tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 03:39
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Nowa alternatywa dla młodzieży na spędzanie czasu wolnego

Opublikowano: poniedziałek, 27.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 22

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już po raz drugi odbyły się zajęcia otwarte z amatorskiego boksu prowadzone w ramach „Dnia Sportu”. Odbywać się one będą cyklicznie - raz w tygodniu (w każdy wtorek od 17.45- 19.15) w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Pomysłodawcą „Dnia Sportu” dla licealistów jest Starosta Tczewski - Witold Sosnowski.

Kolejne zajęcia gromadzą coraz większą ilość zainteresowanych amatorów boksu, także płci pięknej. W ostatnim treningu uczestniczyło 18 osób, kolejne 6 osób zgłosiło się do trenerów. Obecnie czekają na akceptację i zgodę na dołączenie do grupy treningowej.

Treningi bokserskie zostały zorganizowane na wniosek młodzieży, która podczas majowych spotkań ze Starostą (odbyły się one w I Liceum Ogólnokształcącym) zgłosiła swoje pomysły odpowiadając na pytanie, jakie skierował do nich Starosta: „jak chcielibyście spędzać czas wolny?” Jedną z odpowiedzi była prośba o zorganizowanie amatorskich treningów boksu. Odpowiedzią Starosty była propozycja przystąpienia do Klubu Parafialnego „Fara”, którego prezesem od 10 lat jest Witold Sosnowski. W ten sposób Klub „Fara” poszerzył swoją działalność na rzecz dzieci i młodzieży o kolejną sekcję, tym razem boksu amatorskiego.

- Cieszę się również, że moje pytanie o prowadzenie treningów przez naszych znakomitych, tczewskich bokserów spotkało się z taką przychylnością i chęcią włączenia się w nasz projekt. Bardzo im za to dziękuję - tłumaczy Witold Sosnowski.

Celem prowadzonych zajęć jest krzewienie wśród młodzieży zachowań prozdrowotnych, rozwijanie sprawności fizycznej i umiejętności współdziałania w zespole, a także przeciwdziałanie zjawisku agresji, coraz częściej obserwowanej w zachowaniu młodych ludzi.
Oprócz treningów na hali sportowej, przewidziane są także: wycieczka na trening kadry narodowej, spotkania z gwiazdami boksu zawodowego oraz amatorskiego, projekcje filmów z walk bokserskich oraz ich analiza, a także wyjazd na galę boksu.

Trenerami na zajęciach są:
- Damian Mielewczyk - bokser MKS Wisła Tczew, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Ostrołęce, I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Kłajpedzie, I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Aleksego Antkiewicza w Słupsku, I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Józefa Kruży w Tczewie.
- Szymon Osnowski - bokser MKS Wisła Tczew, instruktor sportowy.

Opiekunami młodzieży podczas treningów są również:
- Damian Jewsienia - kierownik kadry narodowej kadetów w boksie - instruktor boksu.
- Sławomir Malinowski - instruktor boksu, wśród długiej listy jego sukcesów znajdują się między innymi takie tytuły jak: Wicemistrz Mistrz Europy Juniorów Młodszych, uczestnik Mistrzostw Świata w Buenos Aires, dwukrotny Mistrz Polski Seniorów, dwukrotny złoty medalista Turnieju im. Felixa Stamma, pokonał mi. Yuriego Foremana (byłego mistrza WBA wagi junior średniej), Damiana Jonaka, Krzysztofa Bieniasa, Kaya Huste.

- Cieszę się, że nasza młodzież ma ciekawe pasje i zainteresowania. Jestem zadowolony, że moje spotkania z młodzieżą przyniosły konkretny skutek. Na ostatniej środowej (22.09 br.) naradzie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych poprosiłem dyrektorów naszych powiatowych szkół i placówek, aby podejmując decyzje, które bezpośrednio dotyczą młodzieży, konsultowali z nimi swoje pomysły, ponieważ często to, co nam dorosłym wydaje się atrakcyjne, nie jest takie dla młodzieży - powiedział Starosta Tczewski - Witold Sosnowski
Autor: KW
drukuj
Artykuł przeczytano 5017 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (22)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-4
Witold Sosnowski ~ mieszkaniec tczewa_gość
IP: 188.33.xx2.xx5
Data: 27.09.2010, 00:17
Wreszcie znalazł się człowiek który słucha głosu mieszkańców, również młodzieży której potrzeby są pomijane. Oby takich incjatyw było jak najwięcej!!!!!!!! Gratuluje młodzieży incjatywy a Panu Wtoldowi Sosonowskiemu KOMPETENCJI i SKUTECZNOŚCI w działaniu!!!!!!!
user_ico_mieczyslaw
+8
Pięknie, ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.09.2010, 00:55
naprawdę się cieszę, że z tych wszystkich spotkań ze starostą coś w końcu wynikło. I wcale nie podejrzewam nikogo o "kiełbasę wyborczą", przecież od majowych spotkań minęło tak mało czasu, a to że z wyborami się zbiega ta informacja... to przypadek. Cieszę się, że młodzież miała tylko jeden pomysł, dzięki temu starosta mógł go zrealizować w pełni, bo gdyby było ich więcej, to być może nie udało by się nic wskórać w ramach prezesa klubu parafialnego.
 
Brak zdjęcia
-2
Popieram pomoc dla młodych ludzi ~ andrzej_gość
IP: 91.94.xx0.xx7
Data: 27.09.2010, 07:29
Jeśli są chętne osoby, aby zająć się pracą na rzecz młodzieży to grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Może nasz Tczew stanie się kiedyś sławny jako dom wysokiej klasy boksera, w którego odkryciu pomogli Sosnowski, Jewskienia, Malinowski i inni.
 
user_ico_hehehe
+4
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 27.09.2010, 08:45
brawo, PR brawo :)))
 
Brak zdjęcia
+5
Też kiedyś trenowałem ~ siwy_gość
IP: 88.199.xx0.xx4
Data: 27.09.2010, 09:25
W ich wieku trening boksu i gra w piłkę uchroniły mnie przed tzw. "złym towarzystwem". Dziś mam 47 lat i jak idę miastem z moją rodziną widzę moich koleszków z młodości jak stoją pod sklepem, albo na ławce w Parku. Sport to dobry sposób pomocy.
 
Brak zdjęcia
+2
Każdy trenuje co tam chce ~ Leszek_gość
IP: 178.56.xx7.xx1
Data: 27.09.2010, 12:17
Jak ktoś ma możliwość treningu to trenuje to co lubi albo na co ma możliwości. Lepiej trenować boks niż rozbijać się po ulicach i bałaganić
 
Brak zdjęcia
+7
Super sprawa ~ Uczestnik_gość
IP: 89.200.xx3.xx8
Data: 27.09.2010, 00:52
Na prawde super zajecia. Z tego co zauwazylem, bedzie sie mozna duzo nauczyc. Zachecam jak ktos ma ochote, to niech wpada. Pozdrawiam
Brak zdjęcia
+4
Fajna sprawa ~ młody_gość
IP: 178.56.xxx.xx2
Data: 27.09.2010, 07:11
Super że się, aż tyle osób angażuje w rozwijanie sportu. Jak nie mamy szansy na super lige w piłce noznej to może będa sukcesy w innych dyscyplinach. Może znajdzie się u nas jakiś mistrz boksu?
user_ico_hehehe
-1
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 27.09.2010, 09:14
aż raz w tygodniu, normalnie szacun ...
Brak zdjęcia
0
,,, ~ ,,,_gość
IP: 81.190.xx9.xx6
Data: 27.09.2010, 09:27
sks-y za komuny odbywały się trzy razy w tygodniu - to faktycznie starościna zaszalał :(((
 
Brak zdjęcia
0
zapisy ~ chętna_gość
IP: 195.74.xx1.xx3
Data: 27.09.2010, 10:47
rozumiem, że to zajęcia tylko dla młodziezy szkolnej....ja mam 26 lat i do młodziezy nie należę więc pewnie nie ma szans aby się zapisać...czy ktos coś wie na ten temat??
Brak zdjęcia
-5
to załatw mądralo coś sam społecznie... ~ anka_gość
IP: 91.94.xx0.xx8
Data: 27.09.2010, 12:35
człowiek poszedł sam do młodzieży- spotykał się z nimi, rozmawiał, podjał się działania... a tu narzekania. brawo panie Starosto!! fajny pomysł z tym boksem amatorskim... szacun
user_ico_mieczyslaw
+6
anka_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.09.2010, 14:54
Wszystko by było ok, gdyby ten wspomniany przez Ciebie "człowiek" robił to z potrzeby serca, a nie na potrzeby kampanii wyborczej. Nikt nie krytykuje tutaj faktu zorganizowania treningów dla młodzieży, ale zbieżność tej informacji z nadchodzącymi wyborami oraz parciem starosty na fotel prezydenta miasta - ja temu panu nie wierzę, bo wszystko co robi wskazuje na to, że jest podyktowane prywatnym interesem jego lub partii, a cel jaki sobie wyznaczył to wygrane wybory i fotel prezydenta, a nie zadowolenie i poprawa jakości życia mieszkańców Tczewa.
 
Brak zdjęcia
-5
Mieczysław wie co mówi - zagłosuje na Włodzimierza ~ POmoc_gość
IP: 91.94.xx0.xx8
Data: 27.09.2010, 15:04
Mieczysław dobrze wie że aby zadbać o swój interes musi głosować na pana pułkownika Mroczkowskiego, który wcale nie kieruje sie swoim prywatnym interesem bo po porostu swoich interesów nie ma. U niego liczy sie interes partyjny. Ten pan zrobi co trzeba - uporządkuje bałagan w Urzędzie. Mieciu - tak trzymaj! Powinieneś jeszcze bardziej krytykować pana Pobłockiego.
 
Brak zdjęcia
-2
kto tu działał z potrzeby serca.. ~ Mieczysław zawsze wiedział.._gość
IP: 89.200.xx3.xx8
Data: 27.09.2010, 21:15
Pobłocki, Mroczkowski- tak Ci ludzie działają z potrzeby serca! Karta miejska i rondo- to dowody miłości dla Tczewiaków ;P no a Pan Włodzimierz- ach- z potrzeby serca- jak ostatnio wyczytałam- nie zmienia żony dla naszego wspólnego dobra :)
user_ico_electro
+7
zal :/ ~ electro
Uż. zarejestrowany
Data: 28.09.2010, 01:55
Mieczysławie masz 100% racji w tym co napisałeś. Byłem świadkiem sytuacji w której młodzież przez długi okres sama wychodziła z inicjatywą zorganizowania bezpłatnych zajęć dodatkowych i chęcią spędzenia czasu w konstruktywny sposób ale nie miała gdzie i prosiła o pomoc w znalezieniu takiego miejsca. Szkoda że osoby które miały wtedy możliwość pomocy to olały sprawę maksymalnie i zakończyły rozmowę z młodzieżą komentarzem: " wynajmijcie sobie gdzieś sale i ćwiczcie do bólu" - szkoda tylko że koszta wynajęcia sali na której jest możliwość rozwijania umiejętności np. tanecznych czy akrobatyki nie są małe (50-100zl/h) a zajęcia miały być darmowe dla zainteresowanej młodzieży z Tczewa i okolic. Widać teraz przed wyborami ktoś sobie przypomniał o młodzieży i uważa że zabłysnął przez jedną taką sytuacje. Śmieszy mnie takie podejście do sprawy. Pozdrawiam i oby tak dalej ;)
Brak zdjęcia
+1
Ignac_gość
IP: 80.50.xx2.xx0
Data: 28.09.2010, 04:47
Ja dzisiaj idę mimo że mam 24 lata....zobaczymy:0 pozdr
Brak zdjęcia
0
asdf_gość
IP: 84.38.xx9.xx2
Data: 28.09.2010, 21:07
I jak? Wpuścili Cię? Mam 23 lata i chętnie bym też potrenował.
 
Brak zdjęcia
+1
Trener _gość
IP: 109.197.xx2.xx0
Data: 28.09.2010, 20:44
Zapraszam wszystkich chetnych :) i pozdrawiam wszystkich zawistnych spod budki smacznego piwa:)
Brak zdjęcia
0
mko_gość
IP: 89.108.xx8.xx7
Data: 28.09.2010, 20:57
propozycja dla kuratorów dziewcząt, ktore ustawiły sobie tzw. bitwę w parku. Na 3 miesiące proponuję dziewczęta wysłać na takie zajęcia i jest szansa, że coś z nich jeszcze bedzie. ps. fajnie, że Pan Sosnowski zajął sie dzieciakami, nie ważne czy jest czas przed wyborczy, ważne że coś się dzieje.
Brak zdjęcia
-1
Wstyd!! ~ Wisła_Tczew_gość
IP: 178.37.xx6.xx2
Data: 08.10.2010, 19:09
Nie zapomnijcie, że istnieje jeszcze klub bokserski Wisła Tczew, gdzie ci wszyscy trenerzy się wychowywali. Każdy chwali ich i wgl, lecz to Wisła Tczew będzie zawsze górą .
Brak zdjęcia
0
jewsienia the best ~ listonosz-ogor_gość
IP: 79.236.xx5.xx6
Data: 28.09.2011, 21:46
--- Treść komentarza została usunięta ze względu na prawdopodobieństwo pomówienia przez komentującego osoby, firmy lub instytucji, której dane znajdowały się w treści komentarza ---
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew