W kościołach celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa

Grób Pański (fot. tcz.pl)
W kościołach celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa
W kościołach trwa celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Wierni gromadnie odwiedzają Groby Pańskie i oczekują na najważniejsze katolickie święto - Wielkanoc. Poniżej podajemy godziny kościelnych uroczystości w tczewskich świątyniach.

Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św.

Wielki Czwartek

- Msza Wieczerzy Pańskiej w Farze o godz. 17.00.


WIELKI PIĄTEK

- Liturgia w kościele o godz. 17.00.
- Droga Krzyżowa ulicami Starówki rozpocznie się na parkingu przy ul. Łaziennej o godz. 20.00.

5. Do chorych będziemy chodzili w Wielką Środę.
6. Zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową do Fary w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz.12.00

WIELKA SOBOTA.

Święcenie pokarmów 9:30 do 11.30 i od 13:00 do 15:00 co pół godziny. O godz. 12:00 w Farze modlitwa brewiarzowa.

UROCZYSTOŚCI WIELKIEJ NOCY

Paschę rozpoczniemy o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie świec. Po Mszy św. odbędzie się procesja rezurekcyjna.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

W pierwszy dzień świąt Msze św. odbędą się jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6:30 (tej Mszy św. nie będzie). W drugi dzień świąt Msze św. jak w porządku niedzielnym.


Kościół p.w. NMP Matki Kościoła

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ
PAMIĄTKA USTANOWIENIA SAKR. KAPŁAŃSTWA I EUCHARYSTII

Uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.30 - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do “ciemnicy” - adoracja do godziny 23.00.
Kolekta w Wielki Czwartek jest jałmużną postną.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
Obowiązuje post ścisły.
Wznowienie adoracji w “ciemnicy” o godz. 8.00. Rozpoczynając czuwania przy Najświętszym Sakramencie będziemy sprawowali
liturgiczną poranną modlitwę Kościoła czyli Jutrznię. W ramach nabożeństwa katecheza mistagogiczna wyjaśniająca liturgię Triddum Paschalnego.
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 - adoracja Krzyża - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja, która trwać będzie godz. 23.00. Bezpośrednio po Liturgii Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
W Wielki Piątek nie będzie kolekty. Ofiary będziemy składać przy Adoracji Krzyża, a są one przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych.

WIELKA SOBOTA
Wznowienie Adoracji o godzinie 8.00. Rozpoczynając czuwania przy Najświętszym Sakramencie będziemy sprawowali liturgiczną poranną modlitwę Kościoła czyli Jutrznię.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00. Po południu o godz. 14.00, 15.00 i 16.00.

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC

Godz. 20.00 Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną - jest to najważniejszą Msza św. w ciągu całego roku - podczas tej liturgii najpełniej świętujemy Zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa! Na tę Mszę św. przynosimy ze sobą świece.

Kościół p.w. św. Józefa

Wielki Czwartek: 18.30
Wielki Piątek: 17.00
Wigilia Paschalna: 22.00 - połączona z rezurekcją

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 14.00, 15.00 i 16.00.

Kościół p.w. Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu Ołtarza i Sakramentu Kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św., dopiero wieczorem o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po tej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00.
Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje ścisły post, od którego nie ma dyspensy. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczną się też o godz. 18.30. Odbędzie się Adoracja Krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego; Adoracja potrwa do godz. 24.00. w tym jedynym dniu nie odprawia się Mszy św. Odprawia ją sam Chrystus na drzewie Krzyża, natomiast po Adoracji jest tylko Komunia św. Zaraz po ceremoniach odśpiewane zostaną Gorzkie Żale i Rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Czciciele Miłosierdzia Bożego zapraszają do włączenia się w nowennę przez Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna trwać będzie następnie w Wielką Sobotę pół godziny przed liturgią wielkosobotnią, w Wielkanoc po Mszy św. ku czci Miłosiernego Boga o godz.10.00. W następnym tygodniu modlitwy nowennowe będą pół godziny przed wieczorną Mszą św., czyli o 17.30. W Święto Miłosierdzia Bożego, w I niedzielę po Wielkiej Nocy, uroczysta Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00, a po niej nabożeństwo.

Wielka Sobota - uroczysta Wigilia Paschalna / to bardzo uroczysty dzień przygotowań i już radości z oczekiwanego Zmartwychwstania Pana Jezusa /. To bardzo bogata liturgia: Światła, Słowa Bożego, Odnowienia Przymierza Chrztu św., Eucharystii i po raz siódmy u nas już w nocy - procesji Rezurekcyjnej. Wszyscy wierni koniecznie niech przyniosą ze sobą świece!. Uwaga! Uroczysta Msza św. Rezurekcyjna będzie w naszej parafii w Niedzielę Zmartwychwstania w nocy z Soboty na Niedzielę w łączności z Wigilią Paschalną. Początek Wigilii o godz. 21.00!!! Najserdeczniej zapraszamy wszystkich parafian, aby całymi rodzinami przyszli w tę Wielką Noc wysławiać Zwycięstwo Pana Jezusa Zmartwychwstałego nad śmiercią.
Zatem pamiętajmy, że nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano w Niedzielę Wielkanocną!!!

Kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu

Wielki Czwartek: 19.00
Wielki Piątek: 19.00
Święcenie pokarmów:sobota, 9.00, 10.00, 11.00, 14.30, 16.00,18.00
Wigilia Paschalna: razem z rezurekcją 21.00

Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wielki Czwartek: godz. 18:00
Wielki Piątek: godz. 18:00
Wielka Sobota POŚWIĘCENIE POKARMÓW o godz. 11.00, 13.00 i 15.00

WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się w sobotę O GODZ.22.00
Po liturgii procesja rezurekcyjna.

Drukuj
Prześlij dalej