tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 03:37
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Prywatyzacja szpitala. Chcą zdobyć 30 mln zł

Opublikowano: wtorek, 13.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 16

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Władze tczewskiego starostwa szukają kapitału dla tutejszego szpitala. Potrzeby są duże - urzędnicy chcą zdobyć 30 mln zł w drodze zbycia akcji w trybie rokowań. Pozyskane środki pozwoliłyby m. in. zbudować nową siedzibę dla "interny", znajdującej się obecnie poza kompleksem szpitalnym. Urzędnicy dodają, że prywatyzacja ma podnieść poziom usług, a leczenie nadal będzie bezpłatne.

Zarząd Powiatu przeanalizował różne sposoby pozyskania finansowania dla rozwoju tczewskiego szpitala. Urzędnicy sprawdzali informacje rynkowe, konsultowali się z doradcami i doszli do wniosku, że najkorzystniejszym rozwiązaniem, dającym spory zastrzyk finansowy tczewskiej lecznicy, będzie zbycie akcji szpitala w trybie rokowań.

- To wydaje się najbardziej prawdopodobny sposób na pozyskanie kapitału od partnera. Ścieżka zbycia akcji w takim trybie byłaby dobra do przeprowadzenia, bo pracownicy byli już przeszkoleni w tej procedurze - co prawda przedtem zakończyło się to niepowodzeniem, ale mamy gotowe mechanizmy, gotowe dokumenty, a także opracowane pewne ścieżki. - tłumaczy wicestarosta tczewski, Mariusz Wiórek.

Z informacji urzędników wynika, że zakupem akcji tczewskiego szpitala może być zainteresowanych nawet ośmiu potencjalnych partnerów.

- Całą procedurę chcemy rozpocząć po zakończeniu rozliczania planu "B". W grudniu chcemy podjąć stosowne uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy w tej materii i zakładamy, że zaproszenie do składania ofert zostanie wystosowane już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Teraz chcemy zakończyć wyłanianie doradcy prywatyzacyjnego, we współpracy z którym będziemy działać. Ma być gwarantem prawidłowości postępowania.

Jeżeli okaże się, że chętni na zakup akcji się nie znajdą, albo rokowania zakończą się niepowodzeniem, wtedy powiat będzie chciał wprowadzić szpital na giełdę. Urzędnicy chcą pozyskać 30 mln zł - takie są bowiem potrzeby inwestycyjne, główne budowa nowego bloku dla oddziału wewnętrznego, działającego do tej pory przy ulicy Paderewskiego - poza kompleksem mieszczącym się przy ul. 30 Stycznia, rozbudowa oddziału ginekologiczno - położniczego oraz stworzenie nowych sal operacyjnych. Wicestarosta dodaje, że planowana prywatyzacja nie powinna martwić pacjentów:

- Pacjenci nie musieliby płacić za usługi, bo chcemy utrzymać kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Przypomnijmy, że niedawno urzędnicy z tczewskiego starostwa pozyskali środki z planu B, czyli rządowego programu wsparcia jednostek samorządu w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia. Było to 10,6 mln zł, z czego 2,3 mln zł przeznaczono na zakup sprzętu medycznego, a 8,3 mln zł trafiło na spłatę kredytu po byłym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Szpital wzbogacił się m. in. o zestaw wideoendoskopii z myjką, aparat do prób wysiłkowych, aparat USG m.in. do echa serca, laparoskop, nóż harmoniczny z oprzyrządowaniem, sterylizator niskotemperaturowy oraz rezonans stochastyczny, a także łóżka intensywnej opieki medycznej z wyposażeniem i 78 nowych łóżek szpitalnych z szafkami.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 4850 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (16)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+26
Krótkowzroczność oparta na teraźniejszej... ~ Gość_gość
IP: 84.38.xx2.xxx
Data: 13.12.2011, 00:42
koniunkturze. Przecież to jest tymczasowa iluzja - piszecie: "prywatyzacja ma podnieść poziom usług, a leczenie nadal będzie bezpłatne". W Polsce co chwilę zmienia się prawo, dziś NFZ jest jutro go niema. Co będzie gdy zmieni się koniunktura i prywatnemu szpitalowi zabraknie pieniędzy? Prywatne kliniki nastawione są na zysk, a gdy zgłasza się pacjent z poważną chorobą zbyt kosztowną w leczeniu po prostu nie zostaje przyjęty bo takich "usług" nie oferują. Najlepszy interes to wizyta pacjenta, przepisanie aspiryny i kaska płynie szerokim strumieniem z budżetu państwa. Chcę prywatnych szpitali, ale niech się budują za swoje pieniądze - chętnie będę tam się leczył, ale chcę też zapewnienia przez państwo opieki zdrowotnej w państwowych szpitalach, gdzie nikt nie będzie przeliczał na pieniądze mojego życia. Jeśli jesteście takimi liberałami to nie każcie płacić ludziom z każdej pensji minimum 900zł ZUSu - chętnie je odłożą i wystarczy na emeryturę i leczenie w najlepszych prywatnych klinikach.
Brak zdjęcia
+5
:) ~ :)_gość
IP: 79.184.xx7.xx1
Data: 13.12.2011, 01:54
ostatnio stałem 4 godziny w kolejce do rejestracji ;) lekarzy nie bylo.. a siostra co chwila donosiła ciasto Paniom w rejestracji bo akurat Barbary było ;) więcej osób wychodziło niż wchodziło do rejestracji ;)a niby obowiązywala kolejka ;) dziękuje dobranoc ;)
Brak zdjęcia
+8
DAWNO DAWNOWICESTAROSTA I RESZTA OZNAJMILI HOSSE ~ I ZNOWU PROBLEM CO JEST GRANE?_gość
IP: 93.198.xx4.xx5
Data: 13.12.2011, 05:07
Zdrowie ludzkie to nie towar do sprzedwania czy kupowania tylko do zadbania i zapwenienia opieki zagwarantoawnej w konstytucji .Wszystko gotowe tylko przeszkadza zapora belkowa .Gwrancje Pana wicestarosty to leczenie prywatne przypomminamy deficytu narobili kochane urzenndasy ,urzenndasy (IM IDZIE DOBRZE ZAWSZE).Suma sumarum dajcie 30 baniek pacjenci i zapewnimi wam opikeie -zdrowie.!!!!!!!! OJ KREDYTY MODNE.
Brak zdjęcia
+8
13 .12. 20011 to chyba"nowa wersja wypowiedzenia ~ stnu wojennego chorobom"_gość
IP: 93.198.xx4.xx5
Data: 13.12.2011, 05:39
Widoczncza Rada Ocalenia Narodowego Funduszu Zapomnienia. Trzynastego to jest to nowe bajki wicestarosty zapamietajcie wybielaczy WRON.Mycie bezdotykowe i bezbolesne.
Brak zdjęcia
+9
_gość
IP: 176.31.xx2.xx2
Data: 13.12.2011, 07:48
Przecież Witold Sosnowski (były starosta) opowiadał przed wyborami, że szpital ma się fantastycznie! Ja "wierzę" Witkowi więc teraz macie klopsa. Radźcie sobie sami, a nie... bo znowu próbujecie z kogoś kasę wydobyć "a to z miasta (podatnicy) a to bezpośrednio podatnicy".
Brak zdjęcia
0
oddzial dzieciecy ~ MAla_gość
IP: 81.190.xx3.xx0
Data: 13.12.2011, 09:45
Bylam z dzieckiem na oddziale dzieciecym i musze powiedziec ze to byla jakas masakra. Problem dotyczy glownie tego ze jest bardzo brudno w salach. Panie salowe, nie zmieniajac wody w wiaderku myja wszystkie sale ta woda, a mycie polega na pomachaniu mopem, pod lozeczkami syf, ze az strach. A juz nie wpomne o jedzeniu, dziecko w ogole nie chcialo tego ruszyc. Np. jak rano byly parowki, to wieczorem z parowek ktore nie byly dojedzone, byly zrobione kulki (czyli zmielone te parowki) - tak zwana pasta do smarowania chleba. Ogolnie- MAsakra!
Brak zdjęcia
+13
fajnie ~ gość_gość
IP: 195.117.xx7.xx9
Data: 13.12.2011, 09:57
cytat: - Pacjenci nie musieliby płacić za usługi, bo chcemy utrzymać kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia... fajnie tylko, że na takie bezpłatne usługi kolejka jest na 3 - 4 lata już zarezerwowana, a jak chcesz odrazu to zapłacić trzeba. Więc po co te bajki, że za darmo!!! Nic nie ma za darmo!!!, a NFZ skąd ma pieniądze na to? z naszych podatków! płacąc podatki płacimi za swoje leczenie!!!
Brak zdjęcia
+4
Lody za 30 mln. ? ~ S_gość
IP: 109.207.xx4.xx4
Data: 13.12.2011, 11:45
Drogo. W Biedronce taniej.
Brak zdjęcia
+5
skoro to jest prywatne to po co miesza starostwo ~ wicestarosta,kolesie dziwactwo_gość
IP: 87.167.xx7.xx2
Data: 13.12.2011, 13:02
Wielki szyld Szpital Powiatowy w Tczewie pytanie na ile publiczny -niepubliczny.Pryawtyzacja z celem napychnia portfeli spekulantom politykom a biedny doktor za psi grosz pacjenta leczy i przamuszyny jest do dorabiania po godzinach.
Brak zdjęcia
+3
ŻAL ZAL I PŁACZ WSTYD ~ jeden przekręt nie przeszedł _gość
IP: 109.207.xx9.xx1
Data: 13.12.2011, 19:35
dalej kombinuja jak tu szpital wy..... najlepiej zamknijcie i do gdańska albo do Koscierzyny bedziemy jezdzili i zrobią sie TAXI karetki w po problemie superb oczywiscie tez zostanie przerobiony znam dobrego lakiernika Rad..,
Brak zdjęcia
+2
może nowy za miastem ~ za miastem_gość
IP: 78.88.xx7.xx6
Data: 13.12.2011, 19:54
za 30 mil może wybudować nowy za miastem.
Brak zdjęcia
+7
BiKENkill_gość
IP: 70.40.xx0.xx5
Data: 13.12.2011, 23:46
Tczewski szpital to smutna historia wielkiej miłości .. do trzepania kasy zasilające kieszenie najbardziej oddanych/jącyh się. Nie liczą się tutaj pacjenci ani osoby potrzebujący pomocy lekarza. Zresztą spośród tej grupy zawodowej tylko kilka procent zasługuje na to miano bo duża większość to ludzie grzejący dupeczki na stołkach, przyjmujący niemałe wynagrodzenie bez większego uzasadnienia (bo z pewnością ich kwalifikacje nie są uzasadnione). Prowadzeni przez "pasterza z wąsem" i czarną owcę trzymaną na smyczy (którą wbrew pozorom darzy niemała sympatią) na rzeź. W tym wszystkim nie liczą się ludzie potrzebujący pomocy. Liczy się efekt manipulacji w wyniku czego uzyskuje się jak największy rozgłos w mediach. Wszystko to co można usłyszeć nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Koniem Trojańskim jest "pasterz z wąsem" i jego czarna owca przyczyniający się powolutku do początku końca Tczewskiej działalności największego bałaganu zdrowotnego... Liczenie na to, że ktokolwiek kupi akcje powyższej "stajni augiasza" to jedna z oryginalniejszych teorii naszych dziejów. Pozdrawiam jednocześnie polecając każdy inny zakład opieki zdrowotnej w miastach ościennych.
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 84.38.xx7.xx3
Data: 14.12.2011, 08:36
Leżałem niestety w tym pożal si Boże szpitalu w listopadzie. Pacjentów traktuje się, jak zło konieczne a czasem jak bydło. Odpowiednie podejście do pacjenta nie ma nic wspólnego z ilością pieniędzy, jaką opieka zdrowotna w Polsce otrzymuje od NFZ. Kuriozalnie chamskie i nieludzkie podejście i traktowanie kobiet na Tczewskiej "porodówce" np, miało miejsce zawsze i porównując z podejściem do rodzących kobiet w placówkach np trójmiejskich, w Tczewie nadal jest pod tym względem katastrofa.Tak było za komuny i tak jest do dziś. Można jeszcze wspomnieć o tczewskich chirurgach. totalna porażka. I to od kilkudziesięciu lat. Ciekawym pomysłem byłaby wystawa zdjęć krzywo złożonych rąk, nóg i nosów przez tczewskich "speców". Mam w rodzinie kilka takich przykładów. Żadna kasa tego nie zmieni. Ani podejścia niektórych pracowników do pacjentów, ani profesjonalizmu.
Brak zdjęcia
0
NIK o prywatyzowanych szpitalach... ~ lokis_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 14.12.2011, 09:08
"Mimo zamiany w spółki, wciąż rosną długi i kolejki pacjentów - NIK sprawdza szpitale Zamiana szpitali w spółki nie chroni przed długami. Zarabianie na prywatnym leczeniu jest trudne. A kolejki rosną, bo spółki bardziej trzymają się limitów NFZ - "Gazeta Wyborcza" ujawnia wnioski z raportu NIK po kontroli 15 szpitali. "Gazeta" poznała raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący 15 szpitali zamienionych przez samorządy w spółki (wszystkich przekształconych szpitali jest ponad sto). "Powodem komercjalizacji niemal we wszystkich przypadkach była zła sytuacja publicznego szpitala. Zamiana w spółkę miała uchronić go przed dalszym popadaniem w długi. Ale udało się to w co trzecim kontrolowanym szpitalu" - czytamy. "NIK analizuje przyczyny: na plus wychodzą tylko te szpitale, w których równocześnie z komercjalizacją zwalniano pracowników, likwidowano część łóżek, zmieniono organizację pracy. Przykłady to małe szpitale powiatowe w Wieruszowie i Pasłęku. (...) Jednak w większości szpitali spółek zyski z prywatnego leczenia są znacznie mniejsze od zakładanych. Nie pomaga nawet odsyłanie pacjentów do kolejki, które znacząco urosły aż w siedmiu kontrolowanych szpitalach" - pisze "Gazeta". Porażkę zaliczyły m.in. powiatowe szpitale w Rawiczu, Lwówku Śląskim i Płocku ...", cały artykuł: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10813816,Mimo_zamiany_w_spolki link__ wciaz_rosna_dlugi_i_kolejki.html Zdaje się, że prywatyzacja służby zdrowia nie jest złotym panaceum na jej zapaść...
Brak zdjęcia
+1
tczewski szpital ~ gość_gość
IP: 89.200.xx9.xx5
Data: 14.12.2011, 19:45
Niestety też leżałam w naszym szpitalu jesli tak można go nazwać , moim zdaniem jest to przechowalnia a na Paderewskiego to już w ogóle masakra,totalny syf.Może lepiej przeznaczyć te pieniądze na nowy szpital a nie ciągle ładować w to bagno.Też w rodzinie mam parę osób,co w Tczewie mieli składane złamanie,noramalka żle zlożone .Kuzynka pojechała do Gdańska tam miała jeszcze raz łamane w miejscu gdzie nasi lekarze mówili że wszystko jest dobrze.tam lekarze mówili a to z Tczewa ,to normalka .Też leczę się u ortopedy ale wolę jechać do Gdańska a nie tu u tych felczerów ,dyplomy mają chyba za tak zwane kury, kaczki .
Brak zdjęcia
+3
ja tam pracowałam_gość
IP: 84.38.xx9.xx9
Data: 15.12.2011, 18:54
A tak w ogóle czy starostwo się orientuje kto? poco? i za ile? jest zatrudniony w tym zarządzanym przez "pasterza z wąsem" sowchozie
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew