tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 16:06
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

W miejskich autobusach pojawią się zespoły kontrolne

Opublikowano: poniedziałek, 27.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 15

Zmień rozmiar tekstu: A A A

We wrześniu i październiku w środkach komunikacji miejskiej pojawiają się specjalne zespoły kontrolne. Trzy osoby - urzędnik, przedstawiciel miejskiego przewoźnika - Veolii i kontroler przeliczają, ile osób spoza grodu Sambora korzysta z ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Wszystko po to, by ustalić wysokość kwoty, jaką Urząd Miejski będzie dopłacał Veolii za przejazdy osób niezamieszkałych w naszym mieście.

Kiedy w czerwcu 2000 roku wprowadzono uchwałę w sprawie określenia uprawnień pasażerów do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów zbiorową komunikacją miejską w Tczewie, uczniowie tczewskich szkół mieszkający w ościennych miejscowościach, musieli pożegnać się ze swoimi zniżkami. Jednak do kwietnia ubiegłego roku przepis pozostawał praktycznie martwy. Wszystko zmieniło się z chwilą wprowadzenia systemu karty miejskiej. Przez jakiś czas młodzież mogła korzystać z ulgowych biletów jednorazowych, ale teraz pozostaje wykupienie przejazdu w pełnej cenie. Inaczej sprawa wyglądała ze studentami, którzy na podstawie państwowej ulgi nadal mogli korzystać ze zniżek. Teraz znowu ulgowe przejazdy są dostępne dla wszystkich - bez względu na miejsce zamieszkania. W czerwcu Rada Miejska podjęła uchwałę rozszerzającą prawo do ulgowych przejazdów także dla osób, które nie są mieszkańcami Tczewa. Z kolei 20 sierpnia podpisana została umowa w tej sprawie z firmą Veolia Transport Tczew.

- Za te dodatkowe prawa będziemy musieli zapłacić - wyjaśnia zastępca prezydenta Tczewa, Mirosław Pobłocki - Szacujemy, że kwota dopłaty wyniesie od 40 do 60 tys. zł miesięcznie. Dokładną stawkę poznamy w listopadzie, po przeprowadzeniu dodatkowych badań w autobusach. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie określić, ile osób będzie korzystało z przejazdów bezpłatnych. Dlatego w listopadzie określimy dodatkową wysokość refundacji, bowiem przypomnę, że płacimy Veolii w tej chwili z tytułu już respektowanych ulg dla mieszkańców 2,8 mln zł rocznie.

Dlatego w związku z rozszerzeniem zakresu ulg w komunikacji miejskiej dla mieszkańców spoza Tczewa, Urząd Miejski w Tczewie informuje, że wraz z firmą Veolia Transport Oddział w Tczewie, będzie przeprowadzał w autobusach ankiety dotyczące liczby osób uprawnionych do przejazdów bezpłatnych.

- Akcja potrwa przez około 3-4 tygodnie - w środy, czwartki i soboty na liniach autobusowych nr 1, 2, 3, 4, 8 i 19. Przeprowadzane ankiety mają służyć do ustalenia kwoty refundacji dla przewoźnika za dodatkowo przyznane ulgi dla mieszkańców spoza Tczewa. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu - Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z przeprowadzanymi ankietami i prosimy o wyrozumiałość przy ewentualnie zadawanych pytaniach przez ankieterów.

Przypomnijmy, że na zmianie przepisów skorzystali mieszkający poza Tczewem uczniowie wszystkich rodzajów szkół, emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne. Odtąd znowu mogą korzystać z ulg.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3434 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Tczewianie kibicowali w barach...
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (15)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+5
Brawo znowu dopłacimy z kasy Tczewa ~ mieszkanka_gość
IP: 178.56.xxx.xx2
Data: 27.09.2010, 07:17
Ciekawe czemu znowu my mieszkańcy mamy dopłacać za błędy prezydenta Pobłockiego, który niedopilnował kwestii ulg dla "gości" przed wprowadzeniem karty, tyle już było bałaganu z tą kartą!
Brak zdjęcia
+3
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 27.09.2010, 08:42
Jak to wszystko można ładnie i dookoła opisać. A wiadomo, że ktoś wielu rzeczy nie przewidział i nie słuchał rozsądnych głosów. A teraz powoli dozuje się informacje, że coś trzeba sprawdzić, coś uszczelnić, tu poprawić, tam zamienić. I to z naszych pieniędzy. Gdyby osoby odpowiedzialne za m.in. wprowadzenie karty miejskiej pracowałyby w taki sposób jak to robiły i jak robią ale w prywatnych przedsiębiorstwach (swoich lub u kogoś), to albo by zbankrutowały albo prezes by je zwolnił.
 
Brak zdjęcia
+6
Ile jeszcze stracimy na tą kartę ??? ~ pasażer_gość
IP: 88.199.xx0.xx4
Data: 27.09.2010, 08:51
Projekt - kasa, wykonanie - kasa, wdrożenia - kasa, błędy przeoczenia - kasa. Teraz widzę dlaczego bilety takie drogie są. GRATULUJĘ pomysłowości i przemyślanych działań.
 
Brak zdjęcia
+1
śmiech na sali ~ studentka_gość
IP: 81.219.xx5.xx2
Data: 27.09.2010, 07:30
cytuję:"Inaczej sprawa wyglądała ze studentami, którzy na podstawie państwowej ulgi nadal mogli korzystać ze zniżek." Skoro tak to niby dlaczego mój chłopak zameldowany w Bałdowie będący studentem otrzymał w zeszłym roku mandat w wysokości 70zł?? I sądzę, że nie był on jedynym studentem z mandatem! Albo wy macie słabe informacje, albo te sępie kanary z rozpędu wciskali mandaty wszystkim spoza Tczewa. Cóż za promocja miasta ;] od tamtej pory znajomi ze studiów z innych miast wolą mnie nie odwiedzać, bo jeszcze się okaże że nad Wisła trzeba bedzie płacić opłatę klimatyczną za wdychanie tej "woni".
user_ico_Maxx
+1
Nie widzę problemu ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 27.09.2010, 14:23
Niech Twój chłopak zgłosi na policję lub do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstw wyłudzenia (opłaty dodatkowej) i potwierdzenia nieprawdy (jakoby nie posiadał dokumentu uprawniającego do ulgi). Przedawnienia jeszcze nie było. Nawet jeżeli nie ma na to papierów to w dokumentacji firmy powinien być ślad, a jeżeli śladu nie ma to będzie kolejne zadanie dla organów ścigania.
 
Brak zdjęcia
+2
Extra że znowu zapłaci podatnik ~ suchostrzygi_tczew_gość
IP: 91.94.xx0.xx7
Data: 27.09.2010, 07:35
Ludzie tu jest błąd "będziemy musieli zapłacić" mówi Pobłocki, a powinno być zapłacą mieszkańcy po przez pieniądze budżetowe. Kolejna ściema z kartą miejską.
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 27.09.2010, 08:12
A już myślałem, że zespoły kontrolne będą sprawdzały ile ludzi dopłaca za kupno biletów u kierowcy pomimo tego, że mają doładowaną kartę miejską, ale nie mogą jej użyć ponieważ czytniki umieszczone w autobusach nie zawsze sprawnie poprawnie działają. Taka sytuacja często się zdarza zwłaszcza chcąc opłacić ze swojej karty za przejazd współpasażerowi.
Brak zdjęcia
+1
kontrola ~ Wiki_gość
IP: 109.207.xx6.xx5
Data: 27.09.2010, 09:01
a ja myślałam, że nastąpiła zmiana kontrolerów biletów, którzy pracują dla firmy Veolia
Brak zdjęcia
+1
Ile można coś poprawiać ~ ela_gość
IP: 178.56.xx7.xx1
Data: 27.09.2010, 12:21
Poprawki - tak, ale nie ciągle wydawanć kase na to samo. Typowe że coś się najpierw wprowadzi, a potem sie dopiero pomyśli i sie okazuje, że coś poszło nie tak .... ale co tam podatnik zapłaci .....
Brak zdjęcia
+8
kolejna wpadka Pobłockiego ~ edi_gość
IP: 91.94.xx0.xx8
Data: 27.09.2010, 12:45
zdumieniewa mnie brak kompetencji u Pobłockiego. Człowiek, który był prezesem veoli(tak?), a ma problemy z prawidłowym wprowadzeniem e-biletu i odpowiednich zniżek?? Poniżej krytyki cała ta "jego Polityka gospodarcza". Pan Pobłocki- brak kompetencji i wiedzy w tak "wąskim" profilu naszej gospodarki, a startuje na urząd, gdzie trzeba wykazać się znacznie obszerniejszą wiedzą...
Brak zdjęcia
+7
Dar_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 27.09.2010, 14:35
Wydaje mi się, że Pan Pobłocki nie jest świadomy swoich błędów. Gdyby bowiem zdawał sobie z nich sprawę - wyciągnąłby stosowne wnioski na przyszłość. A jak widzimy takich brak.
 
user_ico_mieczyslaw
+8
edi_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.09.2010, 15:01
Wychodzi na to, że ten pan jest po prostu nieporadny. Nie potrafię zrozumieć skąd tak wielkie problemy z kartą miejską. Został wdrożony system, jeśli coś nie działa tak jak powinno, to wprowadzenie zmian, poprawek, itp. to kwestia w najgorszym wypadku godzin, a nie miesięcy, chyba że problemem są ustalenia pomiędzy miastem a Veolią. Jednak treść artykułu pokazuje, że przewoźnik potrafi egzekwować swoje od miasta, natomiast miasto które jest de facto jego płatnikiem i pracodawcą, nie jest w stanie wyegzekwować od przewoźnika kilku oczywistych wymagań, które tutaj za pośrednictwem portalu tcz.pl były już przez mieszkańców wielokrotnie zgłaszane (choćby problemy z chamskimi kontrolerami biletów lub kwestia aktualnych połączeń z Czyżykowem).
 
Brak zdjęcia
+8
Brawo Mieczysław dobrze powiedziałeś ~ marian_gość
IP: 91.94.xx0.xx8
Data: 27.09.2010, 15:08
Mieciu ma rację.
 
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 89.200.xx5.xx7
Data: 27.09.2010, 16:45
Panie Mieczysławie jest Pan taki mądry to startować na Prezydenta Tczewa.
Brak zdjęcia
0
pomyśl za nim.... ~ Ilona_gość
IP: 84.38.xx3.xx0
Data: 28.09.2010, 19:45
a ja wiem skąd Pobłocki może wziąć te 40tyś, , nad którymi tak ubolewa.... nie dawno ogłoszono konkurs na "najładniejszy gzyms czy tez balkon" i tam właśnie nagroda wynosiła 40kawałków :D , jednak bardziej opłacało się dać statuetkę albo dyplomik, co nie :) a swoją drogą... gdyby nie te "zasciankowe" miejscowości , to Tczew nadal trwał by w stanie grodu sambora, !więc szanuj panie mniejszych od siebie!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew