tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 12:27
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ruszają najważniejsze inwestycje w historii gminy

Opublikowano: wtorek, 10.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wkrótce ruszą prace związane z budową kanalizacji w podtczewskich miejscowościach. Na ten cel gmina Tczew pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Tak wielkich inwestycji jeszcze u nas nie było - przekonują gminni urzędnicy. Dzięki inwestycji powstanie 30 kilometrów sieci kanalizacyjnej i 27 przepompowni.

Prace ruszą w ramach realizacji unijnego projektu "Kompleksowy program gospodarki ściekowej Gminy Tczew". Środki w wysokości 67 procent wartości zadania gmina pozyskała z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 9,5 mln. zł - tak dużej inwestycji nie było jeszcze w historii gminy.

- To naprawdę duża rzecz - przekonuje wójt gminy Tczew, Roman Rezmerowski - Chcemy dla ochrony środowiska zrobić więcej i realizacją tego projektu stawiamy kropkę nad "i".

Realizowane zadanie ma na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej gminy Tczew poprzez budowę systemów zbierania ścieków komunalnych, przekierowanie istniejącego systemu kanalizacji wraz z likwidacją wyeksploatowanej oczyszczalni w Szpęgawie. Ścieki zostaną przekierowane poprzez sieć miejską do oczyszczalni w Tczewie.
 
W ostatni piątek przekazano już plac budowy wykonawcy - gdańskiej firmie "Centrum". Dzięki realizacji zadania o 30 zwiększy się procent skanalizowania gminy. Do nowej sieci zostanie przyłączonych 500 jednostek niepublicznych oraz 2800 osób z gospodarstw prywatnych. Nowa sieć powstanie w Miłobądzu, Maleninie, Mieścinie, Zajączkowie, Szpęgawie i w Tczewskich Łąkach. Dodajmy, że gmina Tczew zajmuje 16 miejsce na 123 gminy w Pomorskiem pod względem pozyskiwania środków unijnym.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3360 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - MetOpera
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Pytać, nie pytać? ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 10.11.2009, 08:42
Pytałem już kilka razy. Odpowiedzi nie uzyskałem ani razu. Logika podpowiada, że nie warto pytać po raz kolejny, ale ... moze jednak? Pytanie brzmi: czy budowa kanalizacji, kolektorów sciekowych, przepompowni wpłynie na cenę usług odbioru scieków od dotychczasowych klientów. Pozdrawiam ka
Brak zdjęcia
0
pytałeś w aspekcie miasta, a ~ ..._gość
IP: 83.25.xx2.xx1
Data: 10.11.2009, 13:51
to kontrakt Gminy Tczew, a nie Miasta Tczew, czy ZWiK. Oni maja soje kolektory, swoje oczyszczalnie i swoje koszty. ZWiK nie ogłosił jeszcze przetargu na swoje kolektory. Koszty pewnie wzrosną, bo taka jest kolej rzeczy, ale zawsze to lepiej niż wylewać scieki na pola albo wywyozić z szamb.
 
Brak zdjęcia
+1
Grzebień ~ Wójt_gość
IP: 80.50.xx1.xx6
Data: 10.11.2009, 09:12
Grzebień by się wójtowi przydał
Brak zdjęcia
0
ktos całkiem obcy_gość
IP: 88.199.xx5.xx0
Data: 10.11.2009, 09:32
nie wysilaj sie z pytaniami tu kazdy pisze swoje zale ale nikt tego nieczytta z radnych czy tam innych słózb a zeby z tych wypowiedzi brali jakis przyklad lub odp to pomazyc wystaczyło by nie odp na te ich wiadomosci pokazac ze mamy ich gdzies to moze by dalo im to do myslenia a tak walka z wiatrakami.
Brak zdjęcia
0
??? ~ ka_gość
IP: 79.163.xx4.xx9
Data: 12.11.2009, 15:33
Ale do ekspoloatacji przejmie ZWiK. Stąd mój niepokój. Jeżeli przejmie ZWiK to wzrosną koszty i trzeba będzie podnieść cenę. A to już mnie nie bawi. Pozdrawiam ka
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew