Poziom Wisły opada (fot. tcz.pl)
Tczew - Stabilizuje się sytuacja na Wiśle

Stabilizuje się sytuacja na Wiśle

Systematycznie obniża się stan Wisły. W ciągu najbliższych dni rzeka powinna dalej opadać - według prognoz stan alarmowy będzie można odwołać pod koniec tygodnia. W okolicach Niziny Walichnowskiej występują jednak niebezpieczne podsiąki.

Dla Tczewa stan alarmowy wynosi 820 cm - wczoraj (15.06) na wodowskazie w grodzie Sambora w godzinach popołudniowych zanotowano poziom 917 cm. Oprócz Tczewa stany alarmowe przekroczone są jeszcze w Gdańskiej Głowie (o 95 cm), Przegalinie (o 88 cm) i Korzeniewie (o 50 cm). W dalszym ciągu w siedmiu powiatach nadwiślańskich na terenie województwa obowiązuje alarm powodziowy. Utrzymywane są w gminach nadwiślańskich dyżury całodobowe, na bieżąco monitorowany jest stan wałów i Wisły. Nie stwierdzono przerwania wałów przeciwpowodziowych. Wzrasta natomiast poziom wody podsiąków spod wału przeciwpowodziowego w Międzyłężu i Małych Walichnowach.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
Dodaj komentarz

 • -8

  mieczyslaw

  16.06.2010, 08:55

  "podisiąki"

  "Wzrasta natomiast poziom wody podsiąków spod wału przeciwpowodziowego w Międzyłężu i Małych Walichnowach." - nie tylko tam. większość pól uprawnych w Lisewie Malborskim jest pod woda, pewnie podobnie jest na całej długości wału na Żuławach. Pewnie ceny żywności w tym roku pójdą w górę.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -7

  ZK_gość

  16.06.2010, 09:30

  prawda ale..

  czysta prawda, tylko że Lisewo Malborskie nas nie interesuje, na myśli mam fakt iż Lisewo nie jest częścia Powiatu Tczewskiego ani Gminy Tczew. Z tego co wiem Powiat Malborski nie prosił jeszcze o żadną pomoc a sam nie za bardzo się interesuje sprawami w swoich granicach. Pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -6

  mariusz_gość

  16.06.2010, 11:23

  przesiaki

  na abisyni tez wybija woda zalewa piwnice ogrody i nikt nic nierobi

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx0 
 • +10

  hehehe

  16.06.2010, 14:31

  ...

  to osiedle nigdy nie powinno tam powstać ...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  -10

  mieczyslaw

  16.06.2010, 15:07

  a co maja zrobic?

  mozna jedynie przeniesc to osiedle. <hehehe> swiete slowa, nie powinno, tak jak wiekszosc zalanych miast i wiosek nie powinno byc tam, gdzie sa, to by ich ta ani zadna inna powodz nie dosiegnely.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -6

  Anula_gość

  16.06.2010, 16:04

  Woda to tylko żywioł i się z nią nie wygra. MOżna co najwyżej starać sie aby nie wyrządziła za wiele szkód. A po za tym to gdzieś w Polsce wpadli na pomysł przeniesienia całych wiosek dalej od rzeki na przyszłość w razie kolejnych powodzi. Chyba gdzieś koło Płocka.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +7

  Karaluch_gość

  16.06.2010, 22:36

  Do ZK

  Ale gmina Lichnowy jako jedyna z gmin odpowiedziała na apel starostwa tczewskiego i wysupłała z sakiewki 50 tys. na remont mostu, tak więc zainteresujmy się Lisewem.

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Aktualności

Tczew - Gniewscy rycerze na premierze warszawskiej filmu "Błogosławiona wina"

Gniewscy rycerze na premierze warszawskiej filmu "Błogosławiona wina"

W warszawskim kinie Luna odbyła się premiera filmu "Błogosławiona wina". Został on nakręcony na podstawie książki Zofii Kossak Szczuckiej pod tym samym tytułem. Fabularyzowany dokument pokazuje dzieje cudownego obrazu, który znajduje...

Komentarz dnia