tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 23:15
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

ZWiK podpisał umowę, teraz rozpoczną się prace

Opublikowano: piątek, 11.09.2009, 09:26. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W tczewskim magistracie podpisano umowę związaną z największą inwestycją w historii Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie. Budowa nowego kolektora ma kosztować blisko 28 mln zł i ruszy dzięki ponad 11-milionowemu dofinansowaniu z Funduszu Spójności. Nowa infrastruktura powstanie najprawdopodobniej do końca 2011 roku.

Dzięki inwestycji do kanalizacji sanitarnej będzie mogło podłączyć się blisko 1000 osób, zaś do miejskiej sieci wodociągowej ponad 600 osób. Poziom skanalizowania Tczewa wzrośnie z 92 proc do 96,9 proc. Ułożenie sieci pozwoli na uruchomienie nowych terenów inwestycyjnych i poprawi warunki odbioru z osiedli, które zrzucały ścieki do dotychczasowych kolektorów. W tym tygodniu w magistracie podpisano umowę o dofinansowanie projektu, którego pełna nazwa brzmi "Kompleksowe wyposażenie w kanalizację sanitarną miasta Tczew - etap IV wraz z magistralą wodociągową". Umowę parafowała Danuta Grodzicka - Kozak, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marcjusz Fornalik, dyrektor ZWiK. W urzędzie pojawił się także wicemarszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk:

- Tczewskie projekty unijne idą jak burza - podkreślał gość ze stolicy regionu - To już kolejny projekt , na który Tczew zdobył dofinansowanie, można wręcz powiedzieć, że na Tczew spadł deszcz pieniędzy. Wasze miasto staje się bardzo dobrym beneficjentem środków unijnych. Z unijną pomocą realizowany będzie dom przedsiębiorcy, regionalny węzeł komunikacyjny. Na ostateczne zatwierdzenie czeka również bardzo dobry projekt rewitalizacyjny. Pamiętajmy, że to nie są środki zadekretowane dla Tczewa, ale zdobyte przez wasze miasto w konkursach.
 


Z uzyskanego dofinansowania cieszył się prezydent Tczewa, Zenon Odya:

- Nasz projekt jest spójny z zadaniem realizowanym przez gminę Tczew. Część ścieków stamtąd będzie można odprowadzać do naszej oczyszczalni. Dlatego cieszę się, że i miasto, i gmina będzie mogło być wyposażona w kanalizację.
 


Prezes ZWiK-u podkreślał, że teraz firmę czeka wyłonienie wykonawcy, ciężka praca i sprawdzanie dokumentacji w związku z unijnym dofinansowaniem:

- Wołanie o środki na lata 2007-13 jest ostatnim tak bogatym wołaniem - podkreślał Marcjusz Fornalik - Kto z tego nie skorzystał, zostanie w blokach startowych.
 


Budowa kolektora sanitarnego A2 została podzielona na 5 etapów. Do drugiego kwartału 2008 roku ZWiK zrealizował trzy pierwsze przy dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR w wysokości 35 procent wydatków kwalifikowanych. W wyniku tamtych prac powstały blisko 2 km. kolektora. Podczas czwartego etapu budowy zostanie ułożonych ponad 5 km kanalizacyjnej sieci grawitacyjnej, wybudowana zostanie magistrala wodociągowa oraz nowa hydrofornia. Rozpoczęcie plac budowlanych ma nastąpić w listopadzie tego roku, zaś zakończenie inwestycji planuje się na koniec 2011 roku.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2087 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew