tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 13:13
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wspólnie tworzyli piękno Kociewia

Opublikowano: wtorek, 27.12.2011, 00:03. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już po raz kolejny odbył się konkurs "Tworzymy piękno". Rywalizacja ma nam m. in. uświadomić, w jak pięknym zakątku Polski mieszkamy. Prace trafiły do specjalnej publikacji.

- Niezwykłość naszego regionu, jego bogactwo krajobrazów i urok pejzaży to rzeczy, na które chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę podczas tegorocznej odsłony konkursu. Często jesteśmy zabiegani codziennością i nie zauważamy tego, co wyjątkowe wokół nas. Celem uchwycenia i przyjrzenia się dokładnie walorom Kociewia po raz czwarty już zorganizowaliśmy konkurs "Tworzymy piękno" - opowiada Judyta Dworakowska, pracownik biblioteki w Gniewie.

Konkurs podzielony był na trzy bloki - pierwszy fotograficzny, noszący nazwę "Zabytki Kociewia mają swoją duszę", drugi poetycki "Jak Miłosz" i trzeci plastyczny "Jan Paweł II na Kociewiu".

Celem konkursu było przede wszystkim pobudzenie wśród młodych ludzi zainteresowań twórczością lokalną i zachęcenie do tworzenia prac, związanych z Kociewiem. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest także promocja artystów, gdyż wykonane przez nich dzieła ukażą się w książce pt. "Tworzymy piękno IV".

W konkursie udział wziąć mogli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tczewskiego. Oto lista tegorocznych laureatów: Kinga Kluk, Natalia Splitt, Marta Ziemann, Kamila Kurek, Dominika Witte, Dominika Jurczyńska, Kacper Zdyb, Klaudia Rzeszotek, Joanna Guzdaj, Natalia Klamann, Patryk Grabowicaz, Wiktoria Baniecka, Wiktoria Bajfus, Tomasz Kiciński, Patryk Pałczyński, Marsel Cylkowski, Maksymilian Sykulski, Lucyna Karasek, Marcelina Chrzanowska, Klaudia Kicińska, Kamil Kamratowski, Bartosz Ławny, Adrianna Goetzke, Jakub Puczyński, Laura Puczyńska, Mateusz Nowak, Klaudia Krzyżanowska.

Patronat nad konkursami objął Marszałek Województwa Pomorskiego. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 1811 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Szkoła, uczniowie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew