tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 04:57
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - tczewska młodzież najlepsza

Opublikowano: czwartek, 28.04.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Tegorocznym zwycięzcą został Artur Rona, maturzysta z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Jego kolega Kamil Myrda, reprezentant tej samej placówki, zajął 40 miejsce. W drodze po zwycięstwo pokonał ponad 4 500 osób. Dzięki swojej determinacji wygrał nie tylko zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, ale także bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Artur Rona startował w olimpiadzie od pierwszej edycji i co roku dostawał się do finału:

- Tym razem musi mi się udać. W końcu mówi się do trzech razy sztuka! Chcę studiować w Wyższej Szkole Logistyki, więc zrobię wszystko, żeby wygrać - mówił Artur Rona podczas marcowego finału. Obietnicy dotrzymał. Zdobył 82,5 pkt. na 100 możliwych, co dało mu zdecydowaną przewagę nad pozostałymi finalistami. - Jestem bardzo zaskoczony. Podejrzewałem, że mogę zająć wysokie miejsce, ale nie myślałem, że wygram. Teraz przynajmniej wiem, że te godziny nauki nie poszły na marne - cieszył się tegoroczny maturzysta, tuż po ogłoszeniu wyników.

Wątpliwości nie miała Bernadeta Szymańska, nauczycielka Artura. - Liczyłam na ten sukces. Trzy lata nad tym pracowaliśmy. Mówię my, bo przygotowanie olimpijczyków nie jest łatwe. Sama muszę się cały czas dokształcać, bo przecież branża logistyczna nie stoi w miejscu - przyznała wzruszona.

Poza Arturem, do finału zakwalifikował się również jego kolega ze szkoły - Kamil Myrda. Drugoklasista zdobył 39 punktów i tym samy uplasował się na 40. miejscu.

- Artur zostawia w szkole godnego zastępcę. To bardzo zdolny uczeń, dlatego wierzę, że Kamil osiągnie podobny sukces. Zresztą sam powiedział: "tegoroczna olimpiada to tylko rozgrzewka. Za rok pokażę na co mnie stać" - dodaje Bernadeta Szymańska.

Jednak fantastyczne wyniki uczniów, to nie koniec sukcesów. Najlepszą Szkołą III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Zgodnie z regulaminem olimpiady, za najlepszą szkołę uznaję się taką, której przedstawiciele zdobędą w finale najwięcej punktów, przy czym dla wyników laureatów trzech pierwszych miejsc stosuje się mnożnik. Nagrodą był zestaw piętnastu licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu, ufundowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania oraz oprogramowanie SKK SMART do realizacji operacji magazynowych razem z kolektorem danych od firmy SKK Systemy Kodów Kreskowych.

Finaliści III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej otrzymali częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL, a wysokość tego zwolnienia była uzależniona od miejsca, jakie zdobyli. Wszyscy natomiast zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się między innymi: laptopy, konsole Sony PSP, dyski przenośne, a także zestawy upominków (walizka, plecak, zestaw piknikowy) ufundowanych przez firmę Dachser, prenumeraty pism logistycznych, książki o tematyce logistycznej i programy Cartall Truck od firmy Emapa. Dla trzech najlepszych olimpijczyków firma Kuehne + Nagel ufundowała natomiast płatne praktyki logistyczne!

III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się 22 października 2010 roku. Wówczas do I etapu przystąpiło 4673 uczniów ze 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 613 uczestników ze 100 szkół. Półfinał odbył się 10 grudnia 2010 roku w dwunastu miastach Polski. Ostateczna rozgrywka odbyła się 18 marca 2011 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. W finale startowało 53 uczniów.

- W ciągu tych trzech lat olimpiada stała się jednym z najważniejszych wydarzeń z zakresu edukacji logistycznej w naszym kraju. Najlepiej świadczy o tym ciągle rosnąca liczba uczestników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że fakt ten doceniły też firmy z branży, które chętnie wspierają finansowo organizację tego wydarzenia. - podsumował sukcesy olimpijczyków Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury. Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
drukuj
Artykuł przeczytano 2428 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
_gość
IP: 109.207.xx3.xx4
Data: 28.04.2011, 09:07
Benia ......... gratulacje !!!!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
+3
MISTRZ ~ gość_gość
IP: 83.7.xx5.xx2
Data: 28.04.2011, 11:47
Benia nowym mistrzem logistyki
 
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 28.04.2011, 09:54
Super, gratulacje!
Brak zdjęcia
+1
om_gość
IP: 84.38.xx8.xx6
Data: 28.04.2011, 10:01
Brawo bernatka :*
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 84.38.xx9.xx6
Data: 28.04.2011, 12:18
BENIA :D jaki joker :D
Brak zdjęcia
+1
Hehe ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 28.04.2011, 15:11
Tulipanek ;D
Brak zdjęcia
+2
JAZDA !!_gość
IP: 83.25.xx0.xx5
Data: 28.04.2011, 18:37
brawo pani szymi :) i dla artura oczywiście :)
Brak zdjęcia
+2
GRATULACJE ~ daria_gość
IP: 83.25.xx7.xx9
Data: 28.04.2011, 20:29
Wielki szacunek dla kolegi Artura :) i Pani Bernadety MOJE GRATULACJE
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew