tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 20:39
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbył się także w Tczewie

Opublikowano: poniedziałek, 21.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Inicjatywę zapoczątkował premier Wielkiej Brytanii - Gordon Brown. W Polsce działania promujące strefę biznesu organizowane są już po raz czwarty. Z tej okazji także w Tczewie odbyły się wydarzenia związane z Tygodniem Przedsiębiorczości - w działającym tutaj Domu Przedsiębiorczości odbył się dzień otwarty.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości trwał od 14. do 20. listopada. Idea skierowana była przede wszystkich do młodych ludzi, którzy wkraczają w świat przedsiębiorczości. Organizowane są dla nich szkolenia, warsztaty i debaty, które mają pomóc m. in. wybrać właściwą ścieżkę kariery. W tym roku do inicjatywy dołączył się Dom Przedsiębiorcy (Tczew, ul. Obrońców Westerplatte 3), który zorganizował skierowane do młodzieży seminarium "Jak rozpocząć działalność gospodarczą w 3 krokach". Były również informacje o tym, co jest lepsze dla naszych finansów - umowa o działo, czy zlecenie. Przygotowano także seminaria dla biznesmenów, którzy już działają na rynku, dotyczące wsparcia unijnego dla firm zajmujących się e-biznesem oraz możliwości pozyskania inwestorów zagranicznych dzięki użyciu baz danych. Na interesantów czekali eksperci ze Stowarzyszenia "Wolna Przedsiębiorczość" oraz Centrum Wspierania Technologii. Można było również podejrzeć, jak działają firmy korzystające z oferty inkubatora przedsiębiorczości:

- Mamy jeszcze cztery miejsca w inkubatorze. Wolnych miejsc jest coraz mniej. W tej chwili mamy informację o kolejnej firmie, która będzie składała dokumentację, by zostać beneficjentem - tłumaczy nam Hanna Pietrzkiewicz, kierownik Domu Przedsiębiorcy - Chętni mogą zgłaszać się do nas ze swoim biznesplanem. Oferujemy również bezpłatne konsultacje związane z jego przygotowywaniem, prowadzone przez ekspertów ze stowarzyszenia "Wolna Przedsiębiorczość".

W ub. roku w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wzięły udział 104 kraje. W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości został objęty honorowym Patronatem Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka.
drukuj
Artykuł przeczytano 1480 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Krzysztof Bielski przechodzi na emeryturę
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
user_ico_miejscowy
+3
miejscowy
Uż. zarejestrowany
Data: 21.11.2011, 05:36
"...Mamy jeszcze cztery miejsca w inkubatorze. Wolnych miejsc jest coraz mniej..." Dom przedsiębiorcy za chwilę będzie miał pół roku i jeszcze nie ma kompletu miejsc a miało być tak pięknie...
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 212.227.xx8.xxx
Data: 21.11.2011, 06:21
Podziękuj HP
 
Brak zdjęcia
-2
migacz_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 21.11.2011, 07:49
nie od razu Rzym zbudowano
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew