tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 21:51
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Największe zadanie w historii gminy zakończone - można się już przyłączać

Opublikowano: poniedziałek, 07.11.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Zakończyła się największa inwestycja w dotychczasowej historii gminy Tczew. Zadanie "Kompleksowy program gospodarki ściekowej gminy Tczew" doprowadziło do skanalizowania 8 miejscowości - Rokitek, Dąbrówki, Szpęgawy, Malenina, Mieścina, Miłobądza, Zajączkowa i Tczewskich Łąk. Mimo licznych kłopotów, udało się zakończyć prace budowlane w terminie zgodnym z umową, tj. 4 października 2011 r. Obecnie prowadzone są rozliczenia całego zakresu robót budowlanych oraz trwa proces rozruchu technologicznego.

W ramach projektu wybudowano 30,3 km sieci kanalizacyjnej grawitacyjno-tłocznej oraz zlikwidowana została oczyszczalnia ścieków w Szpęgawie. Łącznie powstało 28 przepompowni, z czego 9 stanowią przydomowe.

- Oprócz konieczności wykonania robót budowlanych w terenie, umowa o dofinansowanie, nakłada na beneficjenta obowiązek rozliczenia realizacji projektu w zakresie zarówno rzeczowym jak i ekologicznym. Gmina do 31 marca 2013 roku musi wykazać uzyskanie efektu ekologicznego rozumianego jako wykazanie wzrostu liczby użytkowników indywidualnych do 2 796 osób oraz przyrostu RLM od użytkowników instytucjonalnych w liczbie 522 sztuk. Teraz wszystko w rękach mieszkańców, aby jak najwięcej osób przyłączyło się do sieci. W tym celu odbyły się zebrania wiejskie, podczas których omawiane zostały procedury przyłączenia się do sieci kanalizacji sanitarnej. Mieszkańcy otrzymali materiały informacyjne oraz druki wniosków, które po wypełnieniu będą podstawą do wydania warunków technicznych przyłączenia do sieci kanalizacyjnej. Do tej pory wydano 707 wniosków o wydanie warunków, a przyłączonych zostało 862 mieszkańców Gminy Tczew objętych zadaniem. - wyjaśnia Karolina Liebrecht z Urzędu Gminy Tczew.

Zadanie współfinansowane było przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt projektu wynosi 25 247 670,64 zł brutto, z czego 13 724 178,47 zł. stanowi wartość dofinansowania (jest to 85 proc. kwoty wydatków kwalifikowanych).

Galeria zdjęć

Tczew - Roboty przy kolizji z inną siecią
Tczew -
Tczew - Prace w szalunku
drukuj
Artykuł przeczytano 3660 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Krajowa Mapa Bezpieczeństwa
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
66 lat po wojnie mamy kanalizę i smród ~ gość 666_gość
IP: 109.207.xx9.xx1
Data: 07.11.2011, 07:44
Co niektórzy mieszkańcy już odczuwają skutki podłączenia nowej lini kanalizy, Smród, smród i jeszcze raz smród. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości skąd ten smród pochodzi niech sprawdzi jeden z zakładow masarniczych znajdujących się na terenie Gminy. Jeśli osoby odpowiedzialne za środowisko oraz za w/w inwestycję są zainteresowane świeżym wiejskim powietrzem zapraszam do domów w Szpęgawie oraz w Dąbrówce. Chętnie udostępnimy im możliwość skorzystania z aromatyzowanych pokoi. Zapach zgniłych jaj, sfermentowanych odpadków unosi się w licznych domach powyższych miejscowości od momentu podlączenie tej inwestycji do sieci.
Brak zdjęcia
-2
A wykonawca... ~ x_gość
IP: 83.11.xxx.xx7
Data: 07.11.2011, 10:12
Zniszczył moją zieleń na prywatnej posesji i ani zamierzał przeprosic o naprawie czy odkupieniu nie mówiąc. Chamstwo i to na szczeblu kierownika tego Centrum!!! Bo robotnikom, jak coś wyrwali i przydeptali to chociaż się głupio zrobiło. Teraz dopiero żałuję że nie zablokowałam projektu przez moje podwórko!!!
Brak zdjęcia
0
Smierdzące studzienki ~ miezkaniec Dabrówki_gość
IP: 195.33.xx4.xx9
Data: 07.11.2011, 10:27
Zgadzam sie ze z nowej kanalizy "wali" no niestety trzena nazwac po imieniu.... czuć ze studzienek..
Brak zdjęcia
+1
qwert_gość
IP: 83.29.xx4.xx1
Data: 07.11.2011, 15:56
Świetnie !!! Mam pytanie: co z kanalizacją w centrum Tczewa (Świętopełka, Targowa...)??? Projekt podobno istnieje od kilku lat, a rozpoczęcia prac budowlanych nie widać. . . Nie mamy tu nawet porządnej drogi, no i o chodniku też tylko pomarzyć...
Brak zdjęcia
+4
maro_tcv_gość
IP: 89.200.xx8.xx4
Data: 07.11.2011, 19:31
Ludzie ogarnijcie się gdyby nie to że kompleksowy program gospodarki ściekowej w gminie Tczew nadal musieli byście srać pod siebie .... Śmierdzi mówicie ... ??? A z szamba w ogródku pachnie morską bryzą , z resztą jeśli mowa o szambach to często nieszczelnych i nie spełniających żadnych norm. Przecież za jakiś czas będzie ktoś to kontrolował , a zieloni potrafią za to wystawić kwitek na odpowiednią sumę lub pozew do sądu , wywóz ścieków - Kosztuje , o ile nie wypompowujesz go do rowu albo na pole do sąsiada :) Więc nie piszcie że wam śmierdzi z kanalizacji bo za jakiś czas będziecie dziękować że ona jest ... Ap-ropo zakładów mięsnych macie rację śmierdzi i będzie śmierdzieć gdyż zakłady nie przestrzegają procedur mających na celu wstępne oczyszczenie ich przed wpuszczeniem do kanalizacji .....
Brak zdjęcia
0
hę?_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 08.11.2011, 22:24
a z szamba to wam nie śmierdziało?
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew