tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 20 października 2016r, godz. 21:40
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Przyjmij cyklistów pod swój dach

Opublikowano: poniedziałek, 19.04.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W maju tego roku Tczew będzie miastem goszczącym coroczne spotkanie sprawozdawczo-wyborcze członków Europejskiej Federacji Cyklistów. Propagatorzy dwóch kółek z całej Europy będą rozmawiać m. in. o organizacji ruchu rowerowego w miastach położonych nad wielkimi europejskimi rzekami. Do Tczewa przyjadą goście z całego świata. Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że mieszkańcy Tczewa pomogą zapewnić noclegi osobom, które zjadą do grodu Sambora.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mieli możliwość goszczenia około 90 przedstawicielek i przedstawicieli 56 organizacji rowerzystów z 38 krajów Europy i innych części świata reprezentujących interesy ponad 170 milionów rowerzystów.

- W związku z organizacją Kongresu Europejskiej Federacji Cyklistów do Tczewa przyjadą goście z całego świata, większość po raz pierwszy zawita do Polski. Możliwość goszczenia osób z Europejskiej Federacji Cyklistów daje szansę pokazania gościom codziennego życia w polskim mieście, poznanie ludzi i kultur nawet z odległych zakątków Europy i świata. Uczestnicy Kongresu będą przebywać w Tczewie od 12 do 16 maja br. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu.

Wszyscy, którzy chcieliby i są w stanie przyjąć na nocleg uczestników Konferencji, proszeni są o kontakt z Małgorzatą Ciecholińską - oficerem rowerowym Tczewa, pod numerem tel. 501155253 lub adresem e-mail: ciecholinska.presto@gmail.com. Wskazane jest, aby osoby, które zechcą ugościć cyklistów, znały język angielski lub niemiecki. Informacje od osób zainteresowanych można zgłaszać do 26 kwietnia 2010 roku.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2538 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Monitoring, kamera
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
longwayhome_gość
IP: 77.253.xxx.xx7
Data: 19.04.2010, 07:27
Pozdrowienia dla pani Ani :)
Brak zdjęcia
+1
piton_gość
IP: 83.11.xx8.xx1
Data: 19.04.2010, 11:36
Zachęcam do przyjmowania turystów zza granicy, jeśli ktoś oczywiście ma warunki. Warto też wspomnieć, że często tacy goście chcą nam odwdzięczyć się gościną, a wtedy można zorganizować sobie ciekawą wycieczke z darmowym noclegiem (bilety lotnicze może czasem trafić za śmieszne pieniądze). W ten sposób możemy zafundować sobie weekend w Paryżu w cenie wekkendu w Borównie.
Brak zdjęcia
+9
?_gość
IP: 83.25.xx8.xx7
Data: 19.04.2010, 14:33
a można przyjąć gości BEZINTERESOWNIE ?
 
user_ico_pingapinga
-1
pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 20.04.2010, 08:10
czy będzie ktoś z wysp kanaryjskich ?? jeśli tak to zamawiam :) hehehehehe
 
user_ico_pierre.dzoncy
+1
pierre.dzoncy Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 19.04.2010, 19:54
Gdybym miał warunki lokalowe, to z chęcią zaprosiłbym kogoś, dla kogo rower to coś więcej niż przejażdżka w pogodny weekend raz na miesiąc i ma doświadczenia z innego kraju. A przede wszystkim zaprosiłbym ze sobą na wycieczkę po mieście i okolicach, jakich władze miasta na pewno nie pokażą - z jednej strony to, co nazywają ścieżkami rowerowymi (krzywo ułożona/zniszczona, fazowana kostka, kilkucentymetrowe krawężniki, brak przejazdów itd), a z drugiej strony dość ładne i zróżnicowane tereny wokół miasta (od pagórkowatych lasów po płaskie Żuławy) Ciekawe czy byłaby możliwość właśnie takiej wspólnej przejażdżki z gośćmi, o ile odważą się wyjechać na miasto.
Brak zdjęcia
-1
c ~ ccc_gość
IP: 83.18.xx6.xx6
Data: 19.04.2010, 22:18
Nie można , musisz myśleć o przyszłości , Ludzie przyjmujcie zagranicznych gości i jak np ma się córki to lepiej brać faceta to może ożeni się z twoją córką i taka od razu jest ustawiona
user_ico_pingapinga
+2
pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 20.04.2010, 08:12
bardzo fajnie, że w Tczewie coś takiego jest organizowane, ale jakże brutalnie obnaża nasz potencjał. zapraszamy 90 osób i nie mamy dla nich noclegów - jak dla mnie wstyd. nie rzucajmy się z motyką na słońce.
Brak zdjęcia
0
Jezierski ma lokum ~ Tczewiak_gość
IP: 77.115.xx2.xx4
Data: 20.04.2010, 17:06
Niech radny Jezierski weźmie ich pod swój dach - nachapał sie lewizny to ma nadmetraż !!! kto skontroluje jego lewy interes z Klausem na Westerplatte ?????
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew