tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 21:17
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gdański Obszar Metropolitalny. Bezrobotni pojadą za darmo

Opublikowano: piątek, 30.12.2011, 00:04. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Dyrektorzy ośmiu Powiatowych Urzędów Pracy z terenu Pomorza podpisali umowę, która ma zapewnić pakiet wsparcia dla osób poszukujących pracy. Ma to być pierwszy krok do tworzenia metropolitalnego rynku pracy, bo umowę przyjęły ośrodki związane z Gdańskim Obszarem Metropolitalnym. Na co będą mogli liczyć bezrobotni?

Dokument dotyczący partnerstwa lokalnego PUP-GOM podpisali urzędnicy z "pośredniaków" w Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Pucku, Wejherowie, Malborku, Nowym Dworze i Tczewie.

- W ramach działania na rzecz tworzenia metropolitalnego runku pracy, będziemy realizować wspólne przedsięwzięcia. - tłumaczy Elżbieta Płóciennik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie - Chodzi m. in. o organizację metropolitalnych targów pracy, przedsiębiorczości i edukacji, które odbędą się w Gdańsku. Znajdzie się tam około 300 stoisk - targi odbędą się w maju. Ponadto w ramach projektu wsparcia dla mieszkańców aktywnie poszukujących pracy, który zostanie rozszerzony m. in. o mieszkańców powiatu tczewskiego, bezrobotni z naszego terenu aktywnie poszukujący pracy, będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej na terenie Gdańska - od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

Podczas spotkania w Gdańsku podpisano także deklarację o swobodzie wyboru miejsca prowadzenia działalności gospodarczej dla bezrobotnych, którzy będą skutecznie ubiegać się o przyznanie środków na otwarcie własnego biznesu.

- Oznacza to, że bezrobotni z powiatu tczewskiego będą mogli również w innych powiatach uruchomić swoją działalność. Do tej pory z racji ograniczonych środków preferowaliśmy otwarcie działalności tylko na naszym terenie. - dodaje dyrektor tczewskiego PUPu.

Udogodnienia dla bezrobotnych mają wejść w życie na początku przyszłego roku. Cieszą zarówno pracowników urzędów pracy, ale i władze miasta, które niedawno podjęły decyzję o uczestniczeniu w inicjatywie zaproponowanej przez prezydenta Gdańska:

- Dobrze, że ta inicjatywa zaczyna żyć nie tylko na papierze. - mówi Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa - Bezrobotni będą mogli szukać pracy na trójmiejskim runku pracy, ale nie ukrywam, że najbardziej nam zależy, by tu - w Tczewie - stworzyć miejsca pracy. Pracujemy nad tym - i mam nadzieję, że efekty będą już widoczne w przyszłym roku.

Na koniec listopada na terenie naszego powiatu było 5088 osób bezrobotnych (w październiku 4889, ale w czwartym kwartale roku liczba bezrobotnych rośnie, ze względu np. na zakończenie prac sezonowych). Stopa bezrobocia koniec października wynosiła 12,9 procent (w kraju i województwie 11,8).

Jakie bezrobocie w GOM?

powiat nowodworski 26,7 proc
powiat malborski - 23,1 proc
powiat tczewski - 12,9 proc
powiat gdański - 7,4 proc
Gdańsk - 5,2 proc.
Sopot - 3,5 proc.
powiat kartuski - 10,1 proc.
powiat wejherowski - 14,1 proc.
powiat pucki - 12,1 proc.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2804 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Komputer
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+9
Ponownie ~ Gość_gość
IP: 84.38.xx3.xx5
Data: 30.12.2011, 01:01
Nie ma przejazdów za darmo. Za darmo to nawet w pysk już dostać nie można. Takie przejazdy powinny się nazywać "innopłatne", bo kto inny jedzie, kto inny płaci. W tym przypadku płacą wszyscy pracujący (czyli płacący podatki), a jadą niepracujący. Tylko czy naprawdę chcemy sprawić, żeby niepracującym żyło się coraz lepiej? Co ich wtedy ma skłaniać do podejmowania pracy? Na koniec niewielki fragment dokumentu z YT: http://www.youtube.com/watch?v=qR3H-j089gc link - nie zrażajcie się brakiem tłumaczenia przez pierwsze sekundy. Najważniejsze jest przetłumaczone...
user_ico_zibiern
+1
popieram ~ zibiern
Uż. zarejestrowany
Data: 30.12.2011, 18:04
do d**y sie im dobrac i to konkretnie.nie rozumie bezrobocia,sam jako ojciec i maz zawsze kombinowalem tak ze praca byla-legalna.poczawszy od absolwenta.podejmowalem ryzyko i zawsze bylo ok.Raz byly lepsze pieniadze raz gorsze ale pracowac trzeba!A te nieroby co za 1500 reka nie rusza to do obozu pracy!Zlikwidowac posredniak bo nie rozumie po co ten biurokratyczny twor nadal istnieje!Dobija mnie ta polityka-wiezniow do roboty nie zagonia bo prawa czlowieka itp,bezrobotnych karmia bo jakze inaczej?A ja pracuje,zona pracuje i placimy kredyt i syn do szkoly i panstwo sie na nas wypina bo sobie jakos radzimy!A moze wlasnie pracujacym do BILETOW NA SPOZNIONE POCIAGI DOLOZYC!
 
Brak zdjęcia
+2
Whatever_gość
IP: 84.38.xx4.xx3
Data: 30.12.2011, 08:12
Zgadzam się. Płacą wszyscy pracujący. Tak nie powinno być. Pan z filmiku ma absolutną rację.
user_ico_GryFFF
-3
GryFFF Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.12.2011, 11:44
Takie czasy, że więcej zarabia bezrobotny niż ten który pracuje. Ale takie są skutki państwa opiekuńczego.
Brak zdjęcia
-2
bezrobotny_gość
IP: 78.88.xx6.xx2
Data: 30.12.2011, 14:13
niech PUP- w Tczewie przestanie klamc wkoncu bo lgaja a kazdym kroku i co pani kierownik PUP w Tczewie mysli ze ludzie z Tczewa pojada charowac za 1400-1600zl brutto a gdzie bilety he.spotkalem sie z taka sytuacja ze PUP w Tczewie zaoferowal mi prace na czarno nie legalna bo taka poponuja lub za 1200zl brutto po za miastem.PUP TCZEW nadaje sIe do TVN TYLKO potrfia tylko robic pod gorke czlowiekowi nic wiecej wlasnie w tym PUP w Tczewie siedziza duzo pasozytow w tych biurach.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew