Gogolewie i Pelplinie oraz 2 zastępy z JRG w Tczewie.
11.10.2014 Tczew ul. Wojska Polskiego - wypadek

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych, Audi i Nissana. W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby podróżujące Audi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w trakcie czynności prowadzonych przez Policję . Następnie samochody zostały odholowane w bezpieczne miejsce. Prawdopodobną przyczyną była nadmierna prędkość. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie.


W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym, Straż Pożarna apeluje do właścicieli oraz zarządców budynków mieszkalnych, o sprawdzenie stanu technicznego przewodów dymowych i wentylacyjnych. Jednocześnie przypomina iż, zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 7.06.2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, usuwanie zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych, w okresie ich użytkowania, odbywa się co najmniej raz na 3 miesiące - w przypadku pieców na paliwo stałe, natomiast w przypadku pieców na paliwo płynne i gazowe - co najmniej raz na 6 miesięcy.



Drukuj
Prześlij dalej