tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 16:55
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Rozpoczęli batalię o tańsze przejazdy miejską komunikacją

Opublikowano: poniedziałek, 30.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 29

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta i Gminy Tczew zgłosiło przewodniczącemu tczewskiej Rady Miejskiej propozycję tematu pod obrady miejskiego gremium. Mieszkańcy okolicznych miejscowości chcą, by rajcy zajęli się sprawą przywrócenia ulg na przejazdy komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży spoza miasta.

W połowie listopada Przewodniczący Rady Miejskiej w Tczewie Włodzimierz Mroczkowski za pośrednictwem mediów zwrócił się z prośbą o składanie propozycji, które zdaniem mieszkańców powinny wejść pod obrady tczewskiej Rady w 2010 roku. Z propozycji skorzystali przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta i Gminy Tczew - niedawno Marcin Cejer, przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta i Gminy Tczew, złożył na ręce przewodniczącego pismo w sprawie ulg na korzystanie z komunikacji miejskiej.

- W piśmie prosimy, aby miasto Tczew wskazało gminie wiejskiej Tczew propozycje rozwiązania problemu poprzez poinformowanie, ile ewentualnie mogłoby kosztować współfinansowanie przez gminę dopłat do przejazdów bądź, aby nastąpiło przywrócenie dotychczasowych ulg na przejazdy dla dzieci i młodzieży z innych miejscowości. - wyjaśnia Marcin Cejer.

W piśmie, które trafiło na biurko "szefa" Rady Miejskiej czytamy, że mieszkańcy podtczewskich miejscowości z końcem września wrócili się w tej sprawie do wójta gminy Tczew. Wnioskodawcy wnosili o dofinansowanie ulg na przejazdy komunikacją miejską mieszkańcom gminy, na wzór rozwiązania przyjętego w Wejherowie. Pod pismem podpisało się 155 osób. Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że pismo nie przyniosło żadnego efektu, dlatego pomocy postanowili szukać w mieście. Radni miejscy również poruszali sprawę ulg podczas listopadowej sesji - część z nich chce, by powróciły jak najszybciej. Miasto chce powrócić do tematu dofinansowywania przejazdów uczniów spoza Tczewa, ale dopiero wtedy, gdy zakończy się spór z miejskim przewoźnikiem - Veolią.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3326 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (29)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
._gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 30.11.2009, 07:58
Życzę panu Marcinowi powodzenia w działaniu! Nie każdy ma ochote robić coś w interesie innych. a przy okazji (licząc, że pan Marcin to przeczyta) chciałabym zaproponowac, aby moze na stronie Społecznego Informatora Gminy Tczew była możliwość komentowania artykuły, może z czasem uda się prowadzić tam konwersacje na konkretnwe tematy :)
Brak zdjęcia
0
niech tam maja te ulgi ~ mieszczuch_gość
IP: 88.199.xx0.xx4
Data: 30.11.2009, 08:36
skoro ulgi były 50 lat to czemu teraz nie, przeciez dzieciaki z gmin wiejskich i innych jak do nas jeżdzą to pewnie do szkoły i na basen wiec kase jakąś w miescie zostawiaja
Brak zdjęcia
0
ulgi ~ mieszkaniec _gość
IP: 83.25.xx1.xx0
Data: 30.11.2009, 08:51
W tej sprawie trzeba woli wspóldziałania, przede wszystkim ze strony Wójta Gminy Tczew z Prezydentem Miasta Tczewa. Miejmy nadzieję, że ta incjatywa uzmysłowi Władzą Gminy Tczew skale problemu, jak do tej pory gmina nie chce bądz nie potrafi zadbać o swoich mieszkańców.
Brak zdjęcia
0
inn_gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 30.11.2009, 09:59
tylko jak gmina miala zadbać o interes? na każdy cel są zabezpieczone jakieś środki, a skoro tutaj ni z tego ni z owego zlikwidowano zniżki, to wydaje mi się, że to nie jest tak hop siup aby znaleźć na ten cel określone środki. Myślę, że gmina jest w stanie zgodzić się na dokładanie kasy, ale czy ktoś z UM czy VEOLII określił jaka to ma byc kwota? i czy mozna ją juz tak teraz wpłacić i od razu powrócą zniżki?
 
Brak zdjęcia
-1
Komu powinno zależeć na ulgach?????? ~ mieszkaniec gminy Tczew_gość
IP: 188.33.xx7.xx9
Data: 30.11.2009, 20:38
Każdy inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę, że na ulgach dla mieszkańców powinno zależeć Władzą Gminy Tczew, a nie Veoli czy Mieście Tczew. Chyba logicznym jest, że to "Władze" powinny wyliczyć same/ bądz wystąpić do Veoli lub Władz Miasta o pomoc w wyliczeniu kosztów dofinansowania ulg. A nie czkać, aż Miasto lub Veolia sama to zrobi - bo KOMU POWINNO ZALEŻEĆ NA DOBRU SWOICH MIESZKAŃCÓW ? ? ?? ? ? ? ? ?
 
Brak zdjęcia
-1
Gmino weź się do roboty! ~ Mieszkaniec_gość
IP: 188.33.xx4.xx3
Data: 02.12.2009, 14:09
Dla mnie jest śmiesznym to, że z inicjatywą ma występować Veolia czu Urząd Miejski to Gmina powinna te działania zapoczątkować. Nitk nie będzie pytał Gminy czy chce za darmo bądź za określoną odpłatnością wozić swoich mieszkańców w mieście.
 
Brak zdjęcia
+1
mieszkanka Czarlina_gość
IP: 83.25.xx7.xx6
Data: 30.11.2009, 08:52
To szlachetne, że znalazł się człowiek, który podjął się rozwiązania problemu tak bliskiego wielu mieszkańcom Gminy Tczew. Ważne, aby władze gminne bądź miejskie wykazały wolę współpracy i uregulowania tej ważnej kwestii, ale czy tak się stanie??? Miejmy nadzieję, że ten piękny gest ze strony Pana Marcina zostanie doceniony i "władze" skutecznie pomogą naszym dzieciom, czego sobie i Państwo z całego serca życzę.
Brak zdjęcia
0
S_gość
IP: 88.199.xx0.xx9
Data: 30.11.2009, 09:00
Współczuje mieszkańcom okolicznych gmin braku ulg a tym zamieszkującym gminę wiejską Tczew dodatkowo takiego wójta, który nie chce wspomóc mieszkańców swojej gminy. Po co ten wójt skoro tak podstawową sprawę muszą załatwiać za niego sami mieszkańcy? Nie wiem czy inicjatorom uda się coś wskórać w tej sprawie ale sam pomysł fajny. Powodzenia w przywracaniu normalności, może wójta za waszym przykładem też w końcu ruszy.
Brak zdjęcia
+1
Coś możemy powiedzieć o wójcie gminy tczew ~ Swarożyn i Zabagno_gość
IP: 87.96.xx7.xx8
Data: 30.11.2009, 09:01
Pan wójt po tym jak sie Zabagno i Swarozyn niezgodziło na wytwórnie mas bitumicznych objął jak sądzimy w stosunku do tej części gminy strategie polegająca na "odwetowym" lekceważeniu naszych problemów. To oczywiście tylko nasze domysły, ale Turze - 2 place zabaw, a Swarożyn żadnego, Zabagno - brak perspektyw na remont drogi. Może jestesmy przeczuleni, ale nie widzimy żeby wójt i urząd gminy tczew coś robił zeby ulgi powróciły. Z reszta inne Gminy chyba też nic nie robią.
Brak zdjęcia
0
o._gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 30.11.2009, 10:06
a mi się wydawało, że w Swarożynie były jakieś sieci wodociągowe robione i przepompownia ścieków, czy coś. a to chyba tez jakaś inwestycja? wydaje mi się, że nawet większa aniżeli dwie huśtawki z opon i zjeżdżalnia ;) a w Swarożynie nie ma żadnego placu zabaw koło szkoły?
 
Brak zdjęcia
0
ale nie tylko w Swarożynie takie inwestyce robiono ~ no pewnie_gość
IP: 88.199.xx0.xx4
Data: 30.11.2009, 10:25
nasze odczucie jest takie a nie inne. A tak nawiasem mówiąc to przecież główny włodarz mieszka w Turzu gdzie ostatnio też jakąś oczyszczalnie wyremontowali. A Tczewskie Łąki wzbogacą się o świetlicę mimo małej liczby mieszkańców bo...
 
Brak zdjęcia
0
o._gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 30.11.2009, 11:15
No tak racja, oczyszczalnia była rozbudowana, ale tego przez ile czasu żyliśmy w smrodzie nikomu nie życzę:) jakiś czas temu podłączono pod nia inne miejscowości, miedzy innymi chyba Wedkowy i poprostu oczyszczalnia nie dawała rady tego przerobić. A jak wiał wiatr to smród wydostawał się z umywalek, kratek pod prysznicami, więc to było juz naprawde niezbędne... Nie bronię wójta, ale staram sie zrozumieć, bo w każdej miejscowości każdy coś chce, kasy na wszystko nie ma i trzeba jaoś dzielić,a jak wiadomo cięzko dogodzic wszystkim :) A mi akurat Swarożyn wydawał się zawsze w miarę zadbany przez Gminę. Ostatnio chyba coś robili przy szkole? Ze szkołą? Ale w sumie nie mam pewności ;)
 
Brak zdjęcia
-2
przykre ~ Tczew WIĘCEJ NIŻ MIASTO
IP: 95.41.xx0.xx3
Data: 30.11.2009, 11:04
Wczoraj odwiedziłem Gdańsk i korzystałem z komunikacji miejskiej Miasta Gdańsk i usłyszałem przypadkową rozmowę po między młodymi osobami o komunikacji w Tczewie i rozmowa ta była nie miła dla opinii naszego miasta nie będę powtarzał co było mówione i chciałem im przyznać racje w słowach ale wstyd mi było że jestem z Tczewa.
Brak zdjęcia
0
to ogólnopolska anty reklama Tczewa ~ Tak_gość
IP: 87.96.xx3.xx1
Data: 30.11.2009, 11:12
Gratulacje za pomysł tylko korzyści odwrotne
 
Brak zdjęcia
0
ulgi dla mieszkańców ~ mieszkaniec_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 30.11.2009, 11:16
wreszcie znalazła sie osoba która myśli o mieszkańcach całej gminy a nie tylko o swoim ogrodzie , mam nadzieje że w końcu Pan wójt porozumie i się z miastem i ulgi wrócą , pytam dlaczego to tak długo trwa i kto mi zwróci koszty które ponoszę do dzisiaj a należą mi się ulgi ; bardzo dobra robota Panie Marcinie tak dalej ....dzięki
Brak zdjęcia
0
S do inn_gość
IP: 88.199.xx0.xx9
Data: 30.11.2009, 11:29
Każdy ma w budżecie zabezpieczone środki na wypadek spraw nagłych, nieprzewidzianych. O ile mi wiadomo to poza akcją z biletami nie było w gminie wiejskiej takich niespodziewanych przypadków, toteż jeśli budżet spełnia podstawowe standardy pieniądze na dopłaty powinny się znaleźć bez problemu.
Brak zdjęcia
0
inn_gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 30.11.2009, 12:16
no, ale czy Gmina ma już określona kwotę jaką ma zapłacić? Czy ktos to określił? Istnieje taka możliwość ze względu na karty i czytniki? Tak żeby nie było kolejnych problemów z pobieraniem opłat? I czy jest to możliwe tak od zaraz? Bo moim zdaniem opłata sama w sobie nie powinna byc ogromnym problemem.
 
Brak zdjęcia
0
biletów nie ma nic nie ma ~ PK esowicz_gość
IP: 83.11.xx1.xx2
Data: 30.11.2009, 12:12
wszystko się sypie ulg nie ma w mieście tez się nie mogą dogadać z veoilą coś nie tak z ta komunikacją czyli się poddają wójt się ma jeszcze dobrze - aby do wiosny a później to się pewnie da o drogach to nie ma co się rozpisywać - tez ich nie ma sen zimowy a inicjatywa dobra ale co przyniesie w sumie odświeżona no i dobrze trzeba o tym rozmawiać
Brak zdjęcia
0
S do inn_gość
IP: 88.199.xx0.xx9
Data: 30.11.2009, 13:29
Przypuszczam że na podstawie wykonanych w danym miesiącu połączeń przez dzieciaki. Połączenia te mogą być zliczone za pomocą systemu. Kasa miała być chyba przekazana bezpośrednio do Veolii.
Brak zdjęcia
0
populizm do potęgi ~ aleee jaja_gość
IP: 83.11.xx4.xx9
Data: 30.11.2009, 19:11
Zabagno i droga - szok. Mieszkańcu Zabagna ile lat Ty mieszkasz w Zabagnie (1 lub 5 lat nie więcej) Masz wszystkie media i butków boisz się pobrudzić. Inni mieszkańcy naszej gminy (długoletni) Jeszcze przez jakiś czas nie będą mogli nawet marzyć o takiej drodze jaka Ty masz. Trochę krytyki w własną stronę
Brak zdjęcia
-1
M. Cejer ~ Piotr_gość
IP: 83.11.xx4.xx9
Data: 30.11.2009, 19:17
Drogi Panie Marcinie Cejer jakoś Pan nie słucha dobrych rad. Powiem drugi raz być może wyraźniej. Jest jedna osoba, która może Pana problem załatwić - Pana kolega partyjny (należy do PiS) Pan Misiewicz. Ciekawe czemu tam Pan się nie zwraca, czyżby nie wiedział Pan, że ulgi odebrała rada miasta Tczew i tylko ona może je przywrócić a nie Wójt Gminy Tczew. Chyba, że już Panu koledzy partyjni z PiS odpowiedzieli, ze nie chcą ulg dla mieszkańców z okolicznych miejscowości. Gratuluję inicjatywy dezinformacji
Brak zdjęcia
0
do Pana Piotra! ~ K.Misiewicz_gość
IP: 88.199.xx9.xx9
Data: 01.12.2009, 00:26
Panie Piotrze, nie powinien Pan pisać o wprowadzaniu dezinformacji ze strony Pana Marcina skoro sam ją Pan uprawia. Przywołując moje nazwisko powinien Pan najpierw sprawdzić, co w danej sprawie zrobiłem. Tematem zajmuję się (nie tylko ja) od dłuższego czasu. Nie jest on prosty do rozwiązania ze względu na obowiązującą umowę oraz trwający konflikt z firmą „Veolia”. Pomimo w/w trudności dotyczących wprowadzenia ulg dla młodzieży nie mieszkającej w Tczewie złożyłem wniosek następującej treści: 1. W związku z wieloma dyskusjami i przedłużającym się czasem rozwiązania problemu dotyczącego zniżek na przejazdy komunikacją miejską dla młodzieży i dzieci zamieszkujących poza terenem Miasta Tczewa proszę o zorganizowanie spotkania z wójtami Gmin oraz burmistrzami Miast Powiatu Tczewskiego, w celu wspólnego rozwiązania problemu. 2. Proszę również o przeanalizowanie skutków prawnych, dotyczących zmiany obowiązującej uchwały Nr XXII/187/2000 dotyczącej powyższego problemu mających wpływ na obowiązującą umowę z firmą „Veolia”. 3. Równocześnie wnoszę o zabezpieczenie odpowiednich środków w przyszłorocznym budżecie miasta lub w pierwszej korekcie tegoż budżetu na refundację przejazdów ulgowych komunikacją miejską, tak aby młodzież oraz dzieci odwiedzające nasze miasto były traktowane na równi z dziećmi i młodzieżą mieszkającą w Tczewie. Ponadto na ostatniej sesji rady miasta popierając innych radnych apelowałem o jak najszybsze rozpatrzenie mojego wniosku i doprowadzenie sprawy do finału jeszcze w tym roku. W interesie naszego miasta jest jak najszybsze rozwiązanie tego problemu, dlatego inicjatywa Pana Marcina jest jak najbardziej potrzebna, bo problem dotyczy również młodzieży z gmin naszego powiatu. Pozdrawiam K.Misiewicz
 
Brak zdjęcia
0
tau7_gość
IP: 80.239.xx2.xx1
Data: 30.11.2009, 19:18
Powiem tylko tyle. Jest mi normalnie wstyd że w moim mieście nie ma zniżek dla przyjezdnej młodzieży szkolnej.
Brak zdjęcia
0
Do Piotr_gość
IP: 88.199.xx0.xx9
Data: 30.11.2009, 23:59
A czym Panie Dobra Rada niby jest to pismo jeśli nie zwróceniem się do Rady Miasta m.in. o przywrócenie ulg przez miasto? Ja to nie wiem ale coraz większa impotencja umysłowa na tym portalu się objawia . Panie Piotrze szanowny najpierw czytamy ze zrozumieniem a potem dopiero komentujemy, lub jak w tym wypadku dajemy dobre rady. Te jak widać w rzeczywistości są dobre bo ci goście zgodnie z nią zgłosili się ze sprawą biletów do Rady Miejskiej a w tym do Radnego Mojsiewicza:))). Lol w podstawówce dzieciaki szybciej łapią czasami. Pozdrowionka
Brak zdjęcia
0
a jak tam ul. piastowska w Swarożynie ~ Piotr ze Swarożyna_gość
IP: 87.96.xx7.xx9
Data: 01.12.2009, 07:16
Ulgi odebrała rada kadencji 2002 - 2006, jak by ktoś śledził prasę to większość radnych miejskich od dawna jest za tym aby ulgi przywrócić, tylko sie czeka na rozwiązanie problemu z Veolią. A głos mieszkańców w każdej formie jest potrzebny bo tylko wtedy sa podejmowane jakieś działania i jest szansa że sprawa nie ucichnie - jak to ma miejscse z rozrytą ul. Piastowską w Swarożynie z którą nic sie nie dzieje czy wieloma innymi sprawami. A tak w ogóle to radni diety biora i nic nie robią ?!
Brak zdjęcia
0
JESTEM ZAWIEDZIONY ~ mieszkaniec Zajączkowa_gość
IP: 83.25.xx9.xx3
Data: 01.12.2009, 08:05
Jestem zawiedziony postępowaniem w tej sprawie, ale już nie Wójta Gminy Tczew, ale moim Radnym, że nic w tej sprawie nie ZROBIŁ , a na niego GŁOSOWAŁEM.
Brak zdjęcia
0
qwerty_gość
IP: 79.189.xx9.xx4
Data: 01.12.2009, 15:39
Wola jakies beznadziejne płytki na Halera kłasc niz dofinansowac to ;p to jest smieszne .,
Brak zdjęcia
0
Żuławiak podtczewski_gość
IP: 83.25.xx5.xx7
Data: 02.12.2009, 00:31
Ech.. stratedzy powiatowi... jak to pisał Wańkowicz. Po pierwsze stosunki Gminy z Miastem, są nieco bardziej skomplikowane niż się wydaje niektórym.Już na długo przed rządami obecnego wójta (a i trochę przed rządami prezydenta) szło na noże od dzieci gminne uczęszczające do SP 7 i wtedy już się nie cofano przed używaniem dzieciaków w tej dziwnej walce. Trochę racji miała każda ze stron, ale słowo kompromis gdzieś nie trafiało do nikogo. Teraz akcja z ulgami, która abstrah**ąc od zachowania władz gminy jest fundamentalnie idiotyczna. Bo tylko czekam, aż Gdańsk wpadnie na pomysł, by znieść ulgi uczniowskie i studenckie dla mieszkańców Tczewa. Zniesienie tych ulg był idiotyczny z punktu widzenia miasta i jego finansów. Przypomnę za każdego ucznia kształcącego się w samorządowej szkole samorząd ów dostaje od MEN coś około 5 tys.złotych (jak dobrze kojarzę). A ile kosztuje ulga komunikacyjna dla tego samego ucznia? Paredziesiąt złotych? A czy klasa liczy 20, czy 25 uczniów, to zatrudnić trzeba tyle samo nauczycieli, utrzymać tyle samo sal, opłacić takie same koszty z prąd. Ale kto by tam w czasach niżu się przejmował ilością uczniów... Gdy inne samorządy fundują okolicznym wsiom autobusy, i stypendia by zachęcić do nauki w ich mieście, Tczew takowych wygania z obrażoną miną, bo Gmina to same zło... Inną sprawą zaś jest fakt, że szacowne władze gminy przypomniały sobie o zapomnianym jej zakątku na północ od Tczewa. No czas najwyższy zrealizowac inwestycje obiecywane od 20 lat...
Brak zdjęcia
0
Marcin Cejron na Wójta!!! ~ Sebastian_gość
IP: 194.169.xx6.xx5
Data: 19.03.2010, 15:24
Pan Marcin Cejron sie naprawde stara biega od urzędu do urzedu i stara się cos załatwić, jest bardzo pracowity i wie czego potrzeba naszej gminie najlepiej, dlatego moa nadzieje, że ktos go namówi żeby kandydowal na wójta bo napewno przydal by sie taki wójt i przy okazji moż radni by sie zmienili bo ci pupilkowie obecnego wojta nic nie robia.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew