tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 23:15
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Sprawiedliwy handel, prawa człowieka, ekologia - przybliżą na globalne problemy

Opublikowano: Środa, 27.07.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 27

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Uczulenie tczewian na ideę sprawiedliwego handlu, prawa człowieka, ekologię i kulturę - takie cele stawiają sobie realizatorzy projektu "Globalny zawrót głowy". W ramach przedsięwzięcia w grodzie Sambora zaplanowano szereg imprez, warsztatów i pogadanek, które mają na celu przybliżenie mieszkańcom miasta globalnych problemów naszej planety.

Projekt "Globalny zawrót głowy" skierowany jest do społeczności powiatu tczewskiego, a w szczególności do mieszkańców Tczewa. Zadania będzie realizowane do grudnia 2011 roku. Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że zbiega się z prezydencją Polski w Unii Europejskiej i zaplanowanymi na grudzień br. VI Europejskimi Dniami Rozwoju 2011, których tematem przewodnim będzie rozwój i demokracja:

- Polska to w ujęciu globalnym kraj bogaty - pomagamy kilku państwom, m. in. Białorusi i Autonomii Palestyńskiej. Możemy przekazać nasze doświadczenia w zakresie budowania demokracji - tłumaczy Paulina Kremer, kierowniczka zespołu Fundacji Pokolenia.Działaniami z zakresu edukacji globalnej zostaną objęte osoby w różnym wieku, co ma przyczynić się do zmiany postaw i zwiększenia wiedzy uczestników życia społecznego na temat globalnych problemów.

- Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu odpowiedzialności społecznej mieszkańców powiatu tczewskiego poprzez przybliżenie problemów i wyzwań rozwoju na świecie oraz globalnych współzależności rozwojowych. Do osiągnięcia celu głównego oraz celów szczegółowych zastosujemy różne techniki animacji społeczno-kulturalnej m.in.: spotkania tematyczne, warsztaty, pogadanki, działania performatywne, imprezy, koncerty itp. - wyjaśnia Karolina Kozera, koordynatorka projektu.

Główne tematy przedsięwzięcia to zrównoważony rozwój, ekologia, selektywna zbiórka odpadów, sprawiedliwy handel, odpowiedzialny konsumpcjonizm, prawa człowieka, zdrowy
i odpowiedzialny styl życia. W ramach zadania do Tczewa zostanie zaproszonych wielu gości - w strefie praw człowieka w dyskusji weźmie opozycjonista z lat PRL i doradca prezydenta Henryk Wujec. Zaplanowano również happening dotyczący praw kobiet - goście odcisną donie na specjalnie przygotowanej powierzchni - ma to być symbol międzynarodowej kampanii "Stop przemocy wobec kobiet":

- Wybraliśmy kilka obszarów tego, co poprzez proste działania możemy zmieniać, jak sprawiedliwy handel, wielokulturowość, prawa człowieka z naciskiem na prawa kobiet, czy ekologia. Będziemy mówić lokalnie o globalnych problemach - tłumaczy Małgorzata Ciecholińska.

Projekt realizują wspólnie Fundacja Pokolenia oraz Centrum Kultury i Sztuki. Zadanie zostało dofinansowane z programu "Edukacja rozwojowa 2011", realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Całkowity koszt to 60 tys. zł, w tym 52 tys. zł dotacji.

Co zaplanowano?

I. Ścieżka informacyjna - cykl spotkań z Prezydentami Tczewa oraz podmiotami zajmującymi się utylizacją i zarządzaniem odpadami w ramach wypracowania partnerstwa na rzecz promocji selektywnej zbiórki odpadów. Spotkania w szkołach i przedszkolach tczewskich w celu przedstawienia projektu i możliwości uczestnictwa tych instytucji w poszczególnych etapach.

II. Globalny zawrót głowy, czyli PIKNIK W ŚRODKU MIASTA. Największe wydarzenie w projekcie, które odbędzie się 10. września na terenie rekreacyjnym na osiedlu Suchostrzygi w ramach miejskich obchodów "Zakończenie Lata". Celem inicjatywy jest włączenie mieszkańców w działania związane z globalnymi relacjami i odpowiedzialnym konsumpcjonizmem poprzez udział w różnorodnych formach animacji. Impreza będzie miała charakter pikniku, w ramach którego mieszkańcy będą mogli wypocząć i uczestniczyć w zajęciach rozwijających wiedzę i umiejętności w 4 strefach tematycznych (w obszarze namiotów):

1. Strefa sprawiedliwego handlu:
- pogadanki na temat zdrowego stylu życia, odpowiedzialnego konsumpcjonizmu, idei slow food oraz zagrożeń związanych z fast food,
- catering z produktów fair traid oraz produktów wegańskich i wegetariańskich (jako prezentacja form ekologicznego żywienia),
- zdrowe przepisy kulinarne dla wszystkich,
- przedstawienie idei "zielonego koszyka" - współpracy mieszkańców z lokalnymi rolnikami i dostawcami żywności,
- prezentacja i możliwość zakupu lokalnych produktów

Do tych działań udało się zaangażować Janusza Arrasza wybitnego specjalistę d/s żywności ekologicznej i wegetariańskiej, popularyzatora tematyki profilaktyki zdrowotnej, organizatora imprez promujących zdrowy styl życia, autora licznych programów radiowych o tematyce bio i wege żywności, Prezesa Stowarzyszenia Wege- Aktywni.

2. Strefa Praw Człowieka:
- debata oksfordzka - ze znanymi medialnie ekspertami,
- warsztaty antydyskryminacyjne i z zakresu praw człowieka,
- happening dotyczący praw kobiet polegający m.in. na odciskaniu dłoni - symbolu międzynarodowej kampanii "Stop przemocy wobec kobiet" - na specjalnie przygotowanej powierzchni.

3. Strefa ekologii:
- warsztaty selektywnej zbiórki odpadów
- warsztaty muzyczne "Odzyskaj dźwięk" przy wykorzystaniu instrumentów stworzonych z odpadów (butelki, worki foliowe, nakrętki, gazety itp.),
- wspólne budowanie rzeźb gryfów - symbolu miasta Tczewa - z materiałów z recyklingu prowadzone przez performera,
- prezentacje powarsztatowe: występ orkiestry i wystawa rzeźb.

4. Strefa wielokulturowości:
- warsztaty bębniarskie,
- warsztaty jogi i tai chi
- warsztaty jogi prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora,
- plener malarski na temat związany z projektem,
- warsztaty z eko i etnodizajnu oraz tworzenia ekologicznej biżuterii,
- kącik czytelniczy i fotograficzny (każdy uczestnik będzie miał możliwość wykonania zdjęcia z wybranym hasłem związanym z globalizacją, zdjęcia będą na bieżąco drukowane i zawieszane na sznurkach na terenie pikniku).

Eksperci:

- Joga - Justyna Jaworska - instruktorka jogi metodą Ashtanga Vinyasa. Praktykuje od 2005 roku, rozpoczęła w Warszawie u prekursora ashtangi w Polsce Radka Rychlika, a praktykę pogłębiała w Polsce, Indiach i Wielkiej Brytanii. Od pierwszych zajęć ashtanga stała się nieodłączną częścią jej codziennego życia. W 2007 roku ukończyła kurs instruktorski u Basi Lipskiej. Dwukrotnie odwiedziła kolebkę tej odmiany jogi- miasto Mysore w Indiach, gdzie praktykowałą asany, pranayamę i studiowała sutry. Prowadziła zajęcia w Malborku (AtlantisFit), w Gdańsku (Good Luck Club), a obecnie wraz z Przemkiem Nadolnym prowadzi i uczy w szkole Yoga Republic w centrum Warszawy.

- Warsztaty bębniarskie oraz "odzyskaj dźwięk"- Sławomir "Rodrigez" Porębski - muzyk perkusjonista z 25-letnim stażem. Współzałożyciel, członek, lider szeregu zespołów, między innymi: NO LIMITS, LESZCZE, IKENGA, HELLO, ORQUESTRA SAMBA PICANTE, HIMEROS, DŻEMBERSI, EBANAKOMA czy TIO. Instruktor muzyczny i teatralny, pracujący z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi a także z seniorami i osobami niepełnosprawnymi, również za granicą . Autor i reżyser przedstawień dla dzieci, realizowanych w ramach Warsztatów Artystycznych Stowarzyszenia Bursztynowe Oko 2003/2005. Twórca muzyki teatralnej, współpracujący z artystami Trójmiejskiej Sceny Tańca Współczesnego.

Warsztaty z eko i etno dizajnu- Happy Hand Made Małgorzata Sobczyk i Zbigniew Polaczyk

Małgorzata Sobczyk
Rękodzielnik, słuchaczka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Od 4 lat projektuje i wykonuje witraże w technice Tiffany’ego oraz biżuterię witrażową, filcową, korzystając czasem z różnych innych technik. Współprowadzi zajęcia i pokazy plecionkarskie, filcowania wełny, tworzenia biżuterii oraz witraży.

Zbigniew Polaczyk

Absolwent Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego we Wzdowie. Czeladnik w zawodzie witrażysty i wikliniarz-plecionkarz. 2 lata pracował w zakładzie plecionkarskim w Nowym Tomyślu, 10 lat w pracowniach witrażu w Poznaniu. Od wielu lat prowadzi zajęcia rękodzielnicze – głównie plecionkarskie i witrażowe. Projektuje i wykonuje witraże w technice tradycyjnej (ołów) i Tiffany’ego.

Dodatkowo planuje się stworzenie strefy mobilnej aktywności, w ramach której Gmina będzie miała okazję promować m.in. działania polityki zrównoważonego transportu, w tym polityki rowerowej.

Na zakończenie pikniku odbędzie się koncert gwiazdy - NATU (Natalia Przybysz jedna z dwóch sióstr popularnego zespołu SISTARS, która w tej chwili prowadzi karierę solową). Właścicielka jednego z najlepszych głosów w Polsce, czarodziejka dźwięków. Mocno zaangażowana w tematy związane z projektem m.in.: eko-rodzic, twarz kampanii "Zwierciadła" - "Wolni od Stresu".

III. Globalny zawrót głowy, czyli wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

W ramach cyklu odbędą się spotkania, które będą promowały świadomy i ekologiczny styl życia i prowadzenia gospodarstwa domowego.

- Pierwsze spotkanie odbędzie się w lokalnym klubie. Mieszkańcy spotkają się w ramach praktycznych zajęć tzw. "kuchni społecznej". Kuchnia społeczna to możliwość zaprezentowania własnych potraw z jednej strony, a z drugiej spróbowania potraw przygotowanych przez pozostałych uczestników spotkania. Uczestnicy dokonują drobnej opłaty na rzecz zakupu produktów niezbędnych do przygotowania potraw. Spotkanie będzie dotyczyło metod prowadzenia kuchni ekologicznej, czyli wegańskiej, wegetariańskiej oraz wykorzystującej wyłącznie produkty fair-trade. Po spotkaniu odbędzie się relaksacyjny koncert na gongi i misy tybetańskie.

- Drugie spotkanie będzie miało na celu promocję idei eko-wychowania (eko-rodziny i eko-rodzica). Na spotkanie zaproszone zostaną osoby (w tym jedna znana medialnie), które w swoim życiu kierują się zasadami ekologicznymi oraz, którzy chcą dzielić się swoimi doświadczeniami w wychowaniu dzieci w sposób ekologiczny. Spotkanie będzie miało charakter pogadanki na temat zdrowego odżywiania, jak również pokazy kulinarne. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy filmów i wystawa na temat związany z projektem.

IV. Globalny zawrót głowy, czyli wymiany na rzecz zmiany.

W ramach cyklu odbędą się 2 spotkania propagujące idee wymiany ekologicznej produktów życia codziennego. Będą to eventy towarzyszące mające na celu promocję idei recyklingu (i/lub upcyklingu), w szczególności w zakresie zmniejszenia ilości "odpadów". Podczas spotkań uczestnicy otrzymają ulotki informacyjne na temat segregacji odpadów i recyklingu.
- Pierwsze spotkanie będzie miało charakter swappingu o nazwie "Swapping party! Wymieniaj się ciuchami" odbędzie się w lokalnym klubie. Idea swapp opiera się na bezgotówkowej wymianie dóbr, w tym przypadku ubrań, których z jakiegoś powodu już nie używamy (a szkoda wyrzucić, więc lepiej je wymienić na coś niepowtarzalnego, co zalega w cudzej szafie). Taka postawa ma na celu dbanie o ekologię, poprzez dobrą zabawę i oszczędność pieniędzy. Na koniec spotkania zostanie zorganizowane after party z udziałem zespołu i dj-ów.
- Drugie spotkanie to koncert "Elektro za elektro", który odbędzie się w lokalnym klubie młodzieżowym. Akcja przeznaczona dla mieszkańców, lecz przede wszystkim dla młodzieży. W ramach spotkania zostanie zorganizowany koncert zespołu muzyki elektro, a rodzajem opłaty za wstęp na imprezę będzie zużyty sprzęt elektroniczny, baterie itp.. Zebrane elektroodpady zostaną przekazane do punktu zbiórki elektrośmieci w ramach nawiązanej w projekcie współpracy ze odpowiednimi podmiotami w Tczewie.
 
drukuj
Artykuł przeczytano 2546 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (27)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
oficer ~ _gość
IP: 83.25.xx5.xx7
Data: 27.07.2011, 07:34
Teraz już oficer rowerowy bierze się za wszystko, lepiej by zabrała się za wypożyczalnie rowerów. Nic nie robi w tym kierunku w którym została powołana. A pan prezydent co na to?????????
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 27.07.2011, 07:36
Ktoś na ten cel wyjął pewnie sporo pieniędzy z UE (czyli od podatników).
Brak zdjęcia
-1
super inicjatywa ~ s_gość
IP: 77.253.xxx.xx1
Data: 27.07.2011, 09:14
wreszcie coś ciekawego w tym smutnym mieście. A marudom i malkontentom nieradzącym sobie z własnymi problemami już podziękujemy.
Brak zdjęcia
+4
oficer_gość
IP: 83.25.xx5.xx7
Data: 27.07.2011, 09:30
Ciekawe kto kryje tą panią oficer albo czyja to znajoma że tak się ją broni. Niech się weźmie za to do czego została powołana.
Brak zdjęcia
+1
zzz ~ zzz_gość
IP: 81.190.xx3.xx3
Data: 27.07.2011, 11:56
pozdro Gośka ;) http://kwejk.pl/obrazek/306915/nowe,przepisy.html link
Brak zdjęcia
+1
lgh_gość
IP: 77.253.xxx.xx1
Data: 27.07.2011, 12:29
W tekście jakoś nie widać żadnej pani oficer. Ktoś tu ma zwidy. Całość projektu wydaje się być tak nieczytelna, jak nieczytelna może być treść dzisiejszych mediów - "slow food", "etnodizajn", "swapping party" po jakiemu to napisane? Tematyka wydaje się być luźnym zlepkiem, bo jakoś nijak nie mogę pojąć dlaczego "prawa człowieka" podlegają tak ścisłemu ograniczeniu do praw kobiet i w jaki z kolei sposób łączą się z "odpowiedzialnym konsumpcjonizmem". Zbitek "izmów". Może jednak nie przekazujmy do Strefy Gazy naszych doświadczeń w budowaniu demokracji, bo wyjdzie z tego "polish demodizajn"...
Brak zdjęcia
0
http://moje-ankiety.pl/respond-11518.html ~ fair_trade_gość
IP: 188.33.xx1.xx9
Data: 27.07.2011, 12:48
Proszę osoby chętne o wypełnienie ankiety nt. produktów fairtrade i świadomości konsumenckiej :) Ankieta dostępna pod linkiem: http://moje-ankiety.pl/respond-11518.html link Dzięki :)
user_ico_mieczyslaw
+6
Kolejna impreza na nasz koszt. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.07.2011, 12:56
Ile ta cała impreza ma kosztować i kto za to zapłaci? A "oficer rowerowy" teraz bierze się za "świadome kupowanie"? Czy naprawdę stać nas na ten etat?
Brak zdjęcia
+1
mropenvitamine_gość
IP: 78.88.xx7.xx2
Data: 27.07.2011, 13:25
Idea sprawiedliwego handlu z 90 dniowym opoznieniem platnosci, gwarancje wykonania solidnej pracy w postaci zatrzymania przez okres 12 miesiecy 15 % kwoty za wykonana prace. Znam bardzo dobrze te globalne sztuczki. Promowanie ekologii w Europie, gdy w tym samym czasie wyżynają i wycinaja całą Amazonie. A jak do tego dojdzie jeszcze kuchnia, kultura i filozofia, joga, taichi. To juz mi smierdzi sekciarstwem w stylu NEW AGE.
Brak zdjęcia
+2
Manola_gość
IP: 77.253.xxx.xx1
Data: 27.07.2011, 13:46
Świadomości i orientacji za grosz. Oficerka rowerowa nie jest etatowym pracownikiem UM, więc nie przejada waszych ciężko zarobionych pieniędzy. Pełni swoją funkcje społecznie. Niby dlaczego nie może brać się za "świadome kupowanie"? Pasji i zainteresowań tez dziewczynie nie wolno realizować? Projekt zapowiada się ciekawie, a po opiniach można wnioskować, że niektórym mieszkańcom Tczewa przyda się odrobina edukacji i uświadomienia.
Brak zdjęcia
-4
przykre ~ ktoś_gość
IP: 77.253.xxx.xx1
Data: 27.07.2011, 14:36
z niektórych z Was wyłazi małomiasteczkowość i smród narzekania na wszystko, ot tak dla samego narzekania. jeśli tematyka Was nie interesuje, to nikt wam nie każe przychodzić. kilka osób postanowiło zrobić coś, żeby w tym mieście się coś działo, nikt na tym nie zarabia (TAK, można pracować społecznie,robić coś dla innych za darmo...) Co by się nie robiło zawsze znajdzie się parę osób, którym coś nie pasuje. A bo to z "naszych podatków" (ja też płace podatki, a ilu z Was płaci?) , a bo to mogłoby być coś innego... Cieszcie się, że w ogóle ktoś chce jeszcze coś robić w tym mieście. Odbieracie ludziom energię do pracy. Ręce czasem opadają jak się czyta takie mądrości... pozdrowienia dla organizatorów, róbcie swoje nie zważając na kilku zakompleksionych malkontentów, którym mamusia musi przynieść obiadek bo inaczej umrą z głodu.
user_ico_mieczyslaw
+6
ktoś_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.07.2011, 19:31
W tym roku dzień wolności podatkowej przypadł 24 czerwca (jeśli dobrze pamiętam), co oznacza że pół roku każdy Polak pracował na utrzymanie Państwa. Wniosek stąd płynie prosty - płacimy łącznie podatki w wysokości 50% naszych dochodów - taka odpowiedź Cię zadowala? Co do krytyki pod adresem "pani oficer" - wolałbym w takim układzie pracownika etatowego (choć jak pamiętam informowano o "nowym etacie", m.in. na łamach tcz.pl), który byłby profesjonalistą niż amatorem, który zajmuje stanowisko i właściwie na tym sprawa się kończy. Sytuacja użytkowników jednośladów w tym mieście jest z roku na rok gorsza, a ile lat już mamy w mieście "oficera rowerowego"? Dwa? Po co? I co to za argument - "cieszcie się, że w ogóle ktoś chce jeszcze coś robić w tym mieście" - i co, mam po stopach całować? A może "ten beton" blokuje dostęp do środków i możliwości ludziom, którzy naprawdę mieliby coś ciekawego do zaoferowania, ale ich się dyskredytuje? Retoryka rodem z trybuny sejmowej. Proponuję ochłonąć i zdystansować się. Ludzie mają prawo do niezadowolenia, tym bardziej że sąsiednie, mniejsze miasta, z mniejszymi możliwościami finansowymi, dużo lepiej sobie radzą niż Tczew. Także ja jestem spokojny, nie ma ludzi niezastąpionych.
 
Brak zdjęcia
+2
podatki ~ misiek_gość
IP: 83.7.xx1.xx5
Data: 27.07.2011, 20:37
mieczysław - do 24 czerwca zostały zawarte podstawowe podatki. To jest wariant ogłaszany przez Państwo, gdyż realna stopa podatkowa jest znacznie wyższa. To co piszesz zawiera jedynie PIT lub CIT i VAT. A podatki akcyzowe w produktach luksusowych np.: w paliwie? A podatek drogowy, podatki od nieruchomości, winiety, myto itp. A większość składek ZUS - który przecież nie jest ubezpieczeniem a podatkiem. Realna stawka podatkowa dla Polski to ok. 70 procent, w czym jesteśmy lepsi od szwedów, którzy mają 85 procent i o niebo gorsi od amerykanów, którzy teraz mają około 40 procent i oni faktycznie mają gdzieś w czerwcu dzień wolności podatkowej. Kto faktycznie płaci podatki ten to widzi a kto jest na pensji i nie wie ile faktycznie podatków płaci, tez wierzy w takie farmazony.
 
user_ico_mieczyslaw
+5
misiek, ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.07.2011, 21:02
nawet jeśli weźmiemy ten do publicznej wiadomości podawany termin, to i tak jest informacja powalająca na kolana. Jeśli do tego dołożymy rosnące w zastraszającym tempie zadłużenie państwa, rosnące koszty obsługi długów, rosnące koszty transferu pieniędzy pomiędzy jednostkami rządowymi, a potem przeczytasz tekst, podobny do powyższego, to nóż w kieszeni się otwiera. Ludzie nie mający pojęcia o przyczynach takiej sytuacji, mają zamiar brać się za tłumaczenie społeczeństwu jak radzić sobie ze skutkami takiej sytuacji. Absurd. Socjalizm, socjalizm, bzdurny i kosztowny socjalizm. Pierwszym warunkiem koniecznym do zamiany tej sytuacji jest zniesienie tak wysokich obciążeń finansowych z producentów i pracodawców. A także uproszczenie prawa - po co nam regulacje typu: "promień krzywizny banana" lub "ślimak to ryba lądowa"? Plus idiotyczny pomysł z płaceniem za emisję CO2 - to tylko zabija rozwój gospodarczy Europy, a w szczególności tzw. nowych członków i krajów rozwijających się. Efektem tej regulacji jest ucieczka produkcji, np. do Chin, gdzie do dbałości o środowisko w ogóle nie przykłada się uwagi - w efekcie zanieczyszczenie srodowiska wcale nie maleje. Nie jesteśmy już konkurencyjni dla Chin, kwestia czasu aż staniemy się głównie ich rynkiem.
 
Brak zdjęcia
+2
misiek_gość
IP: 83.7.xx1.xx5
Data: 27.07.2011, 15:56
"lokalny klub młodzieżowy" to Zebra? Wylęgarnia młodzieży związanych z ruchem legalizacji miękkich narkotyków co czuć od wejścia?
Brak zdjęcia
0
odcisna DONIE? ~ yo!3k_gość
IP: 217.153.xx1.xx2
Data: 27.07.2011, 16:38
brawo!:D
Brak zdjęcia
-2
zebra ~ cheb_gość
IP: 109.207.xx9.xx0
Data: 27.07.2011, 18:37
Odczep się od Zebry frajerze...nie masz pojęcia o co chodzi
Brak zdjęcia
+2
no nie mam pojęcia o co chodzi ~ misiek_gość
IP: 83.7.xx1.xx5
Data: 27.07.2011, 20:25
Niby ta Zebra jest bez alkoholu ale można wnosić swój i spożywać wewnątrz. Blanty palone wewnątrz czuć tak mocno, że nie trzeba jarać żeby być upalonym... Normalnie kultura - joga, bębniarze i nikomu nie znana gwiazda. A wszystko firmowane przez FP.
 
Brak zdjęcia
+3
Może ktoś z was wie ~ Gość_gość
IP: 84.38.xx3.xx5
Data: 27.07.2011, 19:13
Co to znaczy "sprawiedliwy handel" i czym się różni od uczciwego handlu, czyli wolnego rynku? I czy będzie mowa o ekologii czy o eko-faszyzmie z bzdurami typu redukcja emisji CO2 i globalnym ociepleniem na czele?
user_ico_mieczyslaw
+5
Może ktoś z was wie ~ Gość_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.07.2011, 20:52
Takie konferencje i imprezy, to nic innego jak pranie ludziom mózgów pustymi hasełkami. Wystarczy kilka młodych osób, które wierne idei fair-play będą angażowały się w pracę na takiej imprezie, a jej jedynym powodem jest uzasadnienie dla wciąż rosnących kosztów produkcji, sprzedaży i dystrybucji dóbr, które to rzekomo są podyktowane troską o środowisko. Idea słuszna, jednak ci ludzie nie mają najmniejszego pojęcia jak wygląda rzeczywistość i że tego typu rozwiązania, to marnowanie pieniędzy i wprowadzanie ludzi w błąd. Dopóki w EU producenci będą obciążani w tak dużym stopniu bzdurnymi opłatami "środowiskowymi", od emisji gazów cieplarnianych, tak długo będzie drogo. Problem leży gdzie indziej, niż w krajach nie szanujących środowiska naturalnego.
 
user_ico_Pjord Knudsen
+5
Czy naprawdę nie mamy na co wydawać pieniędzy? ~ Pjord Knudsen
Uż. zarejestrowany
Data: 27.07.2011, 20:46
Co to jest sprawiedliwy handel?Czym się różni od zwykłego handlu? Jakieś nowe pojęcie wymyślone przez lewaków, żeby było z czym bohatersko walczyć? Cyt. "Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu odpowiedzialności społecznej mieszkańców powiatu tczewskiego poprzez przybliżenie problemów i wyzwań rozwoju na świecie oraz globalnych współzależności rozwojowych." Czy ktoś coś z tego bełkotu rozumie??? Nie wiem czy śmiać się, czy płakać.
user_ico_mieczyslaw
+6
Pjord, ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.07.2011, 20:56
szkoda słów. Socjalizm niedługo nas wykończy lub może w końcu ludzie zrozumieją, że nie tędy droga i dokona się jakiś przewrót. Im prędzej padnie wspólna waluta, tym lepiej dla nas wszystkich. Ale Ty to rozumiesz.
 
Brak zdjęcia
-4
mieczysław ~ cheb_gość
IP: 109.207.xx9.xx0
Data: 27.07.2011, 22:00
Panie Mieczysławie proszę się wyluzować na jakiejś jodze albo zażyć antydepresanty. Zacznij wypowiadać się na temat. A nie w koło o socjaliźmie. Pieprzysz farmazony w komentarzach, a jestem ciekaw ile ty zorganizowałeś w tym mieście imprez i pozyskałeś funduszy. Proponuje spotkać się w realu i zobaczymy czy jesteś taki wygadany...
user_ico_mieczyslaw
+4
cheb_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 28.07.2011, 01:28
Chcesz zobaczyć, czy posłuchać? Bo to zasadnicza różnica. I dlaczego piszesz o mnie, a nie na temat? To czy ja coś organizuję czy nie, nie ma znaczenia i nie odbiera mi prawa głosu. Nie wiem czego Ty używasz "do wyluzowania", ale może z polecanych mi środków coś sobie wybierzesz. Ja jedynie podziękuję grzecznie, bo mam na tyle dystansu do tego wszystkiego, by ludziom nie kneblować ust, tylko dlatego że mają inne poglądy. Hurra, fajnie i do przodu, nie? I najlepiej wszyscy razem klaśnijmy w dłonie i krzyczmy jak nam się podoba, bo "coś się dzieje" - mi się nie podoba "coś", które jest warte nic. Konkretów brak i ot jest problem.
 
Brak zdjęcia
-1
zebra ~ zebra_gość
IP: 109.207.xx9.xx0
Data: 27.07.2011, 22:06
Niby ta zebra bez alkoholu...nie wiem kto Tobie to powiedział. Jest alkohol dla osób pełnoletnich i kulturalnych tak jak w każdym innym klubie. Nie wiem również gdzie słyszałeś, że to dla młodzieży ??? Chyba musisz jeszcze się sporo dowiedzieć. Tylko proponuje w realu a nie z komentarzy na tcz.pl. ....Za dużo tu laików i malkontentów. Psy szczekają a karawana jedzie dalej i ma was w d... małostkowi, zawistni malkontenci.
user_ico_C>K>M
0
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 27.07.2011, 22:40
Oxfordy diabelskie:D
Brak zdjęcia
-4
smutne to ~ zażenowany_gość
IP: 77.253.xxx.xx1
Data: 28.07.2011, 07:43
od dłuższego czasu obserwuję ze smutkiem, że pod każdym przedsięwzięciem w pierwszej kolejności wpisują się malkontenci, których nic nie zadowala, dla których wszystko jest be i wszystko jest bez sensu. A warto zwrócić uwagę na fakty. A fakty są takie, że grupa pasjonatów pisze projekt, z którym startuje do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a ich pomysł i praca zostały docenione na tyle, że otrzymali na ten cel dofinansowanie. Kiedy czytam w komentarzach o betonie i blokowaniu młodych to nie wiem czy mam do czynienia z frustratami czy ignorantami. Bo inaczej tego nazwać nie sposób. Masz pomysł, szukaj ludzi którzy myślą podobnie i znajdź środki na jego realizację. Tymczasem jak zwykle, ludzie których nie stać na wykazanie się własną inicjatywą robią wszystko by umniejszyć wkład innych, byle tylko nikt nie wychylił się ponad szarą przeciętność, w której sami żyją. Ja ze swojego miejsca chciałem pogratulować organizatorkom pomysłu i pozyskania funduszy na jego realizację.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew