tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 21:37
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Młodzież inna, ale nie gorsza

Opublikowano: Środa, 28.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W siedzibie Ochotniczego Hufca Pracy w Tczewie uroczyście zainaugurowano działalność gimnazjum nr 5 z oddziałami przysposabiającymi do pracy. Placówka działa w ramach Zespołu Kształcenia Zawodowego i ma pomóc odnaleźć się młodzieży na rynku pracy.

W gimnazjum, które kształci młodych ludzi na Nowym Mieście, uczniowie oprócz szkolnej wiedzy mogą nabyć umiejętności przysposabiające do wykonywania zawodu:

- To placówka szczególna - nie gorsza, ale inna - mówił Piotr Cymanowski, dyrektor nowego gimnazjum. - Nasza placówka realizuje program wyznaczony przez ministerstwo edukacji, ale daje młodzieży bonus - szansę przyuczenia się do zawodu. Umożliwia to bliskość bazy szkoleniowej Zespołu Kształcenia Zawodowego.

Aby jednostka prowadzona przy Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie przy ulicy Sobieskiego mogła rozpocząć działalność, radni z miasta i powiatu musieli wyrazić na to zgodę za pomocą stosowanej uchwały:

- Cieszą mnie wszelkie tego typu inicjatywy, bowiem są wielką szansą dla naszej młodzieży. Młodzi ludzie, którzy uczą się w tego typu placówkach, często mają dużo większe zacięcie do nauki niż młodzież ze zwykłych szkół. - powiedziała nam radna Gertruda Pierzynowska.

Piątkową uroczystość połączono z wojewódzką inauguracją roku szkolnego Ochotniczego Hufca Pracy. Do siedziby OHP przy ulicy Sobieskiego przybyli m. in. samorządowcy z miasta i powiatu oraz młodzież. Wszyscy zgodnie przyznawali, że okres nauki należy do tych, które najmilej wspominamy.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3057 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Szpital
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
inteligencja z OHP ~ technik_gość
IP: 77.253.xx4.xx0
Data: 28.10.2009, 08:59
Tylko dodatkowy sposób żeby wyciagnąc kasę skąd się da. Przecież od dawna wiadomo, że do OHP uczęszczają ludzie, którym nie chciało się uczyć w normalnej szkole. To jest nasza przyszłośc narodu.
user_ico_hehehe
+2
:) ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 28.10.2009, 14:13
bo są trzy prawdy : święto prawdo tyż prawdo i gów.o prawdo wybór należy do Was :)
Brak zdjęcia
0
do technik ~ JOLA_TCZ_gość
IP: 83.25.xx8.xx1
Data: 29.10.2009, 12:05
Udało Ci się , to się ciesz!!!! Inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem, i po Twoim komentarzu możemy się w tym utwierdzić! OHP to super sprawa dla uczniów z problemem z przyswajaniem wiedzy,ci ludzie może i nie mają zacięcia do nauki ,za to są dobrymi pracownikami.Zatrudniamy takiego i wiem co piszę.
user_ico_robak
0
robak Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 29.10.2009, 13:29
JOLA TCZ; potwierdzam, sam swego czasu pracowałem w OHP w Tczewie; z gliny można ulepić cudo sztuki albo można jej nie obrabiać; w czasie gdy tam pracowałem jeździliśmy na imprezy; konkursy - po całej Polsce; zdobywaliśmy nagrody; prezentowaliśmy twórczość artystyczą, nie każdy ma możliwość opanowania sztuki nauki; nie każdy ma warunki; nikt nie rodzi się zły; to wszystko to kwestoa środowiska; nawyków; często wychowania
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew